Feng Shui šťastné číslo. Feng Shui: šťastné čísla a metódy na prilákanie šťastia
Pridal sofa7 dňa August 09 2022 12:57:30
depositphotos-29432541-stock-illustration-set-of-vintage-floral-numbers
Podrobné novinky

Každý deň musí človek riešiť čísla – vytáčame telefónne čísla, zapisujeme si dôležité dátumy. Verí sa, že šťastné čísla feng shui pozitívne ovplyvnia váš život spôsobom, ktorý si vyberiete. Vo všeobecnej numerológii staroveká veda a jej správne použitie je jedným z nástrojov, ako si dať život do poriadku.
Vlastnosti čínskej numerológie
V systéme Feng Shui sú všetky čísla rozdelené na čísla Yang – nepárne a Yin čísla, párne. Na jednej strane sú nepárne čísla považované za najpriaznivejšie. Avšak na druhej strane je celá čínska filozofia založená na vytváraní harmónie a rovnováhy medzi Yin a Yang. Aby sme dosiahli bod harmónie, je dôležité, aby existoval rovnaký počet párnych a nepárnych čísel. Prítomnosť v čísle auta, dátume narodenia, čísle domu, prvkov Yin a Yang sa považuje za priaznivú. Ukazuje sa, že rovnaké číslice v čísle auta neprinesie svojmu majiteľovi veľa šťastia.
Takže pri výbere čísla, napríklad telefónneho čísla, v prvom rade venujte pozornosť „zvuku“ čísel a tomu, či dokážu prilákať priaznivú energiu. Na Taiwane, v Číne a Malajzii majú ľudia tendenciu počúvať zvuk čísel v kantončine. Mimochodom, práve v týchto krajinách si viac ako 90 % vodičov áut nezávisle vyberá čísla na základe komplexnej analýzy ich priaznivosti. Dokonca štatistiky ukazujú, že autá so šťastnými číslami sa budú neskôr oveľa ľahšie predávať.
Väčšina šťastné čísla sú "6", "8" a "9". Nosia mocné kladný náboj v akejkoľvek kombinácii: "186", "9889", "8877" a samozrejme čínsky obľúbený "8888" je špeciálny prípad, keď je kombinácia priaznivá aj pri absencii energie Yang.

Význam každého čísla vo Feng Shui
Číslo "1" sa považuje za veľmi šťastné. Vo Feng Shui je jednotka symbolom jednoty a znie ako „česť, víťazstvo“. Dobre zvyšuje priaznivý vplyv iných úspešných čísel, napríklad "1989" alebo "1389".
Číslo „2“ znie ako „ľahké, jednoduché“. Verí sa, že prináša zvláštne šťastie, ak je na začiatku kombinácie.
Číslo „3“ je tiež priaznivé a spája sa so životom takým, aký je. Ďalšie tri symbolizujú rast a cestu. V Číne je jednou z populárnych kombinácií „328“, čo znamená „šťastný a ľahká cesta v podnikaní".
Číslo „4“ považujú Číňania za zlé, keďže v kantončine znie ako „smrť“. Najnepriaznivejšia kombinácia je 24, čo znamená „ľahká smrť“. Odporúča sa vyhnúť sa tomu, ak nechcete bez prekážok zomrieť. Vo všeobecnosti je veľmi dôležité, aby na konci číselnej kombinácie nebola štvorka.
Číslo „5“ znie ako „nie“, dá sa kombinovať s inými číslami, najmä so štvorkou, kedy 45 bude znamenať, že smrť nepríde. Pri priaznivých číslach by ste nemali dávať päťku, pretože potom oslabí číslo vedľa.
Číslo "6" je jedným z najpriaznivejších, symbolizuje príjem a bohatstvo. Šesť je navyše dva krát tri, čo znamená, že to možno interpretovať ako „dvojitý rast“, „zdvojnásobenie všetkého, čo už existuje“.
Číslo „7“ znie ako „určite“, „dôvera“. Napríklad kombinácia „78“ znie ako „zaručené získanie bohatstva“. Zároveň sa neodporúča dávať sedmičku s nepriaznivými číslami.
Číslo "8" je jedným z najpriaznivejších, symbolizuje prosperitu a bohatstvo. Spolu s tým prichádza rast, rozvoj, takže kombinácia 18 znamená „bohatý zisk“ a „88“ znamená „neskutočné bohatstvo“.
Číslo „9“ milujú aj v Číne, pretože znie ako „zdravie“, „dlhovekosť“.
Keď teda poznáte význam každej číslice, môžete nezávisle vytvárať kombinácie, ktoré potrebujete.
Súvisiace články

Význam čísel podľa Feng Shui má určitú korešpondenciu s planétami a prvkami. V starovekom učení sa s číslami zaobchádza zvláštnym spôsobom. Koniec koncov, za každú...

