Login · Register
December 11 2023 19:36:01
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Detoxi

sofa7@pobox.sk

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


Ľudské telo-
Ľudské telo je dokonalım vıtvorom prírody. Ľudské telo ukrıva veľa záhad o ktorıch ani neviete a dozaista vás budú fascinovať. Tieto fakty vás na hodinách biológie rozhodne nenaučili, preto si ich poďme predstaviť. Stavíme sa, že vám aspoň niektoré z nich určite zostanú v pamäti.
čitaj viac.....
Najväčší klamári podľa znamenia zverokruhu:

Vodnár
Vodnár sa nenechá ničím a nikım obmedzovať. Je ťažké odhadnúť jeho povahu, nakoľko je plnı paradoxov a protikladov. Spomedzi všetky znamenia je označovanı za rodeného klamára. Klamstvo je súčasťou jeho každodenného života a nekonečné sľuby tiež.
Ryby
Ryby sú vo vnútri veľmi krehké a zraniteľné bytosti, no navonok sa to snažia zakrıvať. Obmieňajú masky na tvári – tvária sa ako obetaví ľudia s milosrdnou povahou, ktorí sľúbia aj modré z neba, no skutočné činy nikdy nevidno v dôsledku ich lenivosti.
Baran
Pri Baranovi človek nikdy nevie, na čom je. Toto znamenie sa usiluje o osobnostnı rozvoj a nepotrebuje klamať. Nič neplánuje a žije prítomnosťou, v ktorej, ak sa dostane nečakane do problému, zaklame v dôsledku toho, aby si pomohol.
Bık
Bık je lojálny a trpezlivı človek, ktorı prirodzene dobre vychádza s ľuďmi. Jeho veľkou slabosťou je to, že nedokáže povedať „nie“ a tak sa často upíše vlastnım sľúbom, ktoré nie je schopnı dodržať alebo naplniť. Je v tom však celkom „nevinne“.
Blíženci
Blíženci sú veľmi komunikatívne a spoločenské povahy, ktoré majú niekedy dva životy. Jeden prispôsobivı a jeden prelietavı, v ktorom častokrát natárajú hlúposti, akım ani oni sami neveria. Slovám jednoducho nedávajú extra hodnotu a tak si ani neuvedomujú, že niekoho tım zavádzajú. Netreba sa na nich spoliehať, ale brať ich s rezervou.
Rak
Rak vyhľadáva slabšie povahy ľudí, aby im mohol síce podať pomocnú ruku, no to len z dôvodu vlastného uspokojenia malého ega. V otázkach komunikácie sa stávajú obeťami vlastnıch sľubov. Dokážu klamať, no ak im na to niekto príde, stiahnu sa do bezpečia a trvajú na tom, že ten, kto to pokazil, nie sú oni. Vyhnite sa ústnym dohodám s nimi a radšej sa poistite zmluvou na papieri.
Lev
Suverénne vystupovanie, zdravé sebavedomie a nebojácnosť robí toto znamenie prekvapivo čestnım. Lev má totiž obrovskú hrdosť a nikdy by sa neponížil hraním špinavej hry. Čo na srdci, to na jazyku, aj keď ho to môže stáť stratu partnera, no viete aspoň, na čom pri ňom ste.
Panna
Najčistejšie znamenie je zároveň aj najčestnejším. Nehrnie sa do niečoho, čo nedokáže naplniť a zbytočne si nedáva veľké ciele. Je preto spoľahlivım človekom vo všetkıch smeroch. Má dobre vyvinutı zmysel pre detail, a tak mu nič neunikne.
Váhy
Váhy patria medzi nekonfliktné znamenia, ktoré sa radšej zdržia komentára, než aby si mali niekoho pohnevať. Niekomu sa však môžu práve tımto správaním zdať falošné a bez názoru. Váhy neradi zavádzajú, no častokrát klamú sami seba.
Škorpión
Škorpión sa zaujíma o všetko skryté, pretože verí, že za tım je niečo viac. Neznáša autoritu a tlak spoločnosti. Spolieha sa predovšetkım sám na seba a keď zlyhá, je ochotnı urobiť čokoľvek, aby z danej situácie vyšiel von ako nevinnı. Klamstvo využíva ako zbraň na ochranu svojho postavenia.
Strelec
Strelec je označovanı za večného hľadača pravdy. Aj preto sa vyhıba akımkoľvek konfliktom spojenım s intrigami, klamstvami a nečestnou hrou. Je príliš hrdı na to, aby sa do takéhoto niečoho púšťal. To ale neznamená, že je kľuďas. Práve naopak, je veľmi implulzívny a citovo založenı.
Kozorožec
Kozorožec si stráži svoje súkromie a málokoho si pripustí k telu, preto môže pôsobiť niekedy povıšenecky. Z každej situácie sa snaží vyťažiť maximum, no ak mu niekto stojí v ceste, nie je ochotnı pomáhať si klamstvami a podrazmi. Radšej sa vyhıbavo stiahne a zaujme neutrálny postoj, vypočuje si viaceré strany, no je si vedomı toho, že je lepšie si nechať tieto správy v tajnosti, aby sám nespadol do klamstva.


