Login · Register
September 23 2019 19:16:16
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti


 

  horoskop
Váš veľký čínsky horoskop na rok 2018: Čo vás čaká vo vzťahoch, zdraví a financiách v roku zemského Psa
Bude to veľmi úspešný, ale aj náročný rok. Toto čaká aj vaše znamenie.

Čínsky nový rok sa v roku 2018 začína v piatok, 16. februára a končí sa 4. februára 2019. V čínskej astrológii je ku každému roku priradené nielen zviera, ale aj jeden z piatich elementov – kov (zlato), drevo, voda, oheň či zem. Rok 2018 má prevládajúci element zem a je teda rokom zemského psa. Podľa predpovedí by to mal byť dobrý a úspešný rok vo všetkých oblastiach, ale zároveň bude aj namáhavý a vyčerpávajúci. Môžu sa u vás striedať pocity šťastia, ale aj frustrácie, radosti, ale aj sklamania.
Všeobecná predpoveď na rok 2018
Číslom roka 2018 je 9. Deviatka prináša prosperitu a bohatstvo do domácností. Finančné príležitosti sa objavia v nových možnostiach pre prácu aj podnikanie, je možné zvýšenie príjmu, vybudovanie dobrej reputácie aj spoločenského postavenia. Rok 2018 praje aj uzatvoreným manželstvám. Naopak, akékoľvek odkladanie a zanedbávanie povinností sa v tomto roku nevypláca. Budete mať energiu púšťať sa do nových vecí a budete chcieť veľa stihnúť, z čoho však môže prameniť aj stres a pocit, že ste pod tlakom. Všetky znamenia by sa mali viac zamerať na svoje zdravie – začať sa lepšie stravovať, viac sa hýbať a zbaviť sa zlých návykov.
Nájdite si v tabuľke svoj rok narodenia a prečítajte si, čo vaše znamenie čaká v roku 2018.
4obrázky vo
Potkan
Láska: Čaká vás veľa prekvapení, ale aj príjemných zmien. Veci sa napokon vyvinú presne tak, ako by ste si želali.
Peniaze: Prvá časť roka nebude veľmi finančne úspešná. Dávajte si pozor na svoje rozhodnutia. Mali by byť premyslené a nie unáhlené. Ste veľmi oddaní práci a lenivosť nie je vaša povahová vlastnosť. Odmeny v podobe zvýšeného platu sa môžete dočkať koncom roka.
Zdravie: Občas sa nebudete cítiť vo svojej koži a najmä na začiatku roka sa otestuje vaša odolnosť voči stresu. Nájdite si činnosť, pri ktorej sa dokážete dokonale zrelaxovať.
Byvol
Láska: Byvol je oddaný a verný a potrebuje k sebe niekoho, kto mu túto potrebu naplní. Ak už takú lásku máte, určite vám aj v tomto roku vydrží a ak nie, je dosť pravdepodobné, že po dlhom čakaní sa konečne dočkáte.
Peniaze: Výsledkom vašej tvrdej práce bude úspech, ktorého zažijete tento rok hojne. Nenechajte sa nikým stiahnuť ani odradiť a pokračujte v plánoch, ktoré ste si vytýčili. Vaša vytrvalosť vás dovedie k vytúženým cieľom.
Zdravie: Vďaka tomu, že ste zmenili životný štýl už dávnejšie, si užijete tento rok v zdraví, a ak budete potrebovať lekára, tak len kvôli preventívnej prehliadke.
Tiger
Láska: Hviezdy sú na vašej strane! Či už ste slobodní alebo zadaní, vaše srdce rozhodne nebude smutné ani prázdne. Bude to pre vás láskyplný rok!
