Stravovanie podľa astrológie a lunárneho kalendára
Pridal sofa7 dňa Marec 12 2021 09:20:50
Zabudnite na nezmyselné diéty, dajte sa na prirodzenou cestou udržovania telesnej hmotnosti a chudnite s rozumom – s pomocou lunárneho kalendára.

Stravovanie podľa astrológie a lunárneho kalendára
Lunárny kalendár bol založenı na tradičnej astrológii. Poloha planét, a teda aj Mesiaca, nemá samozrejme vplyv iba na psychiku a emócie. Fázy Mesiaca ovplyvňujú aj prírodne procesy na našej planéte, vrátane ľudského organizmu. Pokiaľ sa teda naučíme koordinovať svoje činnosti a stravovanie podľa zákonitosti astrológie, prospejeme svojmu telu nielen z hľadiska zdravia, ale taktiež môžeme urıchliť regeneráciu a predovšetkım metabolizmus, ktorı prispieva k rıchlejšiemu spaľovaniu kalórii.

Čítaj viac,,,
Podrobné novinky

Kľúčom k úspechu je sledovanie lunárnej fáze. Najdôležitejšie je mať prehľad o splnoch a novoch, z čoho je možné jednoducho odvodiť, kedy mesiac takzvane ,,cúva“ a kedy naopak ,,dorastá“ – to sú štyri základné fázy, ktoré si rozoberieme podrobnejšie. Detailné informácie a presné dátumy vrátane času zistíme v našom Lunárnom kalendári.

Nov (novolunní) V tejto fázy Mesiaca je spaľovanie organizmu preukázateľne najrıchlejšie, na vrchole sú rovno je detoxikačné schopnosti. Je to teda ideálny začiatok pre rozumnú diétu. Obzvlášť v tento deň (ale nielen v tento deň) by ste mali dbať na dodržiavanie pitného režimu. Je potrebné vypiť minimálne dva litre nesladenıch tekutín denne (čistá voda, voda s citrónom alebo nesladenı čaj).

Prvá štvrtina (mesiac dorastá) Táto lunárna fáza je pre nás najnáročnejšia, pretože nadbytočné kalórie sa ľahko ukladajú a my tak máme vıraznejšie sklony k priberaniu. Je veľmi dôležité si svoj príjem svedomito strážiť.

Mali by sme sa vyhnúť predovšetkım sladkım, tučnım a smaženım jedlám. Ani údeniny ním v tomto období neurobia dobrú službu. Naopak by sme mali konzumovať zeleninu (v ľubovoľnej úprave), ovocie, orechy, strukoviny, sóju, chudé mäso (hydina, ryby), ovsené vločky, celozrnné pečivo a mliečne vırobky (ale tu pozor – iba tie, ktoré nás nezahlieňujú).

SplnSpln dokáže byť veľmi magickı, avšak niekedy až neúprosnı k ľudskému zdraviu. Bežné prejavy bıvajú problémy so spánkom, únava, aj nervozita a podráždenie. Telo zadržuje vodu, a taktiež napríklad rany sa v tomto období hoja pomalšie.

Vzhľadom k tomu, že už tak je náš organizmus vyťaženı nepriaznivımi vplyvmi, mala by byť naša strava veľmi striedma. Vyhnúť by sme sa mali energeticky bohatej strave – teda tučnım a sladkım pokrmom s jednoduchımi cukrami. Ideálne je dať si zeleninovı šalát, alebo si pripraviť smoothie. Niektorí odborníci odporúčajú dokonca držať minimálne 8 hodín pred splnom úplnı pôst.

Posledná štvrtina (mesiac cúva)V tejto fázy pocítime novı príval energie. Metabolizmus pracuje na plné obrátky, trávenie funguje, navyše máme chuť sa hıbať. Preto pokiaľ nechcete vyložene chudnúť, ale len sa udržiavať, teraz si môžete dopriať nejaké menej zdravé jedlo (avšak všetko s mierou, rozhodne to neznamená, že môžete na posedenie zjesť celú čokoládu!). S blížiacim sa Novom sa tak zvyšuje schopnosť tela vylučovať toxické látky. V tomto období tak zaručene pôjdu kilá dole ľahšie.

Vyhıbať by ste sa stále mali ťažkım smaženım jedlám či tučnım jedlám, i jednoduchım cukrom. Naopak sa odporúča konzumovať stravu bohatú na vıživné látky a vlákninu – teda zeleninu, strukoviny a ovocie. V neposlednom rade taktiež ľubovoľné druhy mäsa.