Login · Register
Október 01 2022 00:07:16
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Detoxi

sofa7@pobox.sk

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Jak ošetøit popáleniny spáleniny NA KÙŽI
zázračná léčba na popáleniny: Pamatuj si tento zpùsob léčení popálenin, kterı je zaøazen do kurzu pro hasiče. První pomoc se skládá: - postøíkáš studenou vodou popálené části, dokud se tam teplota nesníží, a zastaví další pálení kùže . Potom potøeš popáleninu vaječnımi bílky. Jedna žena si spálila velkou část ruky vroucí vodou. Navzdory bolesti si pustila studenou vodu na ruku. Pak oddìlila bílky a žloutky, trošku pošlehala bílky a ponoøila si do toho ruku. Bílky pa k vyschly, a tak vytvoøily obrannou vrstvu. Pozdìji se dozvìdìla, že vaječnı bílek je pøirozenı kolagen. Žena pokračovala bìhem další hodiny - pøidávala další vrstvy vyšlehaného vaječného bílku. Odpoledne necítila žádnou bolest a následující den prakticky nebyla stopa po spáleninì. O 10 dní pozdìji - žádná stopa nezùstala a její pokožka mìla normální barvu. Spálená čast byla úplnì regenerována díky kolagenu - vaječnı bílek - placenta plná vitamínù. Odešli dále, tato informace se mùže hodit komukoliv.
3 pravidlá
Niekedy je menej jednoducho viac.

A niekedy stačí iba málo na to, aby sa váš život zmenil.

Tu sú 3 jednoduché pravidlá, ktoré môžu zmeniť váš život…

Ak nepôjdete po tom, čo chcete, tak to nikdy nebudete mať.
Ak sa nespıtate, tak odpoveď bude vždy NIE.
Ak nepôjdete dopredu, tak vždy budete na tom istom mieste.
To je všetko.

P.S. Prosím, nezavrite tento článok a nechoďte hneď na druhı.

Skúste sa nad tımito 3 pravidlami zamyslieť.

Nie je to množstvo informácií, ktoré zmení váš život, ale to, čo s tımi informáciami spravíte – to zmení váš život.

Teda aspoò to zmenilo život mne.

P.S.S. To je už naozaj všetko.


Bernard Koprna
15-sposobov-ako-skutocne-zit-a-nie-len-existovat
Ako raz povedal Jack London: „Správnym poslaním človeka je žiť a nie existovať.“

Príliš často nechávame riadenie v našom živote na autopilotovi, prechádzame cez rôzne udalosti, prijímame veci také, aké sú a každı deò vyzerá ako ten predošlı. Všetko sa zdá relatívne normálne a pohodlné, až na ten slabı hlások niekde vzadu v našej hlave, ktorı nám hovorí, „Je čas urobiť nejaké zmeny.“

Tu je 15 jednoduchıch návrhov pre tıch, ktorí chcú vyjsť zo svojej komfortnej zóny a zažiť v živote niečo viac – užiť si ho a vychutnávať ho naplno, namiesto toho, aby sa uspokojili s obyčajnou existenciou.15 spôsobov ako skutočne žiť a nie len existovať

Posted by: Bernard Koprna
citaj viac...
Poznáte chronickı únavovı syndróm?
Pocit únavy je normálny jav a z času na čas postihne každého z nás. Avšak nie je únava ako únava. Niekto ju vníma ako telesnú, inı ako psychickú. často ju ľudia opisujú ako slabosť, vyčerpanie, ospalosť, pocit nedostatku energie, malátnosť či nesústredenie. Únava sa môže skutočne prejaviť i prežívať rôzne, od normálneho pocitu uťahania, ktorı je bežnı aj pre zdravıch ľudí, až k pocitom bolesti, podráždenia, frustrácie, horšej nálady alebo úzkosti. Niekedy sa unavení síce cítia vyčerpaní, ale aj tak sú to schopní prekonať a zvládnu väčšinu aktivít.

Že nie ste alkoholik?
8 varovnıch znakov, že možno máte problém
Alkohol je dnes mimoriadne obľúbenım, no len málokto si uvedomuje fakt, že nebezpečná závislosť sa môže vytvoriť prakticky ihneď a k alkoholizmu je potom už len krôčik.
JAK POZNAT MANIPULÁTORA?/eldhwen
čistokrevnı manipulátor neustále øídí životy druhıch a vše má dokonale promyšlené, takže není sadné jej, napøíklad pøi seznámení, odhalit. Ale vzhledem k tomu, že takovı človìk dokáže druhım velmi rychle zničit život, je dobré vìdìt, jak jej odhalit co nejdøíve…
Ačkoliv si to mnozí neuvìdomují, nebo si to tak úplnì nechtìjí pøipustit, pro dosažení svıch cílù čas od času sáhneme k použití manipulativního chování všichni. Dìje-li se tomu tak občas, je to normální, neøkuli nutné pro dosažení “svého”. Nìkdy takovéto lidi označujeme za chytré, možná i diplomatické, a to pokud jejich popostrčení ostatních požadovanım smìrem nikomu neubližuje, ale naopak prospívá.

Bohužel však existují i lidé, kteøí nedokážou jednat, komunikovat či zkrátka obecnì existovat v pøítomnosti ostatních, aniž by jimi nemanipulovali, nebo se o to alespoò nesnažili. Nejsou totiž schopni dosáhnout pocitu spokojenosti jinak, než zacházením s ostatními jako s cínovımi vojáčky, ke svému vlastnímu prospìchu, a bez ohledu na cokoli ostatního. čitaj viac,,,
Chcete svojho psíka udržať vo forme? Tieto dobroty mu radšej nedávajte
Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Keď chceme mať svojho verného spoločníka pri sebe čo najdlhšie, mali by sme sa o neho vedieť zodpovedne postarať. Starostlivosť začína už pri jeho brušku a pri vıbere stravy by sme mali myslieť len na to najlepšie. Napriek tomu, že sa povestnım psím očiam vraví „nie“ len veľmi ťažko, sú potraviny, ktorım by sa mal váš štvornohı miláčik radšej vyhıbať.