Peniaze: Predtým, než si niečo kúpite, si to radšej dvakrát rozmyslite. Vo svojich výdavkoch by ste mali byť trochu opatrnejší, lebo práve teraz sa budú peniažky rozkotúľavať akosi ľahšie.
Zdravie: Ak sa chystáte na zmenu životného štýlu, teraz je ten najlepší čas. Zapíšte sa konečne na ten kurz jogy alebo čohokoľvek, čo už mesiace odkladáte. Budete prekvapení, ako vás to chytí.
Zajac
Láska: Tento rok vám vaše predstavy o láske až tak nenaplní. Nefungujúce vzťahy sa pravdepodobne rozpadnú a tie nové nebudú mať dlhé trvanie. Nezúfajte, toto všetko vás nasmeruje k tomu, po čom naozaj túžite.
Peniaze: Chcete si dovoliť viac, a tak sa aj viac snažíte a obraciate. Nezabúdajte však, že túžbou po materiálnych veciach možno zakrývate iba vnútorné prázdno. Peniaze k vám prídu, ale odolajte pokušeniu rýchlo ich minúť.
Zdravie: Doprajte si viac času na oddych a nedovoľte, aby vás ovládal stres. Nemusíte si ani kupovať permanentku do fitka, stačí, keď začnete viac chodiť na prechádzky. Ideálne s niekým, s kým sa po ceste aj dobre porozprávate.
4obrázky vo
Drak
Láska: Tento rok prežijete svoj príbeh lásky, svoju „love story“ ako z filmového plátna. So svojím milovaným budete v dokonalej harmónii a vás vzťah sa posunie zase o kus ďalej. Nie je vylúčené zasnúbenie, svadba, či bábätko.
Peniaze: Bojujete skôr o postavenie ako o peniaze, ale keď dosiahnete jedno, väčšinou príde aj druhé. Vaše sebavedomie pritiahne na vašu stranu skvelé príležitosti, ale v istom momente sa radšej zastavte, aby ste nestratili všetko.
Zdravie: Budete vo výbornej kondícii a lekárov takmer nebudete potrebovať. Nezabúdajte sa však starať o svoje zdravie, aj keď ste veľmi zaneprázdnení. Chvíľka pohybu a viac zdravého jedla sa odrazia na vašej postave aj nálade.
Had
Láska: Bojíte sa, že sa v láske zraníte, preto ste veľmi opatrní. Tento rok budete mať veľa nápadníkov, tak sa skúste trošku uvoľniť a dať niektorému z nich šancu.
Peniaze: Konečne sa ukážu výsledky práce, ktorú ste dokončili ešte v starom roku. Budú materiálne, ale aj inak prínosné. Snažte sa byť viac flexibilní a prispôsobiť sa zmenám, ktoré vás čakajú.
Zdravie: Hoci okolo seba budete mať veľa ľudí, ktorí majú so zdravím ťažkosti, váš rok bude bezproblémový. Práve vďaka týmto ľuďom si však uvedomíte, že by ste sa o svoje zdravie mali začať viac starať.
Kôň
Láska: V láske buďte opatrní. Ak máte stabilný vzťah, neriskujte a neobzerajte sa inde, ale skôr investujte doň. Jeho rozpad by vás mohol veľmi mrzieť.
Peniaze: Hviezdy vám budú v tejto oblasti naklonené. Bude to dobrý rok na investície, lebo ich výsledky sa čoskoro ukážu. Držte si svoj rozpočet pod kontrolou a nemíňajte viac ako je nutné.
Zdravie: Máte na sebe veľké bremeno povinností a to sa môže odraziť aj na zdraví. Svoju daň si môžu vybrať napätie a stres. Zvoľnite tempo a necíťte sa preinilo, keď si vyhradíte oddychový čas len pre seba.
Koza