Číslo bohatstva vo Feng Shui je kombináciou niekoľkých čísel, ktoré sa môžu navzájom posilňovať. Veď aj za čias Pytagorasa...
• Telefónne číslo Feng Shui je kombináciou čísel, ktoré človek používa denne, a samotné čísla sú už spojené s vaším obrázkom ...

Číslo Feng Shui Gua určuje osobnú energiu človeka, takže ak chcete určiť priaznivé a nepriaznivé smery, musíte vedieť, ako ho vypočítať. Rôzne…

Čísla v praxi Feng Shui majú zvláštny vzťah.
Každý z nich obsahuje najväčší význam východnej metafyziky.
Všetky čísla sú podľa Feng Shui podmienene rozdelené na čísla Yin (párne) a Yang (nepárne).
Za najpriaznivejšie sa považujú čísla Yang, t.j. nepárne čísla.
Z hľadiska východného poznania v akejkoľvek oblasti ľudského života je však dôležité udržiavať rovnováhu energií Jin a Jang.
Preto pri výbere čísla domu, bytu, telefónu alebo auta bude výhodné mať aj nepárne (Yang) aj párne (Yin) čísla.
Číňania sú veľmi opatrní pri výbere dôležitých čísel, najmä pokiaľ ide o podnikanie alebo kariéru.
Často sú pripravení ísť na neuveriteľné triky, len aby získali telefónne číslo, ktoré končí jedným zo šťastných čísel: 8 alebo 9.
HODNOTA ČÍSEL
Na rozdiel od západnej numerológie vo Feng Shui nie je zmyslom ani tak samotný význam čísel, ale ich kombinácia a poradie v miestnosti.
Je dôležité vedieť, že Feng Shui praktizuje niekoľko rôznych prístupov k interpretácii čísel.
Zároveň sa význam čísel z pohľadu klasickej východnej numerológie líši od výkladu používaného v r. Každodenný život, kde význam čísel určuje ich fonetický zvuk.
Túto možnosť zvážime.
"1" - JEDNOTKA
Jednotka je veľmi úspešná a uctievaná postava, znamená primárny zdroj všetkých vecí. Symbol "1" - tvorba, jednota, nepoškvrnená povesť a dobré meno. Jeden znie ako „výhra, česť“. Zvyšuje a dopĺňa prospešný význam iných čísel.
"2" - DVA
Znie to rovnako ako slovo „ľahké“. Dva poskytujú harmóniu energií Jin a Jang, ktorá je nevyhnutná pre vznik života. Verí sa, že „2“ vytvára zvláštne šťastie, ak príde pred iné šťastné číslo. Napríklad 26 znamená „svetlo“.
"3" - TROYKA
Súvisí so životom, rýchlym rozvojom. Zvuk je ako slovo „rast“. V súlade s tým bude tento údaj obzvlášť priaznivý v kombinácii s inými. Napríklad "3-2-8" - možno interpretovať ako jednoduchý a rýchly rozvoj podnikania.
"4" - ŠTYRI
V kantončine je milovaná štvorka v súlade so slovom pre smrť. Preto sa samotní Číňania radšej vyhýbajú tomuto údaju, alebo skôr akejkoľvek kombinácii s číslom „4. Takže "2-4" znamená "ľahkú smrť", "6-4" - finančné straty.
Číslo „44“ sa však považuje za priaznivé, keďže súčet dvoch číslic 4 tvorí veľmi šťastné číslo „8“.
"5" - PÄŤ
Znamená „nie“, „nič“. Je lepšie vyhnúť sa kombináciám, kde sa vyskytuje „5“, pretože jej vzhľad vyrovnáva priaznivú hodnotu ostatných čísel. Napríklad "56" - sa interpretuje ako "nebude žiadny zisk."
"6" - ŠESŤ
„Bohatstvo, príjem“ - to je presne to, čo má vo Feng Shui číslo 6. Považuje sa za veľmi priaznivé, pretože jeho vzhľad sľubuje materiálne bohatstvo.
"7" - SEDEM
Prítomnosť čísla 7 v akejkoľvek číselnej kombinácii sa interpretuje ako „istota istota“. Číňania považujú sedmičku za šťastnú. Takže „78“ môže znamenať „zaručené bohatstvo“
"8" OSEM
V kantončine sa to vyslovuje ako slovo „klenot“. Preto sa považuje za jedno z najvýhernejších a najšťastnejších čísel. "8" priťahuje bohatstvo, prosperitu a blahobyt. Symbolizuje rozvoj a rast materiálne bohatstvo. Kombinácia „8-8“ znamená veľké bohatstvo. V súčasnom období podľa čínskeho kalendára (od roku 2004 do roku 2024) sa vplyv čísla 8 niekoľkonásobne zvyšuje. Je to táto šťastná hviezda, ktorá teraz vládne Zemi.
"9" - DEVIŤ
Ďalšia veľmi úspešná postava z hľadiska Feng Shui. Znamená plnosť neba a zeme. Niektorí odborníci na feng shui ju preto považujú za ešte priaznivejšiu ako Číňanmi milovanú „8“. Deviatka sa spája aj so zdravím a dlhovekosťou.
"0" - NULA
Na tomto čísle neexistuje konsenzus. Niektorí odborníci to považujú za nepriaznivé, keďže prináša prázdnotu. Iní veria, že „0“ udržuje rovnováhu a stabilitu.
ŠŤASTNÉ ČÍSLA A ICH KOMBINÁCIE Feng SHUI
Ak to zhrnieme, za najpriaznivejšie možno označiť čísla 8 a 9. Za veľmi úspešný sa považuje aj vzhľad čísel 1, 6, 7. Číslo 2, ak predchádza jedno z priaznivých čísel, tiež sľubuje veľa šťastia .
Preto ak veríte v symboliku čísel, pri výbere čísla do auta, telefónu či budúceho bytu je užitočné poznať tie najšťastnejšie kombinácie čísel. Tu sú:
1-6-8 výhodná kombinácia čísel v akejkoľvek kombinácii;
6-8 win-win kombinácia, čo znamená „stále rastúce bohatstvo“;
2-8 peňazí, ktoré prídu ľahko;
2-8-8 rýchle a jednoduché prijímanie peňazí;
7-8 garantované bohatstvo;
4-8 môže znamenať bohatstvo, ale zarobené veľmi tvrdou prácou;
7-8-9 sú tiež dobré čísla v akýchkoľvek variáciách.