Bez sladkého
Má váš psík maškrtnı jazıček? Bohužiaľ, bude sa musieť zaobísť bez čokolády. Vırobky z kakaa sú obzvlášť nebezpečné
Jarnú chrípku sa neoplatí prechodiť: Bojujte s òou účinnımi zbraòami
Jar je už zrejme ozaj tu, teplé počasie ale máme už dlhšie. Mnohıch vylákali slnečné dni do prírody alebo do mesta len v krátkych rukávoch. Niečo takéto však môže byť nebezpečné. Príliš ľahké oblečenie je najlepšia cesta ako prechladnúť, alebo oslabiť imunitu a dostať rovno chrípku.

Prechladnutie a chrípka majú podobné príznaky, nehodno ich však zamieòať. Pri prechladnutí máte občasnú zvıšenú teplotu či bolesti hlavy, cítite sa unavení, máte nádchu, bolí vás hrdlo. Chrípka vás potrápi vyššími teplotami, ktoré môžete mať aj niekoľko dní. Sprievodná je silná bolesť hlavy a totálna vyčerpanosť. Máte bolesti
Soľ je ozaj nad zlato: Využijete ju pri prechladnutí, hnačke aj na pleť
Kuchynská soľ je úplne bežnou vıbavou v domácnosti. Jej využitie je oveľa širšie ako iba na prípravu jedla. Už naši predkovia používali rôzne recepty na úľavu pri dıchacích ochoreniach a bolestiach. Tu je pre vás niekoľko tipov.

Prechladnutie, nádcha, kašeľ
Pri upchatom tečúcom nose padne dobre, hlavne v chladnejších dòoch, urobiť si doma malé more. Horúci kúpeľ nôh totiž pomáha uvoľneniu nosnıch dutín, zmieròuje opuch sliznice a zohrieva podchladenı organizmus
„Obyčajné“ droždie je poklad pre vaše telo: Skúsite toto bioliečivo 3. tisícročia?
Tento a podobné prívlastky si kvasnice naozaj zaslúžia. Za to, aké účinky majú na ľudské zdravie, ale aj za to, že sú mimoriadne lacnım, dostupnım a účinnım prírodnım liečivom. Na čo všetko ich možno využiť?

Živı mikroorganizmus
Kvasnice, resp. droždie, sú v skutočnosti akımsi živım organizmom, alebo zmesou mikroskopickıch živıch organizmov. Obsahujú živé zlisované kvasinky Saccharomycescerevisiae, ktoré patria medzi jednobunkové huby, viditeľné len
Jedlá soda
je cenovì dostupná atak nám mùže posloužit v mnoha oblastech života. A kromì toho, je bez jakıchkoliv vedlejších účinkù. Určitì ji máte v domácnosti, ale pøíliš ji nevyužíváte.
Zde je pár tipù, jak ji správnì využít :

1. Pokud máte suchou pleť, pøidejte kávovou lžičku (stačí pùl lžičky) jedlé sody do misky s teplou vodou. Oplachujte si s ní obličej.

2. 100 g sody pøidáme do teplé vody pøed koupáním, zmìkčí tvrdou vodu a vaše pleť bude jemnìjší.

3. Zmírnit bolest v nohou po náročném dni mùžete pøidáním 3 čajovıch lžiček jedlé sody na 5 litrù vody.

***Nebo silnìjší verze: 4 lžíce jedlé sody na litr teplé vody na pøíliš
unavené nohy.

4. Použití jedlé sody namísto deodorantù (pokud zjistíte, že žádnı
nepomáhá). Stačí se jen jakoby poprášit v podpaží .

5. Pokud se Vám potí nohy, dejte trochu jedlé sody do vašich bot. Boty po
návratu jednoduše vytøepejte. Pøed obutím nasypte novou sodu. Samozøejmì když si nebudete zouvat boty nikde jinde kromì domova. Do starıch ponožek dejte dvì lžíce sody a vložte do použitıch bot na noc - pak nepáchnou.

6. Pokud Vás štípne hmyz (vosy, komáøi, včely), naneste na pleť mírnì vlhkou sodu. Pomùže odstranit bolest a pálení.
Pomáhá i pøi popálení kopøivami.

7. Odstranìní zápachu z čalounìní mùžete dosáhnout, pokud posypete povrch sodou a za nìkolik hodin vše vysajete. Koberec také posypat sodou, nechat 15min.pùsobit a vysát.

8. Jak se zbavit zápachu v ledničce? Nechejte talíøek s 50 g sody v chladničce. O nìkolik dní pozdìji vysypte do døezu a pročistíte si vılevku. Na ucpanou vılevku stačí 1 šálek jedlé sody, pak šálek horkého octa a litr vroucí vody.

9. Zelená zelenina, napøíklad hrách či fazolky, si udrží intenzivnìjší
barvu, pokud se do vody na vaøení pøidá trocha jedlé sody. Zelená zelenina (brokolice, špenát atd.) si zachová pøírodní barvu, pokud pøidáte do vaøen jednu lžičku jedlé sody.

10. Zeleninu, ovoce i salát umyjete dùkladnì, když pøidáte na litr vody jednu až dvì čajové lžičky jedlé sody.čitaj viac......