Láska: Niekto, komu na vás záleží, očakáva viac vašej pozornosti. Nezanedbávajte tých, ktorí vás majú radi. Vyhraďte si na nich čas a naozaj ich počúvajte.
Peniaze: Nezmeškajte svoju príležitosť! Tento rok budete mať dosť šancí zlepšiť si svoj rozpočet. Skúste si však niečo odkladať bokom, je čas myslieť na rezervy.
Zdravie: Niekedy kvôli potrebám iných zanedbávate seba. Zamerajte sa aj na seba a svoje emocionálne, fyzické aj psychické potreby. Nie je to sebecké, je to nevyhnu
Opica
Láska: Pred vami sú veľké šance na nový úspešný vzťah. Ak už svoju lásku máte, bude vám to klapať ako na začiatku a nájdete spôsob, ako to medzi vami zase roziskriť.
Peniaze: Peniaze vám nebudú chýbať a občas trochu uletíte a miniete viac, ako by ste chceli. Svojou usilovnosťou to však rýchlo dobehnete a dieru v rozpočte dokážete zaplátať. Len to nerobte príliš často!
Zdravie: Prekypujete zdravím, ale občas trochu vybuchnete a máte pocit, že by ste si potrebovali upokojiť myseľ, aby ste nereagovali na veci s hnevom. Vyskúšajte aktivity ako joga, tai chi alebo meditácie – pomôžu vám zrelaxovať sa, nájsť vnútorný pokoj a vidieť veci z inej perspektívy.
Kohút
Láska: Čaká vás rok plný vášne. Osudovo sa zaľúbite alebo prežijete príbeh lásky ako z romantickej knihy. Šance nájsť šťastie sú naozaj veľké.
Peniaze: Je čas sa prispôsobiť zmenám a nezľaknúť sa ich. Možno zo začiatku vyzerajú hrozivo, ale prinesú vám nové možnosti. Ak vás vaša práca nenapĺňa, vezmite iniciatívu do vlastných rúk a naplňte si svoje ambície.
Zdravie: Možno sa budete cítiť vyčerpane a vystresovane. Nájdite si činnosť, pri ktorej sa uvoľníte a vypnete. A snažte sa viac spávať. Od kvalitného nočného spánku sa odvíja všetko ostatné.
Pes
Láska: Čaká vás veľa zmien. Ak ste v manželstve alebo dlhodobom vzťahu, venujte partnerovi viac času a pozornosti, aby sa z vášho života nevytratila intimita. Nenechajte sa zlákať krátkodobými flirtami a nezameňte si svoju veľkú lásku za drobné.
Peniaze: V oblasti financií vás čaká dobrý rok. Rozviniete sa aj profesionálne, získate nové vedomosti a skúsenosti, ktoré časom šikovne speňažíte.
Zdravie: Ak sa nebudete prejedať a všetko si doprajete s mierou, nebudete mať žiadne problémy. Ale pozor, stres nezajedajte čokoládou ani zmrzlinou, radšej sa choďte poprechádzať.
Prasa
Láska: Šťastie v láske je na vašej strane. Ak sa partner nevedel v istých otázkach dlho rozhýbať, teraz sa tak stane. Sú veľké šance, že sa pre vás rok 2018 skončí zásnubami, svadbou alebo riešením spoločného bývania.
Peniaze: Možno sa vám bude zdať, že vaša cesta k úspechu je plná prekážok, no ak zatnete zuby a jednu po druhej ich zdoláte, čakajú vás úžasné výsledky. Váš účet v banke rozhodne nebude v mínusových číslach, no rátajte s tým, že s vyšším finančným ohodnotením prichádza aj väčšia zodpovednosť.
Zdravie: Nenechajte sa prevalcovať negatívnymi myšlienkami. Odožeňte ich od seba ako muchy. Keď budete rozmýšľať pozitívne, budete sa cítiť skvele na tele aj na duši.

