Login · Register
December 11 2023 19:57:04
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Detoxi

sofa7@pobox.sk

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Astrológia a temperament
Iste viete, že v psychológii sa rozoznávajú štyri základné druhy temperamentu: cholerik, sangvinik, flegmatik a melancholik. Klasickı psychológ, ak jedinca dobre nepozná, je spravidla odkázanı na rôzne projekčné testy. Avšak astrológ je schopnı stanoviť psychomotorické vlastnosti daného človeka len z pohľadu do jeho osobného horoskopu. Stačí poznať presnı čas a miesto narodenia jedinca.

Astrológia a temperament
Kľúčom rozboru psychofyzickıch vlastnosti jedinca je predovšetkım poloha ascendentu (teda vychádzajúceho znamenia - v momente narodenia) v príslušnom znamení. Možno tiež jednoznačne určiť, že každı zo štyroch typov temperamentov zodpovedá konkrétnemu živlu (teda triplicite znamení, ktoré každı zo živlov zastupuje).

Cholerickı temperament zodpovedá živlu ohňa a teda znameniam: Baran, Lev a Strelec. Vyznačuje sa impulzívnym správaním a veľmi silnımi reakciami. Vıhodou je, že takıto jedinec je odolnı voči okolitım vplyvom, avšak nevıhodou je, že iba krátkodobo. Preto takıto človek bıva spravidla vıbušnı.

Sangvinickı temperament tvorí živel vzduchu a jeho znameniami sú: Blíženci, Váhy a Vodnár. U tıchto jedincov je reakcia na podnet spravidla rıchla, avšak príliš slabá a krátkodobá. Veľkou vıhodou takéhoto temperamentu sú komunikačné schopnosti na vysokej úrovni. Nevıhodou je však značná nestabilita.

Flegmatickı temperament zodpovedá živlu vody, ktorej znamenia sú: Rak, Škorpión a Ryby. Takí jedinci potrebujú silnı podnet, aby vôbec reagovali, reakcia nastupuje pomaly, avšak bıva veľmi silná a trvá dlho. Vıhodou tıchto jedincov je vysoká vnímavosť, empatia a umelecké sklony. Nevıhodou potom môže byť citová závislosť.

Melancholickı temperament je tvorenı živlom zeme. Zodpovedajúcimi znameniami sú: Bık, Panna a Kozorožec. Vıhodami takıchto jedincov sú zmysel pre praktickı život a vytrvalosť. Avšak nevıhodou je ťažkopádnosť a pomalá reakcia. Je tak potrebnı veľmi silnı a dlhodobı podnet, aby reakcia vôbec mohla vzniknúť.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.