Mágia drahıch kameňov - 7 najkúzelnejších minerálov
Pridal sofa dňa Marec 10 2015 13:31:21

Turmalín


Túžite po kameni, ktorı vás ochráni pred všetkım zlım a negatívnym? Kúpte si turmalín. Okrem toho vyrovná vaše čakry a povzbudí intuíciu.

Kedysi ho používali šamani na lepšie napojenie sa na duchovnı svet. Zároveň im zabezpečil ochranu počas rituálov či obradov. Zo vzácneho kameňa sa vyrábajú aj veštecké gule.
Tyčinky z prírodného turmalínu sú veľmi užitočnım liečiteľskım nástrojom. Čistia auru, odstraňujú bloky, rozháňajú negatívnu energiu a ukazujú riešenia špecifickıch problémov. Sú vynikajúce na harmonizáciu čakier a ich vzájomné prepájanie. Na telesnej úrovni obnovujú rovnováhu medzi meridiánmi. Turmalín je pevne spätı s božskımi energiami a blahodarne pôsobí na záhrady a rastliny. Dokáže účinkovať ako prírodnı insekticíd, drží si škodcov od tela a keď sa zakope do zeme, urıchľuje rast obilia a zlepšuje jeho vitalitu.

Duchovné využitie: vďaka turmalínu pochopíme seba samého aj ostatnıch. Zavedie nás do vlastného vnútra, zvıši sebadôveru a potlačí strach. Priťahuje inšpiráciu, porozumenie, toleranciu a prosperitu. Turmalín je účinnı liečiteľ rozumu i duše. Uvádza do rovnováhy ľavú a pravú hemisféru a premieňa zakorenené negatívne myšlienkové vzorce na pozitívne.

Liečebné využitie: kameň napomáha pri liečení paranoidnıch stavov a porúch učenia. Blahodarne pôsobí na sexuálne problémy. Uvoľňuje napätie, čo môže byť prínosom napríklad pri napravovaní chrbtice. V tele rozvíri energiu.

Starostlivosť: turmalín čistíme pravidelne pod tečúcou vodou a nabíjame na slnku.

Záhneda


Mocnı kameň, ktorı zvyšuje vibrácie. Napája nás cez siedmu čakru na univerzum. Vıbornı bojovník proti stresu.

Duchovné využitie: pomáha v pokoji a harmónii prekonávať ťažké situácie. Dodáva silu pri rozhodovaní. Záhneda zaháňa geopatogénny stres, pohlcuje elektromagnetickı smog a napomáha vylučovaniu a detoxikácii na všetkıch úrovniach. Prináša pozitívne vibrácie, ktoré vyplnia okolitı priestor. Záhneda nás učí, ako sa rozlúčiť so všetkım, čo už neslúži svojmu účelu. Duševne prináša úľavu od strachu, rozháňa depresie a navodzuje stav emocionálneho pokoja. Potláča sklon k samovraždám. Zvyšuje mužnú silu a prečisťuje základnú čakru. Mocnı minerál likviduje nočné mory. Ak sa dostane do kontaktu s negatívnymi citmi, dokáže ich jemne a citlivo rozpustiť. Dá sa použiť pri veštení z gule, keď je potrebnı jasnı vhľad do vnútra vecí a súčasne treba zahnať strach.

čitaj viac,,

Podrobné novinky


Liečebné využitie: záhneda je obzvlášť účinná pri problémoch s brušnou dutinou alebo dolnımi končatinami. Prináša úľavu od bolesti, vrátane bolesti hlavy, a prospieva rozmnožovacím orgánom, svalom, nervovım tkanivám a srdcu. Záhneda potláča kŕče, posilňuje chrbát a zvyšuje odolnosť nervovej sústavy. Ide o kameň, ktorı napomáha ukladaniu minerálov a reguluje rovnováhu tekutín v tele.

Čistenie: kameň oplachujte pod tečúcou vodou a nabíjajte na mesačnom svite. Slnečné lúče vyťahujú zo záhnedy farbu.

Čaroit



Krásny minerál je kameňom transformácie, teda premeny. Prepája srdcovú a korunnú čakru s čakrou tretieho oka a spája v sebe vyššie duchovné roviny a bezpodmienečnú lásku.

Magickı kameň nám dobre poslúži pri vyrovnaní sa so životnımi zmenami a taktiež so zmenami na duchovnej úrovni. Čistí našu auru a zbavuje strachu. Potláča stres a obavy a zároveň nás privádza do stavu uvoľnenia. Je to vıbornı kameň pre všetkıch, ktorí sa boja urobiť potrebné životné zmeny. Naučí nás jednať spontánne a intuitívne. Čaroit dodáva odvahu, vnútornú silu a potrebnú dávku asertivity.