Sekta
poučné
poučné
poučné
Poznáš pravidlo 54321? Vďaka nemu sa naštartuješ aj do vecí, ktoré ťa nebavia

Jednoduché pravidlo pomôže s nerozhodnosťou aj úzkosťou.

Ak existuje na svete niekto, kto sa nikdy do ničoho nemusel premáhať, gratulujeme mu. Ak existuje niekto, kto nikdy nepocítil úzkosť, blahoželáme tiež. Ak však chceš s podobnými pocitmi bojovať, pomôže ti veľmi jednoduchá matematika.
Niekedy je ťažké fungovať tak, aby sme šli na 100 percent a zároveň sa necítili vyčerpaní. Často sa premáhame alebo sa musíme sústrediť na veci, pri ktorých cítime roztržitosť alebo sa necháme rozptýliť aj banalitami. Možno práve pre tieto prípady vzniklo pravidlo 5-4-3-2-1, aj keď už existuje niekoľko jeho verzií.
#1 Pravidlo 5-4-3-2-1
Mel Robbins je v súčasnosti jednou z najznámejších motivačných spíkeriek na svete, ktorá do životného váhania priniesla bod zlomu. Tým je práve spomínané pravidlo 5-4-3-2-1. To stojí na základoch metapoznávania. V momente, keď cítiš, že váhaš a vieš, že by si mal niečo urobiť, začni počítať obrátene, čiže 5-4-3-2-1, potom sa zdvihni a urob presne tú aktivitu, ktorú odkladáš, nechávaš na neskôr či sa jej snažíš vyhnúť.
Keď ho používaš, prerušuješ svoj zvyk o všetkom zbytočne veľa premýšľať a zo zložitých vecí robíš jednoduché. Skrátka si napočítaš od piatich k jednej a ideš. Pravidlo funguje ako nejaký počiatočný rituál, ktorý porušuje tvoje zlé návyky a spúšťa pozitívne nové zmeny správania. Stávaš sa menej nerozhodným a veci neodkladáš donekonečna.
#2 Pravidlo 5-4-3-2-1
Druhým pravidlom 5-4-3-2-1 si pomáhajú najmä ľudia, ktorí trpia napríklad úzkosťou či ich trápia starosti, ale nielen tí. Je vhodné aj pri depresiách, závislostiach, zníženom krvnom tlaku či zmierňuje stres. Toto pravidlo je akýmsi jednoduchým a efektívnym nástrojom všímavosti, ktorý používajú už aj viacerí psychológovia, pretože má potenciál vytiahnuť tvoj mozog z úzkosti tým, že ťa vracia do prítomnosti. Metóda je jednoduchá ako pri predošlom pravidle, čiže si odrátavaš od piatich k jednej, no pritom vymenúvaš aj veci zamerané na naše zmysly, teda zrak, zvuk, dotyk, vôňu a chuť.
Prvý krok nabáda tých, ktorí trpia momentom úzkosti, aby sa pozreli do svojho okolia a identifikovali päť vecí, ktoré vidia. Ďalej identifikujú štyri veci, ktoré možno počuť. Potom nasledujú tri veci, ktoré možno cítiť dotykom, čo môže byť niečo od pocitu nohy v zašnurovanej topánke až po prsteň na prsteníku. Nasledujú dve veci, ktoré môžeš cítiť nosom, napríklad voňavka. A na záver je potrebné si uvedomiť jednu vec, ktorá chutí.
"Pritiahnutie pozornosti k našim zmyslom nás aktivizuje v prítomnosti a počítanie konkrétnych vecí prerušuje tok našich myšlienok,“ vysvetlila Ellen Hendriksenová, klinická psychologička a autorka knihy "Ako byť sám sebou". Cvičenie pravidla 5-4-3-2-1 nám pomáha zamerať sa na okolie a podporuje zmyslové vnímanie.
nozz

doporučujeme!!!!!!
Milí priatelia,
blížia sa Vianočné sviatky rodiny a aj sa budeme lúčiť z rokom 2017.Budeme robiť osobnú inventúru čo sa nám podarilo,čo sme nestihli a koho sme stratili.
Rada by som Vám pripomenula a pozvala na každoročný zvyk ukončiť rok stretnutím a spoločne doriešiť každý z nás to čo sme nestihli vo vzťahu k sebe ,k priateľom, k rodičom,k rodu , na pracovisku atd.

