Login · Register
Máj 28 2024 11:32:03
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Pre rodičov | Pre školy | Mıty o mlieku | Mıty o mlieku a názor lekárov
Aké mıty su rozšírené?

Mıtus : Trvanlivé mlieko neobsahuje žiadne vitamíny a minerály

33% opıtanıch
Pohľad odborníka: Obsah vitamínov a minerálov zostáva pri tepelnom spracovaní metódou UHT takmer nezmenenı. Tepelnım ošetrením sa z mlieka stratí maximálne 10% vıživnıch látok.
Mıtus : Mlieko obsahuje nezdravé živočíšne tuky a cholesterol

40% opıtanıch
Pohľad odborníka: Na tuk sa viažu vitamíny, ktoré by telo inak nevstrebalo. Mlieko obsahuje malé množstvo tuku a cholesterolu (napr. plnotučné mlieko obsahuje 3,5% tuku). V porovnaní napr. s mliečnymi vırobkami je obsah tuku v mlieku mizivı (napr. nízkotučné syry 30%, camembert od 40% viac, nízkotučnı tvaroh 11%, a pod.) Obsah cholesterolu je priamo úmernı obsahu mliečneho tuku.
Mıtus : Mlieko zahlieòuje

47% opıtanıch
Pohľad odborníka: Mlieko vytvára na sliznici tráviaceho traktu ochrannı film (emulzia tuku a vody), ktorı sa po veľmi krátkej dobe trávením rozkladá na základné živiny. V minulosti sa využívalo tejto vlastnosti mlieka pri liečbe zápalovıch onemocnení tráviaceho traktu.
Mıtus : Odborníci sú toho názoru, že mlieko nie je zdravé

27% opıtanıch
Pohľad odborníka: Veda preukázala prospešnosť mlieka pre obsah proteínov a kalcia a ďalších pre zdravie prospešnıch látok. Mlieko nie je vhodné pre konzumáciu iba pre osoby s alergiou na mliečne bielkoviny či neznášanlivosť mliečneho cukru
Mıtus : Mlieko je tučné, má veľa kalórií

41% opıtanıch
Pohľad odborníka: Obsah tuku v mlieku závisí na stupni jeho odstredenia. Energetickı obsah pohára polotučného mlieka (200ml) zodpovedá energetickému obsahu polovičky jablka! (zdroj: Fórum zdravej vıživy)
Mıtus : Mlieko pre človeka nie je vhodné

21% opıtanıch
človek je jedinı cicavec, ktorı pije mlieko inıho cicavca (napr. kravy) Pohľad odborníka: človek je živočíšny druh, ktorého stravovanie sa veľmi líši od inıch cicavcov, je jedinı, ktorého mláďa vyžaduje veľmi dlhú starostlivosť. ¼udskı druh vstrebáva potrebné množstvo vápniku najľahšie z kravského mlieka, a to po celı život (ak má človek problémy s trávením kravského mlieka, jedná sa o anomáliu jedinca, nie druhu). Mlieko je prirodzenı zdroj vápnika pri ochrane pred osteoporózou.
Mıtus : Mlieko je ťažko stráviteľné

34% opıtanıch
Pohľad odborníka: Ak má jedinec s trávením mlieka problémy, ide o nedostatok enzımov, ktoré štiepia mliečny cukor v čreve, problém jedincov, nie populácie. Táto tzv. laktózová intolerancia sa vyskytuje v priemere asi len u 2-10% populácie Európanov. Mlieko je všeobecne veľmi ľahko a dobre stráviteľná potravina, preto je súčasťou rôznych diétnych postupov
Mıtus : Mlieko z obchodu je riedené vodou

61% opıtanıch
Pohľad odborníka: Obsah jednotlivıch zložiek mlieka je danı potravinárskymi normami pre jednotlivé stupne odstredenia (plnotučné 3,5%, polotučné 1,5%, odstredené 0,5%). Mlieko predávané v obchodoch prejde niekoľkımi stupòami spracovania: čerstvé mlieko v mliekarni najprv prejde separáciou a štandardizáciou, pri ktorıch je odstrénená časť tuku a dosiahne sa tak požadovaná tučnosť mlieka. Odstránenı tuk je potom použitı na vırobu ďalších mliečnych produktov. Takto upravené mlieko je následne homogenizované. Homogenizácia je proces, pri ktorom sú kvapky tuku rozložené na podstatne menšie tukové jednotky, ktoré sú v mlieku rovnomerne rozptılené a nevytvárajú zhluky a neusadzujú sa. Nasleduje tepelné ošetrenie metódou UHT (trvanlivé mlieko) alebo metódou pasterizácie (pasterizované mlieko)
Mıtus : Mlieko priamo od kravy je najzdravšie

71% opıtanıch
Pohľad odborníka: čerstvo nadojené mlieko od kravy môže obsahovať mikroorganizmy, veľmi záleží na ošetrovaní konkrétneho chovu a podmienkach, kde sa mlieko spracováva. Je mnoho možností kontaminácie. Mlieko predávané v obchodoch je ošetrené podľa platnıch noriem tak, aby bolo bezpečné, nemôže obsahovať žiadne rizikové mikroorganizmy
Zdroj TetraNEWS 2008/1
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.