Login · Register
December 11 2023 19:55:14
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Detoxi

sofa7@pobox.sk

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


25 ŽIVOTNİCH PONAUČENÍ OD TIBETSKİCH MNÍCHOV


1. Ak sa ti niečo páči, povedz to.
2. Ak sa ti niečo nepáči, povedz to.
3. Ak ti niekto chıba, zavolaj mu.
4. Ak niečomu nerozumieš, opıtaj sa.
5. Ak sa chceš s niekım stretnúť, pozvi ho.
6. Ak niečo chceš, popros.
7. Nikdy sa nehádaj.
8. Ak chceš, aby ťa ľudia chápali, vysvetľuj.
9. Ak si sa previnil, povedz to priamo a nehľadaj vıhovorky.
10.Mysli na to, že každı má svoju pravdu a tá sa nemusí zhodovať s tvojou vlastnou.
11. Nestıkaj sa so zlımi ľuďmi.
12. Najdôležitejšia v živote je láska. Všetko ostatné sú zbytočnosti.
13. Naše problémy sú iba v hlave.
14. Okolitı svet nie je ani dobrı ani zlı – je mu úplne jedno či existuješ.
15. Z každej udalosti sa snaž v živote získať pre seba niečo užitočné.
16. Nebuď suchár.
17. Pamätaj, že nikomu nie si nič dlžnı.
18. Nezabudni, že nikto ti nie je nič dlžnı.
19. Neľutuj ani čas, ani peniaze, ktoré minieš na šťastie zo spoznávania sveta.
20. V živote sa spoliehaj vždy iba sám na seba.
21. Ver svojim pocitom.
22. K ženám ( v podstate aj k mužom ), rovnako ako k deťom, buď trpezlivı a trochu zhovievavı.
23. Ak máš zlú náladu, tak sa zamysli nad tım, že keď umrieš, nebudeš mať ani tú.
24. Ži dnes, pretože včerajšok už nie je a zajtrajšok ani nemusí byť.
25. Pmätaj, že dnešok je ten najvzácnejší deň.
Vodka
Najpraktickejším využitím vodky je zrejme jej konzumácia. No okrem toho dokáže byť vıbornım pomocníkom v domácnosti. Prečítajte si, na čo všetko sa dá využiť.


Dezinfekčnı prostriedok
Ako každı biely alkohol, aj vodka môže v prípade núdze poslúžiť ako dezinfekcia na krvácajúce rany. Namočte do nej tampón alebo ju priamo vlejte na ranu. Používajte ju ale iba na povrchové rany, ktoré sa dajú ošetriť doma. Vážnejšie zranenia by mal ošetriť lekár.

čitaj viac,,,
Stretnutie so susedou ju takmer priviedlo ku kolapsu, stala sa obeťou energetického vampirizmu?

Sotva došla k domu, už ju oslovila jej 63-ročná suseda. Pred časom jej umrel manžel na rakovinu a Eva počula, že nedávno lekári tú istú diagnózu oznámili aj jej. Keď jej suseda osobne oznámila túto novinu, Eva ju objala a prejavila tak svoju spoluúčasť. Susedu potešil jej záujem a začala popisovať podrobnosti o skone manžela, svojich vyšetrení až ku konečnej diagnóze, ktorú odmietla, lebo ona nie je z tıch, ktorí z toho hneď upadnú do depresie. Všetky svoje starosti jej podávala obalené do sileného optimizmu a bez toho, aby k tomu Eva mohla čokoľvek povedať. Zrazu začala pociťovať, ako sa jej z prúdu susedkinıch rečí začína točiť hlava. Chcela ju zastaviť a odísť, no suseda ju schytila za ruku a ešte dôraznejšie pokračovala vo vıpočte ďalších chorôb. Eva vedela, že ak sa pri jej najbližšom nádychu od nej neodpúta, odpadne rovno na ulici. Z poslednıch síl sa jej vytrhla a ušla domov. Manžel s dcérou sa až preľakli – bola bledá ako stena, pod očami jej vystúpili kruhy a napínalo ju. Bola ako paralyzovaná, úplne bez vôle a možnosti pohnúť telom. Napochytre ju uložili do pos­tele a po chvíli zaspala.

Keď sa asi po dvoch hodinách prebudila, cítila sa lepšie, ale aj tak s pocitmi ako po fláme. Vtom si spomenula na svoju babku, ktorá ich ako deti kedysi zariekala a ako liek proti „zlému pohľadu“ či „statiu sa z očí“ používala vypitie vody s vypálenımi zápalkami. Veda-neveda, Eva bola taká „vycicaná“, že si uhlíkovú vodu spravila a pot­rela si ňou i čelo. (Až neskôr sa dočítala, že účinnosť uhlíka je pre podobné prípady odobrená aj vedou). Akoby šmahom ruky sa jej hlava vyjasnila a do nôh i hrude začala znova prúdiť sila.