Dňa 10.12.2017 organizujeme seminár na ktorý Vás srdečne pozývame

Začíname 9.30 hod.
10.00 hod. Meditácia a zladenie energie v kolektíve
10.30 hod. zapojíme sa do rodovej línie a vplyv na jednotlivca alebo na
jeho život,prácu,rodinu, vzťah,deti pomocou stavania
rodinných konštalácii /viď pod textom/
13.00 hod. Prestávka na obed
14.00 hod. Meditácia pomocou bubnov a hrkaliek sa vypravíme do inej
reality /šamanská technika/ hľadať svoj cieľ ,cestu ku šťastiu
a pohody

15.00 hod. Spoločne vytvoríme a zasvätíme mandalu šťastia a pohody
na rok 2018 z Vašich veci,ktoré donesiete na zasvätenie a ktoré si odnesiete a môžete pre šťastie darovať
svojím blízkym.
Mandalu si môžete od fotiť a pre posielať priateľom pre
šťastie.
16.30 hod. Predpokladané ukončenie spoločnou meditáciou s
poďakovaním za rok 2017 a s prianím všetko dobrého do
roku 2017

Stretnutie sa uskutočni v Mosonmagyavoar,Pazsit utca 31 A
26 km od Bratislavy.
Prihlásených účastníkov prepojíme dopravou z Bratislavy ale aj z iných lokalít.
Čo si máte doniesť - dobrú náladu / alebo problém ktorý budeme riešiť/
ak ste piekli tak sa podelte svojím umením
predmety,ktoré chcete očistiť a posvätiť
cena 23 Eur/osoba
Nezamestnaní a bez príjmu vstup za 1 Euro

V prípade že vo vašom meste bydliska zorganizujete kolektív minimálne 10 ľudí máte seminár grátis /cena u Vás pre osoby je 26 Eur /osoba/
Kontakt:
Marika .0903721350

alebo email: [email protected]

Rodinné konštelácie podľa Hellingera

Každý z nás je súčasťou rodinného systému, s ktorým je hlboko spojený a má právo patriť doňho ako rovnocenný člen. V prípade, že urobil niečo „zlé“, alebo za niečo trpel, neskorší členovia systému majú tendenciu to vyrovnať tak, že to vo svojom živote zopakujú. Deti nesú zodpovednosť za rodičov, akoby vinu za ich problémy, ktoré im nepatria. Medzi takéto udalosti patrí:

adopcia, týranie, potrat, incest
predčasná smrť rodiča alebo dieťaťa - je bremenom pre matku a jedného zo súrodencov
zajatie, účasť na vojne - utrpenie a strach je bremenom, ktoré nesie niekto z ďalšej generácie a môže žiť ako obeť alebo pomstiteľ
strata majetku - nesieme ju v podobe nedostatku peňazí ap.
ťažká nemoc, rozvod, potrat, alkoholizmus, adopcia, týranie - tieto ťažké osudy máme tendenciu "zopakovať" a každopádne nám chýba do života energia, ktorej nedostatok sa môže prejaviť v partnerskom vzťahu, na zdraví či úspešnosti v práci

Tí, ktorí urobili niečo zlé (vrah, vojnový zločinec, väzeň), sú z rodinného systému vylúčení, zabudnutí. Aj ich osud je s našim spojený aj napriek tomu, že bol rodinným tajomstvom alebo sme ich osobne nepoznali. Pocity viny alebo iné emócie, ktoré za nich preberáme, môžu spôsobiť:

neúspešnosť v práci - nedožičenie si úspechu
partnerské problémy - našu energiu lásky dávame niekomu mŕtvemu a chýba nám pre partnerský vzťah
sklon k nehodám, myšlienky na smrť - našu dušu to ťahá zo života za niekým, koho smrť sme neprijali, i keď sme dotyčného nepoznali
problém s deťmi - konfliktné deti robia vylomeniny, generačné konflikty (deti nás upozorňujú, že je v rodinnom systéme nejaký problém, ktorý treba vyriešiť - niekto chýba, neprijatá smrť niekoho, a podobne)
neplodnosť (problém s otehotnením) - nosíme skrytý strach zo straty dieťaťa, ktorý mala naša babka po strate svojho dieťaťa
psychické poruchy - akékoľvek ťažké rodinné bremeno, ktoré nedokážeme uniesť, a preto unikáme
vážnu chorobu v detstve - prehrávame osud niekoho zo systému, kto zomrel predčasne
ťažkú nemoc, rozvod, potrat, alkoholizmus, týranie - tieto ťažké osudy máme tendenciu "zopakovať" a každopádne nám chýba do života energia, ktorej nedostatok sa môže prejaviť v partnerskom vzťahu, na zdraví či úspešnosti v práci
odstranenie prekliatia.magie
očista domova , pracoviska
škola , prospech . prosperita

Tieto príčiny a následky sú omnoho rôznorodejšie a zložitejšie. Tieto som uviedla len ako jednu z možností.