NEŽIADUCE KOMBINÁCIE
Ak je to možné, niektorým kombináciám sa treba vyhnúť:
2-4 "ľahká smrť", zvyčajne v obrazne povedané, straty;
5-8 nedostatok peňazí;
2-7, 9-5 možnosť požiaru;
6-4 finančný kolaps;
5-6 nebude očakávaný príjem.
Keď poznáte dobré a zlé kombinácie, môžete sa stať úspešnejšími a šťastnejšími.
Nezabúdajte však, že veda Feng Shui je veľmi zložitá a mnohostranná a každý majster do tohto učenia prináša svoju vlastnú víziu.
Číslo bohatstva vo Feng Shui je kombináciou niekoľkých čísel, ktoré sa môžu navzájom posilňovať. Dokonca aj v časoch Pytagora, ktorého hlavným učením bola doktrína čísel, si ľudia začali uvedomovať, že rozmanitosť fyzikálnych javov poslúcha určitý príkaz. Toto poradie je možné vyjadriť číselne. Preto bude peňažné číslo Feng Shui určitou kombináciou čísel v závislosti od účelu použitia.
Význam čísel vo feng shui
Aby ste pochopili číselné kombinácie, ktoré v sebe nesú energiu peňazí, musíte najskôr pochopiť význam jednotlivých čísel. Takže si môžete nezávisle zostaviť poradie čísel, ktoré potrebujete. Na rozdiel od pythagorejského učenia sa vo Feng Shui berú do úvahy kombinácie čísel bez toho, aby sa spočítali a zredukovali na jedno číslo. Okrem toho existuje rozdelenie na párne čísla - patria do Yin a nepárne, patria do Yang. Aby sa predišlo nerovnováhe, je potrebná prítomnosť oboch v rovnakom počte.
Takže pomocou čísel môžete buď prilákať pozitívnu energiu, alebo ju odpudzovať. Čísla vo Feng Shui majú nasledujúci význam:
• 1 je pre taoistov čestné číslo. Jednotka symbolizuje začiatok všetkého a jednotu ducha. Vo Feng Shui sa tento údaj považuje za pozitívny, čo znamená, že prináša šťastie, zisk a česť.
• 2 nie je príliš priaznivé, pretože v čínštine znamená „ľahké“, ale v kombinácii s inými číslami dvojka zvyšuje.
• 3 - symbolizuje šťavu života a rastu, v preklade to znie ako „sila“ a „rast“.
• 4 je záporné číslo, ktoré znamená smrť, nepriaznivé zmeny. V kombinácii s dobrými číslami to bude klásť prekážky pri dosahovaní cieľa.
• 5 - symbolizuje harmóniu piatich základných prvkov, rovnováhu energií a pohybu. V preklade to však znie ako „nič“ a preto ho Číňania nepoužívajú.
• 6 je šťastné číslo, ktoré v sebe nesie energiu stability a bohatstva.
• 7 - pôsobí ako symbol dôvery a hlbokého poznania, v preklade "nevyhnutne" alebo "isto."
• 8 - na východe je toto číslo najuznávanejšie a najobľúbenejšie, pretože znamená súhrn všetkých požehnaní: úspech, veľké bohatstvo, hojnosť, rozvoj, prosperita atď.
• 9 je ďalším z najúspešnejších čísel z hľadiska Feng Shui. Toto číslo nesie úplnosť, zdravie a pohodu.
• 0 - nie každý je k tomuto údaju pozitívny. Pre niektorých to znamená prázdnotu, pre iných - Absolútno.


