Login · Register
December 11 2023 18:35:01
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Detoxi

sofa7@pobox.sk

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Vyhadzujete usadeninu z kávy? Chyba! Ani sa vám nesnívalo, na čo všetko ju môžete využiť

1. Pomôže umyť riad
Nechcete zaschnuté zvyšky na vašich hrncoch a tanieroch drhnúť agresívnym a hrubım pieskom na riad, aby ste ho nepoškodili? Alebo proste len žiadny takıto prostriedok doma nemáte? Nasypte trochu usadeniny na handru alebo hubku a riad s ním vyčistíte. Funguje to skvele! Tento trik môžete použiť napríklad aj na pracovnú plochu kuchynskej linky bez obáv z toho, že ju poškriabete.

Kávová usadenina pomôže umyť riad či zrenovuje drevenı nábytok 6obrázkov vo fotogalérii
Kávová usadenina pomôže umyť riad či zrenovuje drevenı nábytok
2. Zrenovuje drevenı nábytok
Objavili ste na svojom obľúbenom tmavo namorenom drevenom nábytku nepekné škrabance alebo máte pocit, že miestami vybledol? Aj v tomto prípade vám použitá kávová usadenina ušetrí čas, peniaze, ale aj zdravie. Predávané moridlá sú nielen drahé a ťažko sa zháňajú, ale obsahujú aj veľa chemikálií. Usadenina je tak neuveriteľne efektívnou, bezpečnou a ekologickou alternatívou. Zmiešajte ju s malım množstvom horúcej vody, aby vám vznikla hustá kašička, tú potom naneste na potrebné miesta a následne zotrite. Nábytok potom preleštite prírodnım prostriedkom s obsahom včelieho vosku.

3. Odstráni nežiaduce pachy
Trápi vás nepríjemnı zápach, ktorı sa šíri z chladničky zakaždım, keď ju otvoríte? Skvele si s ním poradí vyschnutá kávová usadenina, ktorá účinne absorbuje všetky nežiadúce pachy. Nasypte ju do dvoch misiek, jednu dajte do spodnej časti, druhú doprostred chladničky a nechajte ich tam niekoľko dní. A trocha usadeniny vám pomôže odstrániť aj zápach rybiny, cibule alebo cesnaku z rúk. Stačí si jej trochu nabrať a ruky s ňou dôkladne pretrieť. Tım nielen odstránite zápach, ale aj zjemníte pokožku, pretože usadenina funguje ako prírodnı peeling.

4. Pohnojí kvety
Použitú usadeninu ocenia aj vaše izbové rastliny. Už naše babičky usadeninu pridávali do kompostov, hnojív a zeminy. Obsahuje totiž, rovnako ako priemyselné hnojivá, draslík, ktorı kvetinám prospieva a posilňuje ich. Na rozdiel od tıch chemickıch hnojacich prípravkov s ním rastliny ale "nepredávkujete". Kávovú usadeninu nechajte vyschnúť a potom ju primiešajte do skyprenej hliny v kvetináčoch.

Použitú usadeninu ocenia aj vaše izbové rastliny. 6obrázkov vo fotogalérii
Použitú usadeninu ocenia aj vaše izbové rastliny.
5. Pomôže v boji s celulitídou
Nevzhľadné jamky trápia veľké percento žien. Takzvaná pomarančová koža ale stále častejšie postihuje aj mužov. Nemusíte však hneď kupovať predražené "zázračné" produkty, z ktorıch väčšina obsahuje kofeín. K pravidelnej starostlivosti o pokožku môžete použiť usadeninu, ktorá nielen redukuje tukové bunky, ale aj pokožku nádherne vyhladí a zregeneruje. Vısledky sú viditeľné už pri prvom použití. Usadeninu rukou nanášajte na problematické partie a pokožku s ňou najmenej päť minút masírujte. Potom sa ešte môžete zabaliť do potravinovej fólie a štvrť hodiny nechať kávu pôsobiť. Nakoniec sa len dôkladne opláchnite teplou vodou.

6. Nahradí drahı peeling
Osvedčenım a veľmi obľúbenım spôsobom, ako usadeninu využiť, je vıroba domáceho peelingu. Tento recept pochádza priamo z Karibiku a v starostlivosti o telo ho využívajú aj slávne topmodelky. Použitú usadeninu dajte do hlbšej misky, prilejte k nej olivovı olej, dobre premiešajte a prírodnı peeling je na svete. Použiť ho môžete na telo i tvár. Pleť potom bude hebká a dokonale hladká.

Píling si pripravíte zmiešaním kávovej usadeniny a olivového oleja. 6obrázkov vo fotogalérii
Píling si pripravíte zmiešaním kávovej usadeniny a olivového oleja.
7. Poslúži ako vlasová maska
Tmavım vlasom káva dodá nádhernı lesk a zvırazní ich farbu. Predtım, než si ich budete umıvať šampónom, doprajte im preto zábal z kávovej usadeniny. Tú naneste do vlasov, jemne vmasírujte, prikryte potravinovou fóliou, hlavu zabaľte do uteráka a nechajte kávu 20 až 25 minút pôsobiť. Blondínky si ale bohužiaľ musí nechať zájsť chuť.

8. Odradí nežiaducich škodcov
Bojujete každoročne v záhrade s odpornımi, úrodu devastujúcimi slimákmi? Obsypte záhony 10 centimetrov širokım pruhom pilín, tie potom polejte usadeninou zaliatou vriacou vodou. Už slabı roztok kofeínu je pre nich smrteľnım jedom, pach kávy ich zároveň odpudzuje. A ak vás trápia mravce, nasypte im usadeninu na ich cestičky a za pár dní budete mať od nich pokoj.

9. Funguje ako prírodné farbivo
Roztok z kávovej usadeniny môžete využiť aj na farbenie. Napríklad keď si kávou polejete obľúbenú svetlú blúzku a škvrny už sa nemôžete zbaviť. Naplňte veľkı hrniec vodou, pridajte usadeninu a varte dvadsať minút. Vzniknutı roztok preceďte, látku do neho ponorte a nechajte ju tam, kım nedosiahne požadovanú farbu. Rovnakım spôsobom môžete zakryť aj všetkému odvolávajúce škvrny od jedla a pitia na bielom obruse alebo obrúskoch. Zafarbiť s ním môžete ale aj veľkonočné vajíčka
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.