Login · Register
November 30 2021 11:18:15
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Detoxi

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


ZDRAVIE A PREVENCIA
Ženšenový koreò má preukázateľné stimulačné účinky, ktoré využívali aj ruskí kozmonauti – znižuje vplyv stresových faktorov a zlepšuje pozornosť.
ženšen
Ženšenový koreò je považovaný za jeden z najlepších posilòujúcich a povzbudzujúcich prostriedkov.

Ženšen (Panax ginseng) pochádza z východnej Ázie a patrí k najznámejším liečivým rastlinám sveta – presnejšie povedané jej koreò, nazývaný tiež koreò života či všeliek, ktorý svojím tvarom pripomína ľudské telo. Označenie ženšen však zastrešuje nielen Panax ginseng, t. j. ženšen čínsky a kórejský, ktorý sa využíva najmä na posilnenie imunitného systému, potlačenie nádorového bujnenia, liečbu ženskej i mužskej neplodnosti a podporu výkonnosti; ale aj ženšen americký, ktorý sa odporúča pri liečbe kašľa, chrípky a zažívacích problémov; ako aj ženšen sibírsky, ktorého liečivé účinky sa využívajú pri pooperačných stavoch, cukrovke, chrípke a na zvýšenie krvého tlaku.

Panax ginseng obsahuje účinné látky ginsenoidy, vi­tamíny, silice, aminokyseliny, peptidy, glykopeptidy a polysacharidy. K jeho navýznamnejším účinkom patrí:
– stimulačné pôsobenie na centrálny nervový systém, zlepšenie pozornosti, prispôsobivosti (zníženie vplyvu stresových faktorov), duševnej výkonnosti a pamäti
– potlačenie chronickej únavy, strachu, depresie a hormonálnych porúch
– podpora srdcovej činnosti a peristaltiky čriev
– znižovanie obsahu tuku a cukru v krvi
– podpora celkovej odolnosti a ochrana pred voľnými radikálmi, toxickými látkami a ťažkými kovmi
– dokonalejšie využitie vitamínov a minerálnych látok z potravy a spomalenie starnutia tkanív
– zlepšenie výkonu pľúc intenzívnejším prenosom kyslíka, zvýšenie fyzickej výkonnosti a vytrvalosti (môžu ho využívať aj profesionálni športovci, pretože sa považuje za rastlinu posilòujúcu zdravie a nie za drogu)
– zlepšenie funkcie pohlavných orgánov a liečba impotencie
– revitalizácia imunitného systému poškodeného ožiarením alebo chemoterapiou pri liečbe rakoviny

Negatívne účinky ženšenu môžu byť vyvolané:
– kombináciou s liekmi (vždy je potrebná konzultácia s lekárom)
– kombináciou s nápojmi obsahujúcimi kofeín (guarana, káva, čaj)
– väčšími dávkami pri dlhodobejšom užívaní (búšenie srdca, nespavosť, bolesti hlavy…)
– ženšen nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy

Ženšen sa považuje za jeden z najlepších liekov východnej medicíny, napriek tomu trvalo pomerne dlho, kým sa etabloval na Západe. Moderná medicína západných krajín totiž využíva predovšetkým silné lieky, ktoré odstraòujú príznaky ochorení, a tak nebola schopná adekvátne využiť jemne sa prejavujúce účinky ženšenu.

Stovky štúdií preukázali, že ženšenový koreò nie je placebo, ale skutočný „životabudič“, ktorý pomáha prekonávať každodenný stres (ktorý vedie k znižovaniu odolnosti organizmu, srdcovým poruchám, zvyšovaniu krvného tlaku a tráviacim ťažkostiam), ako aj únavu a vyčerpanosť, avšak nie na báze krátkodobej stimulácie (ako je to v prípade kofeínu), ale dlhodobého posilòujúceho účinku a zvýšenia celkovej vitality.

Ženšen nemôže zastúpiť zdravý životný štýl, ale pomáha organizmu lepšie fungovať a udržiavať jeho vnútornú rovnováhu. Ako adaptogén sa hodí nielen kozmonautom, ale aj ľuďom v psychicky náročných povolaniach a študentom, ktorí sú pod tlakom skúšobného obdobia. Jeho užívanie sa odporúča aj pri prekonávaní rôznych situačných kríz (v takom prípade treba užívať ženšen denne, minimálne jeden mesiac), pričom netreba mať obavy, že by látky, ktoré obsahuje, viedli k abstinenčným príznakom. A pretože ženšen je „všeliek“, môžeme ho využiť aj na spomaľovanie procesu starnutia, t. j. postupného procesu vnútornej dezorganizácie a nefunkčnosti organizmu.
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.