Login · Register
June 06 2020 10:53:11
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n

Čo depresia znamená na Slovensku alebo prečo umelci nevedia čo od dobroty?
Pokiaľ sa vraciam k náture komentárov ľudí nachádzam však ďalší možný dôvod. Je zrejmé, že mnohí z nich s depresiou nemajú skúsenosti, dokonca si o nej ani neprečítali. Depresia je veľmi ťažko chápaná takýmto ľuďmi, a teda pokiaľ by ste aj mali niekoho, kto trpí depresiou v okolí, je zrejmé, že sa Vám nebude o tom zdôverovať. Prípadne ak aj áno, Vaša reakcia bude zrejme odmietavá a tomu človeku ešte viac ublížite. Práve preto v Anglicku približne 80% ľudí nevyhľadá potrebnú lekársku pomoc, u nás môže byť toto číslo žiaľ ešte vyššie.
4. Ako sa prejavuje depresia v ľuďoch?
Chester hovorí vo svojom posledno interview o tom, čo prežíval vo svojej mysli.
Je potrebné rozlišovať medzi fyziologickou a patologickou depresiou. Pre jednoduchosť by som citovala článok zo zdravie.sk ale pre zaujímavosť je tu celý text.
Psychické znaky depresie
Smutná nálada, spomalené myslenie, konanie, pesimizmus, samovražedné myšlienky, znížený záujem o okolie, o prácu, zábavu, pocit menejcennosti, vnútornej prázdnoty, beznádejnosť. Pacient nechce chodiť von, do práce ani na zábavu, nič ho nezaujíma. Nestará sa o seba, vyzerá zanedbaní. Nezaujímajú ho ani činnosti, na ktoré sa predtým tešil. Podceňuje svoje schopnosti, cíti sa zbytočný.
Psychomotorické znaky depresie
Strach, úzkosť, agitovanosť, útlm mimiky, spomalené pohyby alebo naopak nepokoj.
Somatické znaky depresie
Nespavosť, nechuť do jedla, poruchy trávenia, zápcha, úbytok telesnej hmotnosti, hormonálne zmeny, poruchy menštruácie a iné telesné príznaky.
5. Čo robiť ak cítite úzkosť Vy alebo Váš blízky?
Pokiaľ máte o podozrenie u seba alebo u svojho známeho, je nutné vyhľadať lekársku pomoc čím skôr. Treba si zaobstarať výmenný lístok od všeobecného lekára a minimálne jedno sedenie za mesiac poisťovne uhrádzajú u lekárov, ktorí sú s nimi zazmluvení. S depresiou si väčšina pacientov poradí pomocou kombinácie liekov a posedení. Psychológ, klinický psychológ a psychiater Vám dokážu pomôcť. V mnohých krajinách existujú hotliney, ktoré človek môže bezplatne zavolať, žiaľ my sme od toho ešte ďaleko.
Vždy si spomeňte, že napriek symptómom vyššie, depresia často nemá jednoznačnú tvár navonok. Preto ak poznáte niekoho, kto ňou trpí, prípadne aj v kombinácii so závislosťou, ponúknite pomocnú ruku tomu človeku namiesto výsmeškov, zanedbania alebo bagatelizovania ťažkostí Vášho známeho.
Každý z nás má iný príbeh, prežil iné detstvo, inú šikanu v škole, iné rodinné podmienky, iných kolegov, iné vzťahy a iné straty. Niekto sa cez depresiu prenesie rýchlo, iný nikdy. Preto, pokiaľ sa dá, buďte jeden na druhého láskaví a ohľaduplní, lebo nikdy neviete čo za bremeno ten človek na sebe nosí. Chester ho nosil 34 rokov.
Ernest Hemingway, Kurt Cobain, Whitney Houston, Robin Williams, Alexander McQueen, Chester Bennington či títo ľudia sú toho svedkami.


Katarína Erdélyiová
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.