Šťastné čísla a ich kombinácie vo Feng Shui
Ukazuje sa, že vo Feng Shui sa za najpriaznivejšie čísla považujú čísla 8 a 9. Okrem toho bude vzhľad čísel 1,6,7 v kombinácii celkom úspešný. Aj číslo 2 prinesie šťastie, ak po ňom príde jedno z kladných čísel.
Ak veríte v symboliku čísel, bude sa vám hodiť poznať tie najšťastnejšie kombinácie:
• 7-8-9 sa navzájom posilňujú a prinášajú veľa šťastia v podnikaní;
• 4-8 znamená bohatstvo, ale zarobené tvrdou prácou;
• 7-8 garantované bohatstvo;
• 2-8-8 rýchly a jednoduchý príjem peňazí;
• 2-8 peňazí, ktoré prídu ľahko;
• 6-8 výherná kombinácia, čo znamená "neustále rastúce bohatstvo";
• 1-6-8 priaznivo v akejkoľvek kombinácii.
Celkovo vzaté, ak je dnes pre vás otázka peňazí dôležitá, musíte si vybudovať správny postoj k peniazom. Aby ste sa nezúčastnili potkaních pretekov a pretekov o bohatstvo, musíte si uvedomiť, že peniaze sú egregor, ktorému dávate svoju energiu. Len čo prepnete energiu na pozitívnu, budete mať viac peňazí. Je to ľahké - po každom nákupe si musíte v duchu povedať: „Nech je v živote tejto osoby a vo svete viac dobra“, a keď prijmete peniaze, v duchu povedzte: „Preberám zodpovednosť za zvýšenie dobra. vo svete".
Keď teda Vesmír pochopí, že cez vás možno distribuovať niečo dobré, budete mať viac peňazí. Nešetrite peniazmi a zapájajte sa do projektov.
Súvisiace články

Význam čísel podľa Feng Shui má určitú korešpondenciu s planétami a prvkami. V starovekom učení sa s číslami zaobchádza zvláštnym spôsobom. Koniec koncov, za každú...

Telefónne číslo Feng Shui je kombináciou čísel, ktoré človek používa denne, a samotné čísla sú už spojené s vaším obrázkom ...

Číslo Feng Shui Gua určuje osobnú energiu človeka, takže ak chcete určiť priaznivé a nepriaznivé smery, musíte vedieť, ako ho vypočítať. Rôzne…

Podľa Feng Shui je slon zosobnením múdrosti, veľkosti a dobrej povahy, ale 7 slonov znamená úplný cyklus, teda sedem dní, ...