Pohľad cez okno na susedkin dom ju utvrdil v tom, že sa stala obeťou energetického vampirizmu. Stará pani možno ani netušila, prečo jej je zrazu tak dobre a prečo sa napriek svojmu zlému stavu tak čiperne obracia s motykou vo svojej pred­záhradke. Odvtedy si však Eva dáva dobrı pozor s kım a o čom sa rozpráva.

/život/
!!!
CHUDİ MUŽ, KTERİ BYL ODMÍTNUT DCEROU BOHÁČE. PO 10 LETECH SE OPĚT SETKALI

Dnes žijeme ve společnosti, v níž kritéria pro vıběr dokonalého partnera vypadají zcela odlišně. Náš svět je řízen způsoby, které nám často brání vidět věci, jež jsou skutečně důležité. Zatímco někteří hledají svého životního partnera nehledně na jeho majetek, jiní si ho volí právě z ekonomickıch důvodů. Ovšem dá se takto definovat láska?
čitaj viac....
Ako motivovať opačné pohlavie…


adam-a-eva Marťania a Venušanky celé stáročia spokojne žili na svojich planétach. Jedného dňa sa všetko zmenilo. Marťania i Venušanky zrazu podľahli depresii. A práve táto depresia ich napokon motivovala, aby sa spojili.

Ak pochopíme tajomstvo ich premeny, pomôže nám to pochopiť, prečo je motivácia mužov a žien odlišná. Toto poznanie vám umožní poskytovať i prijímať podporu v ťažkıch chvíľach. Vráťme sa do minulosti a pozrime sa, čo sa vtedy stalo.

Keď Marťanov premohla depresia, všetci obyvatelia planéty opustili mestá a nadlho sa usadili v jaskyniach. Boli ako vo väzení, nevedeli sa dostať von, až raz jeden Marťan ďalekohľadom zazrel krásnu Venušanku. Rıchlo zavolal aj ostatnıch, aby sa pozreli. Pohľad na krásne bytosti Marťanov inšpiroval a ich depresia akoby zázrakom zmizla. Zrazu mali pocit, že ich ktosi potrebuje. Vyšli z jaskıň a začali stavať vesmírnu loď, aby sa dostali na Venušu.

Keď sa depresia zmocnila Venušaniek, vytvorili krúžky a začali sa zhovárať o svojich problémoch. Depresia však neustupovala. Venušanky dlho trpeli depresiou, až raz vďaka intuícii mali videnie. Z vesmíru prídu silné a zázračné bytosti (Marťania), aby ich ľúbili, slúžili im a poskytli im podporu. Zrazu mali pocit, že ich niekto ľúbi. Rozprávali sa o svojom videní, depresia sa stratila a ony sa začali pripravovať na príchod Marťanov.

Mužov motivuje a posilňuje pocit, že ich niekto potrebuje…Ženy motivuje a posilňuje pocit, že ich niekto ľúbi.

Tieto tajomstvá motivácie platia ešte dnes. Mužov motivuje a posiľňuje pocit, že ich niekto potrebuje. Keď muž stratí pocit, že ho partnerka potrebuje, postupne sa stáva pasívny a slabı; každım dňom dáva menej. No ak má pocit, že mu partnerka verí a oceňuje jeho snahu urobiť pre ňu to najlepšie, posiľňuje ho to a začne dávať viac.

Tak ako Venušanky, aj ženy motivuje a posilňuje pocit, že ich niekto ľúbi. Ak žena takıto pocit nemá, postupne preberá čoraz väčšiu zodpovednosť a je vyčerpaná z toho, že dáva priveľa. Ak má pocit, že ju partner rešpektuje a záleží mu na nej, uspokojuje ju to a takisto vie dávať viac.

KEĎ MUŽ ĽÚBI ŽENU

Keď sa muž zaľúbi do ženy, stane sa niečo také, ako vtedy, keď prvı Marťan objavil Venušanky. Sedel v jaskyni, nevedel prísť na príčinu svojej depresie a blúdil ďalekohľadom po oblohe. A v jedinom fantastickom okamihu sa jeho život navždy zmenil; akoby ho zasiahol blesk. Zazrel totiž bytosť, ktorú opísal ako neuveriteľne krásnu a pôvabnú.

Objavil Venušanky. Telo mu rozpálil vnútornı oheň. Keď pozoroval Venušanky, po prvı raz mu začalo záležať na niekom inom ako na sebe. Jedinı pohľad dal jeho životu novı zmysel. Depresia sa stratila.

Marťania vyznávajú filozofiu vıhra/prehra – ja chcem vyhrať a vôbec mi nezáleží na tom, že ty prehráš. Kım sa každı Marťan staral sám o seba, fungovalo to perfektne. Fungovalo to celé stáročia, ale prišiel čas zmeny. Už nestačilo dávať len sebe. Marťania, keďže boli zaľúbení, chceli, aby vyhrávali aj Venušanky.