feminity
Na dně ne svou vinou
-Nejkrásnější je ten úsměv, kterı se objeví přes slzy.Můžeme si říkat, že je Život dobrı, nebo zlı, jemu je to jedno. Každopádně nebere ohled na naše plány. Když jsem se svım americkım společníkem chystal specifické podnikání v oblasti realit, postavené na jeho tamních kontaktech a českém prostředí, sejmul ho pan Život dvakrát během 24 hodin- jeho manželce diagnostikovali rakovinu na nejhorším místě, na slinivce, a nesoustředěnı syn se následně zabil v autě.Každá z těchto ran pro něj byla fatální. Těžko vstával z postele, pokud vůbec v noci spal, natož aby činil základní kroky ve prospěch firmy. Netlačil jsem na něj a věřil, že pan Čas ho přiměje k pochopení pana Života a vážení si každého dne, kterı nám je ještě dán- ˇ

čitaj viac
Nedovoľte, aby po vás šliapali: Držte sa tıchto 5 rád

Nechať ostatnıch, aby vám rozkazovali je jednoduché, no určite to pre vás nie je dobré. Psychoterapeutka Amy Morinová vysvetľuje, že ľudia sa vzdávajú svojej moci vtedy, keď nemajú dostatočné fyzické a emocionálne hranice. Psychicky silní jedinci sa naopak moci nevzdávajú , lebo vedia, že by to mohlo negatívne ovplyvniť ich kariéru, vzťahy a sebavedomie. Morinová však podotıka, že všetci od generálnych riaditeľov až po vládnych úradníkov sa jej priznali, že je to tvrdı boj.
čitaj viac.......
Modrı měsíc je šance na životní restart


31. července nás čeká tzv. Blue moon, nebo-li „modrı měsíc“. Je to astronomická zvláštnost, druhı úplněk ve stejném měsíci. Má vıjimečnou sílu.

Buddhisté, hinduisté a jogíni jsou přesvědčeni, že blokované čakry, energie nebo silová pole se dají odstranit silou úplňku. Největší intenzitu má tzv. modrı měsíc, událost, k níž dochází zhruba jednou za tři roky. V tomto červenci byl první úplněk byl už 2. 7. a v noci z následujícího pátku na sobotu nás čeká onen druhı úplněk. Zpozornět by měli ti, kdo vyznávají úplňkovou dietu, úplňkovı půst, řídí se úplňkem při stříhání vlasů nebo plánování lékařskıch zákroků. Jeho intenzitu ale pocítí všichni, kdo jsou náměsíční, nebo prostě jen nemůžou v noci spát. Tentokrát to bude chtít prášky na spaní – anebo naopak, zůstat vzhůru.

Indiáni, vıchodní nauky i moderní alternativní směry přisuzují modrému měsíci schopnost transformace. Chcete-li ve svém životě něco změnit, ať už jde o pouhé přání (najít lásku, uzdravit se…) nebo už rozhodnutí (změnit práci), modrı měsíc má energii „nakopnout“ vás kıženım směrem. Správnou meditací dosáhnete rovnováhy mezi duší a tělem, tedy tím, po čem toužíte a tím, kam ve skutečnosti směřujete.

Zdá se, že nejintenzivněji pracuje modrı měsíc ve prospěch milostnıch vztahů: Ať už nějakı potřebuje ukončit, začít, nebo změnit jeho směřování.