Pri prevzatí bytu dostane osoba aj jeho poradové číslo. Pravda, takmer nikoho nenapadne, že nie náhodou sú tieto čísla vyvesené na jeho dverách. Každá postava, ako každá vec, je podľa Feng Shui zdrojom určitého informačného náboja.
Na výpočet čísla bytu vo Feng Shui je potrebné sčítať všetky čísla, ktoré tvoria poradové číslo, až kým nevznikne prvočíslo.
Napríklad výpočet numerologického čísla bytu 135 bude vyzerať takto: 135 = 1 + 3 + 5 = 9. Ukazuje sa, že numerologické číslo bytu 135 je „deväť“. Nižšie sú uvedené charakteristiky podľa Feng Shui.
Číslo "1" sponzoruje kreatívnych ľudí
„Jednotka“ je pod „strážou“ Slnka, čo symbolizuje tvorivú silu a radosť z bytia. Územím, na ktoré siaha vplyv tohto čísla, môže byť osobný priestor tvorivá osobnosť schopný sebavyjadrenia prostredníctvom vizuálnych, písomných alebo hereckých schopností. Energia bytu s číslom „1“ pomáha jeho majiteľom užívať si každý nový deň, slnečné svetlo, zelená tráva... ale uvedomte si, že život sa neskladá len z radostných udalostí a má aj negatívnu stránku.
Medzi osobitnú úlohu patria nápadné (najlepšie červeno-oranžové) osvetlenie. Mikroklíma v byte s „jednotkou“ prospieva relaxu, otvorenosti a bezstarostnej komunikácii. Okrem toho „jednotka“ neustále testuje majiteľov na duchovnú silu a vyvoláva zodpovedajúce životné epizódy.
Ak sú majitelia láskaví, byt žiari čistotou; ak zlo - obydlie je zamorené muchami, a o hmotných a duchovný rozvoj niet pochýb... Otvorenosť sa mení na neodpustiteľnú nedbalosť a nedbalosť - pľuvanie.
Číslo 2 nie je pre slabé povahy
Toto číslo je riadené Mesiacom a majiteľom, ktorých Feng Shui číslo bytu je „2“, obdarúva intuitívnymi náhľadmi a záľubou v kontemplácii. V takomto obydlí sa dobre cítia ľudia, ktorí vychovávajú malé deti, pracujú s potravinami či čistia vodné plochy, ako aj hudobníci, ktorí pracujú v etnickom štýle.

Prvá vec, ktorá upúta pozornosť hostí, sú zrkadlá, aj keď stav kúpeľne zohráva nemenej dôležitú úlohu. Je veľmi dobré, ak v interiéri prevládajú bledo krémové, mliečne alebo smaragdovo zelené tóny.
Ak sa niektorý z obyvateľov tohto bývania vyznačuje labilnou psychikou, môže prísť až k psychickým záchvatom a duševným chorobám. No, ak sa choroba ešte nestala nezvratnou - potom najlepšie miesto na relax bude slúžiť kúpeľňa, presnejšie prúd vody vytekajúci z otvoreného kohútika.
Číslo "3": leniví ľudia nebudú šťastní
Trojke vládne Mars. Lenivý to bude mať v takomto byte ťažké, pretože sa tu vždy pracuje: buď sa pokazí zámok, alebo sa upchá prívod vody... Obydlie zodpovedajúce číslu „3“ je určené pre energických a mobilných majiteľov. ktorí sú zamilovaní do červenej. Červená by mala byť preferovaná aj v interiérovom dizajne (to platí najmä pre chodbu a toaletu).

Číslo "4"... Čo môže byť horšie?
Planétou „štvorky“ je Merkúr. V byte s týmto číslom si rozumejú len patologicky čestní a spoločenskí ľudia (tí podvodníci si potrpia na vlastné ohováranie), ktorí navyše radi cestujú. V interiérovom dizajne veľký význam mať takzvané "informačné body": TV, telefón, rodinné fotografie... Výhodné farby - šedo-modrá alebo modro-žltá.
„Štvorka“ podľa čínskej filozofie prináša zlyhanie vo všetkých záležitostiach a je jedno, či ide o poradové číslo alebo číslo bytu vo Feng Shui. "4" je počet úmrtí v čínštine.
Číslo "5" je znak rozšírenia
Toto číslo „spravuje“ Jupiter – planéta symbolizujúca expanziu. Majiteľmi tohto bytu môžu byť politici, vedci, ale aj ľudia, ktorých niekto spája spoločný nápad alebo vyučovanie. Hlavné problémy, ktoré na nájomníkov tohto bytu čakajú, sú nekontrolovateľné záchvaty hnevu a problémy s pečeňou.