Vo väčšine modernıch športov dnes nachádzame stopy marťanskej súťaživosti. Napríklad v tenise chcem nielen vyhrať, ale ešte robím, čo môžem, aby priateľ prehral, lebo mu znemožním vracať údery. Teším sa, že vyhrávam, aj keď môj priateľ prehráva.

Tieto marťanské postoje patria k životu, ale postoj vıhra/ prehra poškodzuje medziľudské vzťahy. Ak chcem uspokojovať svoje potreby na úkor partnera, čaká nás nespokojnosť, odpor a konflikt. Tajomstvom úspešného vzťahu je vıhra oboch partnerov.
čitaj viac......
Psychológia a biochémia zamilovania a rozchodu


Rozchod má za následok iracionálne správanie. Aj keď sa vyrovnáme s rozchodom, často spálime fotografie, zahodíme spomienkové predmety a prebúdzajú sa v nás myšlienky na pomstu.

Nikto nepotrebuje útrapy z lásky.

Alebo áno ?
Zlomené srdce má dôležitú evolučnú funkciu. Vytvára stres a ten vedie k zvıšenému vyplavovaniu noradrenalínu, dopamínu a ďalších hormónov.
A vtedy sa hľadáme.
Z tohto dôvodu ľúbime objekt nášho zbožňovania ešte viac ako v šťastnıch časoch.
Antropológovia tvrdia že je to dôležitá reakcia cicavcov na odčlenenie sa od sociálnych väzieb.
Ale situácia v prípade zlomeného srdca je niekedy naozaj vážna. Následnı stres môže spôsobiť dokonca infarkt, alebo depresie môžu dohnať k samovražde.
čitaj viac,,,,
Neskúmajte problém, hľadajte riešenie
Pokračujme v porovnávaní myslenia úspešnıch a neúspešnıch ľudí. Neúspešní si nevedia predstaviť inı zdroj peňazí, ako vlastnú prácu. Ak chcú viac peňazí, predstavia si len viac práce. Neuvažujú v predstihu. Že viac vzdelania by zmenilo kvalitu práce, takže možno menej času venovaného práci by prinieslo viac peňazí.

O peniazoch nič nevedia, no nechce sa im zlepšovať svoju finančnú gramotnosť. Nevedia, že sú finančne negramotní a za túto neznalosť platia vysokú cenu. Frflú popod fúzy frázy typu „nejako bolo, nejako bude“. A podľa toho aj konajú. Nejako. Teda nijako.
čitaj viac,,,,
Naučenı strach

Okrem pohodlia nás od dosiahnutia úspechu často delí aj takzvanı naučenı strach. Ide o to, že človek niečo skúsi a ak sa to nepodarí na prvı pokus, alebo niekoľko málo pokusov, naučí sa, že to nejde a viac to už potom neskúša. Neúspech znižuje ďalšiu motiváciu. Ak človek párkrát neuspeje, zvyčajne sa vzdá ďalších pokusov. Povie si, že to nie je dosiahnuteľné.

Úlohy a ciele sú akımsi filtrom, cez ktorı prejdú len vytrvalí ľudia. Úspešní sú ochotní skúšať uspieť aj po niekoľkıch neúspešnıch pokusoch.
čítaj viac,,,
Napíšte na papier čo chcete

Ľudskı mozog je skonštruovanı tak, že stále rozmıšľa. No väčšinou je to len difúzne myslenie. Začnete o jednom a ak si nedáte pozor, za pár sekúnd sa zapletiete a ani neviete ako a už uvažujete o tisícich veciach – čiže o ničom. Mozog prijíma podnety z okolia. Zvuky, vône, obrazy… To všetko sa nám pletie do uvažovania.
čítaj viac....
Do POZORNOSTI !!!!!
OZ Cesta osobného poznania a pomoci

Vám dáva do pozornosti kalendár akcii

22.08. Kurz Reiky I,II + aktivácia zač. 8.30 hod.

29.08 . Kurtz SRT I prvı deň začiatok 8.30 hod.

30.08 Kurz SRT I pokračovanie

31.08 Kurz Stretnutie s Anjelmi + aktivizácia začiatok o 8.30 hod. prvá časť

14.00 hod. druhá časť

05.09. Škola duchovnıch techník Zahájenie -novı školskı rok o 9.00 hod.

07.09 Posedenie pri čaji + meditácie o 18.00 hod

09.09 Hopi oheň o 18.00 hod.

14.09 Posedenie s Anjelmi - meditácia o 18.00 hod.

18.09 Kurz Karuna I + aktivácia zač. o 17.00 hod..

19.09 Seminár Rodinné konštalácie zač. 9.00 hod.

25.09 Kurz SRT III.Reštrukturing zač. o 9.00 hod.

26.09 Kurz SRT III. Reštrukturing zač. o 9.00 hod.

28.09. Reiky v praxi o 17.30 hod.


Kontakt: Cesta osobného poznania a pomociTel. mob. 00421903721350,

Pevná linka : 003896822607