Na prácu rozostavenia rodinného systému stačí, ak príde jeden člen, ktorý si z účastníkov vyberie zástupcov za členov svojej rodiny a rozostaví ich do priestoru. Títo zástupcovia začnú pociťovať pocity a emócie zo vzťahov (nenávisť, hnev, lásku, túžbu nasledovať mŕtveho), a tak vynesú na svetlo skryté vplyvy, ktoré pôsobia. Tak máme možnosť vidieť, kam uniká energia rodinnej lásky alebo kde sa zasekla. Dobrým riešením je prijatie, pochopenie a ocenenie, ktorým sa zharmonizujú narušené vzťahy, zastaví sa pôsobenie deštruktívnych síl a obnoví sa prúdenie lásky. Po zharmonizovaní systému cíti klient, ktorý požiadal o rozostavenie, veľkú úľavu, ale úžitok majú aj tí, ktorí predstavujú členov jeho rodiny, aj prizerajúci sa, pretože nás oslovia problémy iných tým, že ich sami v sebe nosíme.

Rozostavením sa dá pomôcť aj pri nefungujúcej firme.

Táto metóda sprostredkováva pomocou krátkodobého postupu hlboko pôsobiaci obraz vlastnej rodinnej konštelácie. Tým pomáha dostať sa ku koreňom najrôznejších vážnych životných ťažkostí, ktoré nám nedovoľujú jednať v súlade s vlastnou žiaducou identitou ako zdravý dospelý človek. Príčiny týchto ťažkostí je potrebné vyzdvihnúť z nevedomej oblasti do nášho vedomia, aby sme sa vedeli s nimi vysporiadať. Nesmie chýbať ochota zmieriť sa a prijať skutočnosť takú, aká je. Zvlášť v spojení s terapiou pevným objatím podľa Prekopovej nám pomôže prijať našich predkov so všetkým, čo k nim patrí tak, aby sme si mohli vážiť sami seba i to, čo sme po nich zdedili.

Klient podľa vlastných pocitov a videní postaví svoju súčasnú alebo pôvodnú rodinu a znázorní tak jej systém. Každého člena rodiny zastupuje jeden člen skupiny. Klient dá každému človeku také miesto v priestore, aké cíti, že má v jeho rodine. Zástupca potom vyciťuje za toho, koho zastupuje, bez toho aby do neho premietal svoje vlastné pocity. Terapeut podľa výpovedí a postojov zúčastnených hľadá chybu, ktorá pôsobí v rodinnom systéme, a rieši ju zmenou postavenia, až kým nenájde optimálny stav.

Stručne uvedené zákony platné pre správne fungovanie systému rodiny tak, ako ich na svojej prednáške v Prahe v r. 1999 uviedol Bert Hellinger.
Sofa
Ak chceš žiť a nie prežívať zbav sa,,,, návykov ako
-všetko analyzovať nad všetkým premýšľať
-žiť v minulosti
-báť sa zmeny
-každému sa zavďačiť
-znižovať svoju hodnotu
Som tu pre teba Sofa/0900511020/
www.vestenie-sofa.eu
Neurologové navrhnuli píseň, která okamžitě redukuje neklid. Už jste ji slyšeli?


Slyšeli jste o muzikoterapii? Už dávno je známo, že jisté písně nás dokáží uklidnit a probouzí v nás různé emoce. Vědci z Velké Británie pod vedením dr. Davida Lewisa - Hodgsona z „Minilab International“, složili výjimečnou píseň… „Weightless“ (vzpomaluje tep posluchače, snižuje krevní tlak a redukuje hladinu stresu.Vědci ale varují, abychom tuto hudbu neposlouchali při práci, protože člověka uvolní až příliš a schopnost se soustředit výrazně klesá.