Farba „päťky“ je fialová a z dekoratívnych prvkov budú najprijateľnejšie „ozdoby“ glóbusy, ďalekohľady a bronzové misky.
Číslo "6" - zosobnenie pohodlia
"Šesť" je uprednostňovaná Venušou - planétou lásky a pohodlný odpočinok. Tento dom má veľa mäkkých priestranných kresiel, veľké pohovky, elegantné koberce a veľa kvetov a samotní obyvatelia sú veľkými milovníkmi mačiek a psov. Majitelia, ktorých Feng Shui číslo bytu je „6“, sú buď milí a pohostinní, alebo škandalózni a arogantní. Ak sa niekto rozhodne urobiť v tomto dome škandál, podnecovateľ bude definitívne potrestaný.
Feng Shui pri výrobe radí obyvateľom bytu so „šestkou“. domáci interiér Osobitná pozornosť kresliť na béžovo-hnedú farebnú schému.

Hlavné je, upozorňujú odborníci, nezamieňať si obvyklé poradové číslo a číslo bytu podľa Feng Shui. 42 je napríklad poradové číslo bytu. Ak chcete vypočítať počet Feng Shui, musíte vyriešiť najjednoduchší problém: 4 + 2 = 6.
Číslo "7": práca na chybách
Sedem vládne Saturn. Obyvatelia takéhoto bytu uprednostňujú tmavomodré tóny a často im chýbajú financie (nielen materiálne) a ich život pozostáva najmä zo skúšok. To im však nebráni oddávať sa hromadeniu a robiť kariéru.
Jediné, čo od nich Vesmír očakáva, je priznať si svoje chyby včas, skôr než sa k nim vrátia v podobe pravidelných chorôb a problémov.
Mimochodom, obyvatelia, ktorých číslo bytu Feng Shui je „7“, môžu ľahko zvládnuť hatha jogu alebo sa zapojiť do liečebného pôstu.

Podobné problémy môžu postihnúť aj obyvateľov domu, ktorých dvere majú číslo 16, 25, 34... Pre ktorých je „sedmička“ číslom ich bytu podľa Feng Shui. "16" je "1 + 6"; "25" - "2 + 5" atď.
Číslo "8": čistota plus opatrnosť
"Osmička" je podriadená Uránu. Ak sú nájomcami takéhoto bytu astrológovia, jasnovidci, v horšom prípade sklári, nepochybne sa im bude dariť (čo sa o materialistoch a racionalistoch povedať nedá). Majitelia tejto nehnuteľnosti musia udržiavať okná v čistote a dávať si pozor pri manipulácii elektrické spotrebiče. Na dekoráciu interiéru sa uprednostňuje nebeská modrá, ale ak je to žiaduce, môžete použiť všetky farby dúhy.