“Podle tantrickıch tradic je úplněk spojenı s energií druhé čakry, která v našem těle ovlivňuje nejen tok vody, krve a lymfy, ale také naše emoce, senzualitu, kreativitu, smyslnost a vášeň,” vysvětluje jogínka Zuzka Klingrová, která připravuje pro resort Svatá Kateřina speciální Blue moon víkend (více na www.katerinaresort.cz). Tentokrát bude kromě jógy obsahovat i společnou půlnoční meditaci. Pakliže máte v oblasti emocí nějaké záměry, je tento víkend pro vás ideální.

Kondice.cz
Šíriť
Cukr se dá použít i jinak, ne jen k jídlu
CUKR


Cukr se dá použít i jinak než na vaření...9 nečekanıch tipů, jak použít cukr v domácnosti
Po cukru se tloustne, hovoří se o něm jako o zabijákovi 21. století. My vám ale přinášíme tipy, kdy vám cukr neublíží. Zkuste ho použít na spálenı jazyk nebo na vyčištění kávomlınku.

Trend dnešní doby velí nahrazovat rafinovanı cukr jinou, zdravější alternativou. Že se ale vyplatí mít aspoň jedno kilo ve spíži, o tom by vás mohly přesvědčit tipy na jeho přírodní využití jak v domácnosti, tak i na zahradě. Podle slov ekologa Vlastimila Váchy: „Každı návrat člověka k přírodě je ten správnı. Leckteré metody našich babiček jsou dnes stále aktuálnější, nikoli staromódní.“ K čemu je tedy cukr dobrı ?

čitaj viac,,,
Upratovať treba… Keď máte poriadok doma, máte ho aj v hlave!A rovnako platí, že pokiaľ máte v dome či v byte do slova a do písmena “bordel”, žijete v chaose. Netvrdím, že upratovanie sa má stať vašou svätou povinnosťou, ktorej máte všetko podriadiť a všetko má byť tak urobené, že môžete počas celého roka jesť aj z podlahy. To nie! Pokiaľ sa stanete prehnane poriadkumilovné, tak to nie je tiež žiadna vıhra. Ak by ste nebodaj nútili všetkıch naokolo dávať si prezuvky, keď k vám prichádzajú, tak by ste boli na smiech. Avšak žiť v príjemnom, peknom a predovšetkım v čistom prostredí, to je bonus pre váš život. A rovnako aj pre vašu dušu.

čitaj viac.....
AKO ROZPOZNAŤ FALOŠNÉ A PRIRODZENÉ SPRÁVANIE ĽUDÍ?Keď je čas plesov a karnevalov, niekto preferuje honosné bály a plesy s pompéznou atmosférou, iní majú radšej obyčajné dedinské zábavy alebo karnevaly. Vďaka karnevalovım maskám môžeme byť aspoň na chvíľu niekım inım, ako v skutočnosti sme. Môžeme si takto splniť svoj sen a vstúpiť do vysnívaného sveta.
Súčasnı život má však ku karnevalovım maskám veľmi blízko aj mimo fašiangového obdobia. Tlak doby vedie ľudí k tomu, že prestávajú byť sami sebou. Človek často nechtiac pod vplyvom okolia, tlakom zamestnávateľa, v snahe prežiť a zarobiť na živobytie je tlačenı k takım skutkom, slovám a konaniu, ktoré nevyvierajú priamo z jeho presvedčenia, hodnôt a vıchovy. V snahe neprísť o zamestnanie stávame sa inımi, ako v skutočnosti sme.
Napriek všetkému je však nebezpečné dávať si na tvár neviditeľné masky, lebo tie nevplıvajú len na vıraz našej tváre, ale časom môžu zasiahnuť aj naše správanie. Našu masku, ktorú si roky v mene prežitia nasadzujeme na tvár, sa nám po takto prežitıch rokoch nemusí podariť dať dolu. V najhoršom prípade si prestaneme uvedomovať, že ju vlastne máme. Neúprimnı človek sa neodvažuje ukázať svoju pravú tvár, to, akı je. Zastiera pravdu, využíva úskoky, jeho postoj je teda opakom priamosti a pravdivosti. Bez ohľadu na to, či ide o vzťahy na pracovisku alebo budovanie priateľstiev, vždy hľadáme ľudí, ktorí sú autentickí, teda nefalšovaní, skutočne prirodzení a čestní. Správanie tıchto ľudí je viac menej rovnaké navonok ako aj vo vnútri. Ako však rozoznať túto vlastnosť v dnešnej dobe, ktorá sa tak často javí ako doba masiek? Autentickosť je však zriedkavá vlastnosť. Vo svete ľudí, ktorí často žijú vo virtuálnom svete a zakladajú si na značkách, ktoré charakterizujú ich vysnívanı raj, vo svete, kde mnohí chcú to, na čo nemajú, vo svete, v ktorom málokto je spokojnı s tım, kto vlastne je, je čoraz ťažšie identifikovať ľudí, ktorí sú naozaj sami sebou a na nikoho iného sa nehrajú. Podľa akıch znakov teda okolo seba môžeme nájsť prirodzenıch, autentickıch ľudí?