Pokud jste nervózní, udělejte si teplou koupel a poslechněte si tuto skladbu. Dejte vědět, jestli vám pomohla! :)
pokora
To, co jich naučil jejich profesor, nenajdou v žádné knize... Moudrý člověk!

Na školách a univerzitách bychom se neměli učit jenom praktické zručnosti a teoretické poznatky, ale dbát i na dobré hodnoty. Je to tak ale v praxi? Ukazuje se, že všechno záleží od učitele! Jeden profesor medicíny se rozhodl ukázat svým studentům, jak by se měli v budoucnosti chovat ke svým pacientům a dalším lidem, které v životě potkají.
To, co nenávidí snad každý student je neočekávaný test. Jistý profesor University Medicíny miloval překvapení tohoto typu, ale při tomto testu položil ještě jednu neobvyklou otázku. Chtěl po studentech, aby napsali... jak se jmenuje žena, která uklízí přednáškové místnosti. Reakce studentů byly různé. Někteří na otázku hleděli s nedůvěrou a velice pochybovali o tom, že za něco tak banálního by jim byly strhnuté body. Druzí se divili, proč jim profesor zadal takovou otázku a další se dokonce začali smát. Nejsmělejší ze studentů se profesora nahlas zeptal: „Poslední otázka je nějaký vtip, že ano?“ Odpověď profesora všechny zaskočila.


Profesor s přísným výrazem odvětil, že otázka v žádném případě vtip není a můžou za ni získat body. Pak dal svým studentům za vyučenou a řekl:

„Během výkonu vašeho povolání potkáte mnoho lidí. Každý člověk bude svým způsobem důležitý. Každý si zaslouží uznání, hezké přivítání a úsměv.“

Je důležité, abychom nikdy nezapomínali na to, že každý si zaslouží slušné jednání. Příliš často zapomínáme například popřát hezký den člověku, který myje schodiště nebo například listonošovi.

PS. Uklízečka se jmenovala Maria. Uhodněte, kolik studentů napsalo správnou odpověď.

Taková lekce pokory by byla dobrá pro všechny, nemyslíte?
V ktorom mesiaci ste sa narodili? Zistite, aké choroby vás najviac ohrozujú

Možno ste to netušili, ale mesiac, v ktorom ste sa narodili, ovplyvňuje nielen osobnosť, ale aj váš zdravotný stav!

čitaj viac,,,
Detoxi

Detoxi -domáca samo veštba

Sú jedinéčná veštba, ktorá Vás naučí pretvárať pravidlá. 

Ukáže Vám tajné zbrane nepriateľou, ale aj priateľov. 

Posunie Vás ďalej, keď to potrebujete Vy, ake aj Vaši priatelia. Viac o detoxoch... 

Viac info: 

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m

Shoutbox
You must login to post a message.

21-08-2019 08:29
????? #????? |????? ???????? ?????? ? ??????? ???????? hd |?????-????????-??
??? | ????? ???????? [url=http://star-t
.ru/film/NvVBdZ2e/
][img]https://i.im
gur

20-08-2019 16:04
?2 ????????????? #?2 ????????????? |?2 ????????????? ?????? ? hd ???????? ???????? ?????? |?2`?????????????`
-????????-?2`?????
????????` | [b]?2

20-08-2019 15:42
?????? #?????? |?????? ???????? ???? ?????? ? hd ???????? |??????-????????-?
????? | ?????? ???????? [url=http://star-t
.ru/film/qbXp06bp/
]???????

19-08-2019 22:57
???? ??????? #???? ??????? |???? ??????? ???????? ?????? ? ???????? hd 720 |????`???????-????
????-????`??????? | ???? ??????? [b]????????[

19-08-2019 22:47
??????? ????? #??????? ????? |??????? ????? ???? ? hd ???????? ???????? ?????? |???????`?????-???
?????-???????`????
? | ??????? ????? [b]


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.