Číslo "9". Zóna nenaplnených nádejí
Planétou „deviatky“ je Neptún. Tu je zóna zlé návyky a nesplnené sny. V takom byte sa budú cítiť dobre iba námorníci, psychici, hudobníci a kňazi.
Pre predstaviteľov iných profesií je pobyt v tomto byte plný problémov so závislosťou na vode, alkohole a nikotíne, ako aj večné hľadanie neustále miznúcich domácich potrieb.
Číslo bytu Feng Shui je možné upraviť
Účelom Feng Shui je priniesť šťastie a spokojnosť do života. Táto veľmi inteligentná prastará prax existuje už viac ako 3000 rokov a je stelesnením čínskej filozofie, podľa ktorej všetko na planéte ovplyvňuje energia piatich elementov: drevo, kov, zem, oheň a voda. Feng Shui umožňuje každému človeku experimentovať a vybrať si to, čo je mu bližšie a zrozumiteľnejšie.
Je možné opraviť číslo bytu podľa Feng Shui? Ako napraviť situáciu? Pre vynaliezavých Číňanov nie je nič nemožné. Ak sa im nejaké číslo nepáči, napravia to jedným nevinným trikom.
Tento malý trik bude „fungovať“ bez ohľadu na to, ako ho vnímate – zo žartu alebo vážne. Stačí zobrať papier, fixku a k nevyhovujúcemu číslu pridať požadované číslo.
Každý, kto už túto jednoduchú manipuláciu vykonal, bude určite spokojný, bez ohľadu na to, aké má Feng Shui číslo bytu. Byt 135 sa napríklad pripočíta k číslu 9. Ak ho chcete premeniť na „jedničku“, stačí vziať papierik s nápisom „+1“ a pripevniť ho predné dvere vedľa sériového čísla.
Rovnakým spôsobom môžete eliminovať energiu vädnutia, ktorú nesie „štvorka“. Starí Číňania sa tohto čísla báli a ich moderní potomkovia sa snažia všetkými možnými spôsobmi vylúčiť toto číslo z používania: v mnohých domoch „chýba štvrté a trináste poschodie, ako aj podobné číslo bytu“.
Podľa Feng Shui je „13“ rovnaké „štyri“. Ak chcete premeniť ťažkú energiu tohto čísla na pozitívnu, stačí pripevniť kúsok kartónu s nápisom „+6“ vedľa čísla pribitého na vchodové dvere.
Ako môžete vidieť z vyššie uvedených príkladov, na dodržiavanie pravidiel Feng Shui nie sú vôbec potrebné drastické zmeny. Zrejme aj preto je dnes staré čínske učenie populárne nielen v Číne.
Hlavné pravidlo Feng Shui možno formulovať takto: každá vec by mala zaberať svoj vlastný priestor. Ak realita "nezapadá" do rámca vyššie uvedeného tvrdenia, potom sú veci buď zastarané alebo rozbité. A skazené veci - nosiče deštruktívnej energie podľa filozofie Feng Shui nemajú v dome miesto ...
Čínske učenie Feng Shui vzniklo asi pred tisíc rokmi. „Feng“ znamená „vietor“ a „shui“ znamená „voda“. Starovekí obyvatelia Nebeskej ríše si všimli, že svet okolo nás a živly vytvárajú vitálnej energie od ktorých do značnej miery závisí ľudský život. Štúdium prírodných zákonov viedlo k akumulácii skvelá skúsenosť a poznatky pre ich ďalšie využitie v každodennom živote.
VO FILOZOFII FENG SHUI SA VEĽKÝ VÝZNAM PRIPISUJE NUMEROLÓGII A VPLYVU ČÍSEL NA ĽUDSKÝ ŽIVOT.
Tento smer v Číne je veľmi populárny. Pokúsme sa podrobnejšie porozumieť zložitosti tejto vedy.
V chápaní mnohých tradičných kultúr čísla vždy nejaké mali magické sily schopný ovplyvniť osud človeka a sveta okolo neho. Znalosť čísel pomáhala starovekým ľuďom budovať harmonické vzťahy medzi sebou as prírodou, budovať mestá a ich domovy atď. Napríklad cisársky palác v Pekingu bol postavený v súlade s učením Feng Shui o číslach na princípe. A pri položení základov starovekých čínskych chrámov sa často používala kombinácia číslic 3 a 9.
Výklad čísel v čínskej numerológii
Podľa východného umenia Feng Shui možno všetky čísla rozdeliť na priaznivé (šťastné) a nepriaznivé (nešťastné). Verí sa, že čísla jangovej pozitívnej energie prinášajú šťastie a šťastie. V Číne zahŕňajú všetky nepárne čísla. V tom čase párne množstvo energie Yin dáva opačný efekt, prináša negativitu a nešťastie. Napriek tomu využitie znalostí numerológie umožňuje vzájomné používanie týchto a iných čísel, keďže narušením harmónie medzi týmito dvoma energiami a uprednostňovaním iba série jangových čísel si môžete len ublížiť.
Výklad čísel v Číne môže byť dosť rôznorodý. Je zvykom, že ľudia určujú vplyv určitých čísel podľa ich zvuku (významu homoným). Čo znamená to či ono číslo?