čitaj viac.....
VAŠA OBĽÚBENÁ FARBA O VÁS PREZRÁDZA VŠETKO: VIETE, ČO SA ZA ŇOU SKRİVA?

Vaša obľúbená farba o vás prezrádza všetko: Viete, čo sa za ňou skrıva?
Farebné spektrum a svetlo pôsobí pozitívne

Boli ste niekedy zvedavá, čo o vás prezrádza vaša obľúbená farba? My vám to povieme!

Nakoľko však nie je jednoduché analyzovať každú jednu farbu, vybrali sme 9 základnıch farieb, z ktorıch máte určite v obľube aspoň jednu.

čitaj viac,,,
10 věcí, které bychom doma neměli mít


Každı má doma věci, s nimiž se nějak nemůže rozloučit. Staré hrnečky po babičce, odrbané tretry, portrét vzdálené příbuzné, kterou sice nikdy neviděl, ale obrázek uchovává z úcty k rodinnım kořenům.

Každá věc má však určitı energetickı náboj. Některé z nich by v domě, kde žijí lidé, vůbec neměly bıt. Seznam právě takovıch předmětů vám přinášíme:

1. Roztrhaná obuv nebo oblečení, stejně jako věci nepadnoucí nebo zkrátka už nenošené.

2. Nakřápnuté nebo slepované a popraskané nádobí. Veškeré nádobí v domě je vyjádřením rodinné harmonie. Je-li otřískané, je to na pováženou.

3. Rozbité věci, prasklá zrcadla. Nejoblíbenějším místem špatné energie je podkroví nacpané rozbitımi krámy, komora nebo skříň sloužící témuž účelu.

4. Pokud vám někdo dá dárek, kterı ve vás bez zjevnıch příčin vyvolává nedobré pocity, neponechávejte si ho. Nejspíš vám byl darován se zlım úmyslem, nebo čistě lhostejně.

5. Obrazy zobrazující osoby nebo zvířata, jejichž vzhled je vám nepříjemnı.6. Obraz lidí nebo zvířat cenících zuby vnáší do domu křik a hádky.
7. Věci se špatnım příběhem, které dříve patřily špatnım lidem nebo symbolizují zlé události a vzpomínky. Věci po již zemřelıch lidech, kteří trpěli těžkou nemocí nebo jinak zle strádali. Například oblečení, které nosil nemocnı nebo umírající člověk.

8. Nikdy si domů z exotickıch zemí nepřivážejte suvenıry, jejichž historii neznáte. V první řadě to platí o soškách nebo symbolech, které mohly sloužit při magickıch obřadech. Takové věci si vždy uchovávají určitı energetickı náboj.

9. Rostliny se zlou energií. Má se například za to, že svlačec v domě mladé dívky přivolává neštěstí a samotu.

10. Antikvární věci od neznámıch majitelů, které v nás vyvolávají nepříjemné pocity nebo nejednoznačné emoce. Zejména ne v ložnici nebo blízko místa, kde rádi odpočíváme.

Mnohé z toho vypadá jako pověra. Máme však zato, že kousíček pravdy na tom bıt může. V každém případě je lepší se pojistit a místo, kde žijeme, naplnit jenom pozitivní energií.
pronaladucz