Login · Register
June 06 2020 11:00:33
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti
TÍM SOFA
- Eldhwen
-Eldhwen - cesta sebapoznania
-Oracle Crown
Andrea Nedbalova
-VeryVery- art
Pravdivá cesta šťastia
-massage Anna
-Lady Mystical-[email protected]
www.psycho-hygiena.eu
ozcesta 


s láskou vyrábané mydlové kytice a keramika.Pre viac info klikni na obrázok facebook-like-icon-page-share-icon-logo-like-button-sharethis-text-png-clip-art

Továren na štastie
90447026-3218129014905639-980936016049209344-n

Poznáš pravidlo 54321? Vďaka nemu sa naštartuješ aj do vecí, ktoré ťa nebavia

Jednoduché pravidlo pomôže s nerozhodnosťou aj úzkosťou.

Ak existuje na svete niekto, kto sa nikdy do ničoho nemusel premáhať, gratulujeme mu. Ak existuje niekto, kto nikdy nepocítil úzkosť, blahoželáme tiež. Ak však chceš s podobnými pocitmi bojovať, pomôže ti veľmi jednoduchá matematika.
Niekedy je ťažké fungovať tak, aby sme šli na 100 percent a zároveň sa necítili vyčerpaní. Často sa premáhame alebo sa musíme sústrediť na veci, pri ktorých cítime roztržitosť alebo sa necháme rozptýliť aj banalitami. Možno práve pre tieto prípady vzniklo pravidlo 5-4-3-2-1, aj keď už existuje niekoľko jeho verzií.
#1 Pravidlo 5-4-3-2-1
Mel Robbins je v súčasnosti jednou z najznámejších motivačných spíkeriek na svete, ktorá do životného váhania priniesla bod zlomu. Tým je práve spomínané pravidlo 5-4-3-2-1. To stojí na základoch metapoznávania. V momente, keď cítiš, že váhaš a vieš, že by si mal niečo urobiť, začni počítať obrátene, čiže 5-4-3-2-1, potom sa zdvihni a urob presne tú aktivitu, ktorú odkladáš, nechávaš na neskôr či sa jej snažíš vyhnúť.
Keď ho používaš, prerušuješ svoj zvyk o všetkom zbytočne veľa premýšľať a zo zložitých vecí robíš jednoduché. Skrátka si napočítaš od piatich k jednej a ideš. Pravidlo funguje ako nejaký počiatočný rituál, ktorý porušuje tvoje zlé návyky a spúšťa pozitívne nové zmeny správania. Stávaš sa menej nerozhodným a veci neodkladáš donekonečna.
#2 Pravidlo 5-4-3-2-1
Druhým pravidlom 5-4-3-2-1 si pomáhajú najmä ľudia, ktorí trpia napríklad úzkosťou či ich trápia starosti, ale nielen tí. Je vhodné aj pri depresiách, závislostiach, zníženom krvnom tlaku či zmierňuje stres. Toto pravidlo je akýmsi jednoduchým a efektívnym nástrojom všímavosti, ktorý používajú už aj viacerí psychológovia, pretože má potenciál vytiahnuť tvoj mozog z úzkosti tým, že ťa vracia do prítomnosti. Metóda je jednoduchá ako pri predošlom pravidle, čiže si odrátavaš od piatich k jednej, no pritom vymenúvaš aj veci zamerané na naše zmysly, teda zrak, zvuk, dotyk, vôňu a chuť.
Prvý krok nabáda tých, ktorí trpia momentom úzkosti, aby sa pozreli do svojho okolia a identifikovali päť vecí, ktoré vidia. Ďalej identifikujú štyri veci, ktoré možno počuť. Potom nasledujú tri veci, ktoré možno cítiť dotykom, čo môže byť niečo od pocitu nohy v zašnurovanej topánke až po prsteň na prsteníku. Nasledujú dve veci, ktoré môžeš cítiť nosom, napríklad voňavka. A na záver je potrebné si uvedomiť jednu vec, ktorá chutí.
"Pritiahnutie pozornosti k našim zmyslom nás aktivizuje v prítomnosti a počítanie konkrétnych vecí prerušuje tok našich myšlienok,“ vysvetlila Ellen Hendriksenová, klinická psychologička a autorka knihy "Ako byť sám sebou". Cvičenie pravidla 5-4-3-2-1 nám pomáha zamerať sa na okolie a podporuje zmyslové vnímanie.
nozz

Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.