• 1 - česť, víťazstvo;
• 2 - ľahkosť;
• 3 - vzostup, vývoj;
• 4 - smrť;
• 5 - prázdnota, nič;
• 6 - prosperita, bohatstvo;
• 7 - určite;
• 8 - blahobyt, prosperita;
• 9 - dlhá životnosť.
Podľa tohto učenia každý predmet, ktorý má nepriaznivú kombináciu čísel, nesie rovnakú informáciu. Takže napríklad dom alebo byt na čísle 24 v staročínskom zmysle nebude pri predaji úspešný, pretože znamená „ľahkú smrť“. Zároveň, ak má objekt, či už je to nehnuteľnosť alebo auto, trochu inú kombináciu čísel, potom symbolický význam sa tiež zmení v súlade so zvukom homonym. Povedzme, že majiteľ auta s číslom 289 by mal byť úspešný a prosperujúci, pretože kombinácia čísla auta bude znamenať „ľahkú prosperitu a dlhovekosť“.
S predstavou o tom môže človek nezávisle urobiť predpoveď pre seba alebo svojich blízkych. Podobnú predpoveď môže dať aj číslo bytu, auta alebo kancelárie, kde človek pracuje.
Vylepšiť priaznivý účinokčísla je možné pomocou určitých metód. Napríklad prosperitu a úspech v podnikaní môžete dosiahnuť umiestnením čísel vašej kancelárie diagonálne zdola nahor. Výnimkou sú len tie čísla, ktorých koniec má číslo 4. Faktom je, že 4 vo svojom význame predstavuje „obmedzenie“ a „pomalý vývoj“. Preto, aby sa táto energia vyrovnala, číslo by malo byť umiestnené presne vodorovne.
V mnohých čínskych a európskych obchodoch končia čísla na cenovkách ôsmimi alebo deviatimi a nie nulou, ktorá je našim občanom známa. To je z pohľadu Feng Shui veľmi opodstatnené. Keďže tieto čísla sa považujú za šťastné a priaznivé. Napríklad kantončina pod osmičkou znamená pojem „klenot“ a deviatka sa vo svojom význame chápe ako blahobyt a harmónia Zeme a Neba a má aj magické vlastnosti.
Číňania pripisujú významom čísel Feng Shui veľký praktický význam. Tieto znalosti sa uplatňujú všade, až po smiešne. Mnoho ľudí sa snaží zmeniť svoje telefónne číslo alebo dom v súlade s Feng Shui, ktoré končia štvorkou. Homonymicky štvorka znamená „smrť“. Mnoho ľudí preto pri kontaktovaní telefónnych spoločností so žiadosťou o zmenu čísla dostane kladné rozhodnutie. Stretávajú sa aj s tými, ktorí chcú zmeniť číslo domu alebo bytu so štvorkou v zložení na priaznivejšie. Na tento účel sa k číslu často pridáva zložka písmena „B“, ktorá vo svojich obrysoch pripomína šťastnú osmičku.
Je veľmi pozoruhodné, že za šťastné auto číslo „8“, vydražené na aukcii v Hongkongu, jeden bohatý občan vyložil čistú sumu 650 tisíc dolárov. Tento rekord je dodnes považovaný za neprekonaný v slávnej Guinessovej knihe rekordov. Takéto aukcie organizuje od roku 1988 Hongkonský dopravný úrad a sú veľmi populárne. Prijaté hotovosť v dôsledku aukcií idú na charitatívne účely a právo na šťastné číslo je pridelené kupujúcemu na celý život a prechádza na práva iného až po smrti predchádzajúceho majiteľa.
Používanie šťastných čísel v hoteli a reklamný biznis. Napríklad, ak si chcete rezervovať 28. izbu na tom istom poschodí hotela, musíte sa o to postarať vopred tým, že zaplatíte veľa peňazí. V reklamných projektoch to niekedy príde až smiešne: pri písaní hieroglyfov na znak sa snažia použiť šťastné čísla spolu s farbou aj v počte ťahov.
Pochopenie čísel v západných a východných kultúrach
Numerická symbolika a jej vplyv na život v Číne je vidieť všade a je neoddeliteľnou súčasťou čínskej národnej kultúry. Využitie čísel Feng Shui pri výbere výrazných resp dôležité dátumy, pri kúpe nehnuteľností sú autá v iných oblastiach života čoraz obľúbenejším a vyhľadávanejším smerom. Okrem toho sa snažia používať čínsku numerológiu aj v stavebníctve, pričom určujú proporcie miestností.
V západnom chápaní numerológie záleží na číslach iba v konečnom výsledku, keď sa sčítajú všetky čísla a dávajú sa do jednociferný. Povedzme, že auto číslo 234 sa prevedie na 9 aritmetickým sčítaním (2+3+4). Vo východných kultúrach nadobúda číslo symbolický význam samo osebe, bez použitia dodatočných výpočtov.
Ak to zhrnieme, môžeme konštatovať, že niekedy bez toho, aby sme si to sami všimli, spájame svoje životy s určitými číslami, ktoré ovplyvňujú náš osud. Poznaním jemností Feng Shui môžete výrazne zlepšiť život sebe aj svojim blízkym.