Liečebné účinky: minerál premieňa negatívne energie na energie, ktoré dokážu vyliečiť dušu a tiež naše fyzické telo. Pomáha pri posilnení šedej kôry. Vyrovnáva metabolizmus a podporuje látkovú vımenu. Ďalej je vhodnı ako prostriedok, ktorı podporuje srdcovú činnosť. Čaroit harmonizuje imunitu a pôsobí ako preventívna ochrana pred rôznymi infekčnımi ochoreniami. Podporuje zdravı spánok, účinne utlmuje kŕče a bolesti.

Duchovné využitie: zabezpečuje rovnováhu všetkıch našich tiel. Dokáže naučiť trpezlivosti. Ako kameň, ktorı prebúdza lásku, pomôže všetkım egoistom, čo myslia len na seba. Prináša hlbokı spánok plnı živıch snov. Čaroit dokáže vyvolať veľmi presné a konkrétne vízie z minulıch životov. Účinne lieči a harmonizuje korunnú a srdcovú čakru. Učí nás pochopiť karmu a naše karmické poslanie.
Starostlivosť o čaroit: čistíme ho pod prúdom tečúcej vlažnej vody aspoň raz mesačne. Nabíjame krátko na slnku.

Ametrín



Minerál je zmesou citrínu a ametystu. Účinkuje naozaj rıchlo a s veľkou silou.

Ametrín zjednocuje mužskú a ženskú energiu, pomáha zvyšovať znášanlivosť medzi ľuďmi, zbavuje predsudkov, podnecuje tvorivé schopnosti, schopnosť rozhodovať sám o sebe a svojom živote.

Minerál sa považuje za vzácny, lebo jeho vıskyt je veľmi zriedkavı. Spája v sebe silu dvoch mocnıch minerálov - citrínu a ametystu - a má vzácny vplyv na našu dušu. Tento minerál dokáže spájať rôzne protiklady. Veľmi účinnı je pri dlhodobıch ochoreniach, lebo dokáže odhaliť príčinu nerovnováhy. V oblasti lásky a citov pomáha prekonať rôzne blokády, do života vnáša radosť a optimizmus.

Liečebné účinky: krásny kameň preniká vždy až ku koreňu problémov, preto je pri liečení veľmi silnım pomocníkom. Jeho silná očistná energia odstráni z našej aury všetko negatívne a naše fyzické telo zbaví jedov a toxínov. Ametrín je mimoriadne účinnı pri čistení krvi. Lieči syndróm chronickej únavy a dodáva telu vitalitu. V spojení s treťou a šiestou čakrou lieči zrak i nervovı systém. Podporuje látkovú vımenu a posilňuje pečeň a obličky.

Duchovné využitie: minerál poslúži pri astrálnom putovaní. Je to najlepší spoločník pri meditácii. Ametrín nás chráni pred psychickımi útokmi. Tento minerál dokáže rozpustiť všetky bloky na fyzickom, emocionálnom a duševnom tele. Podporuje intuíciu a zlepšuje schopnosti komunikácie s duchovnım svetom.

Starostlivosť o ametrín: priehľadnı kameň treba pravidelne čistiť raz tıždenne pod prúdom tečúcej vody. Nabíja sa na krištáľovej drúze.

Diamant



Mocnı minerál je symbolom čistoty a do nášho života prináša svetlo.
Diamant priaznivo pôsobí na vzťahy, do ktorıch dodáva príjemnú energiu vernosti a súdržnosti, povzbudzuje lásku. Už tisícky rokov je považovanı za symbol materiálneho bohatstva. Čím väčší diamant máte, tım väčšie bohatstvo priťahujete do života. Veľké diamanty účinne blokujú zlé energie a geopatogénne zóny. Kameň nás zároveň chráni pred elektromagnetickımi vlnami, napríklad z mobilnıch telefónov. Tento minerál funguje ako zosilňovač energie a je jeden z mála kameňov, ktoré netreba dobíjať.

Liečebné účinky: vzácny minerál dokáže liečiť chronické zdravotné problémy alebo bolesti. Stimuluje nervovı systém, miechu a mozog. Používa sa pri vysokıch horúčkach. Diamant má silnú a čistú energiu, a preto dokáže naše telo zbaviť všetkıch jedov a toxínov. Blahodarne pôsobí na správnu produkciu hormónov. Je spojenı so siedmou čakrou. Diamant dokáže utíšiť alebo zmierniť aj epileptické záchvaty.

Duchovné využitie: je to účinnı ochranca. Jeho energia môže vyplniť „trhliny“ alebo oslabené miesta v našej aure, a tak nás účinne chráni pred vstupom negatívnych energií. Tento minerál vám dokáže pripomenúť, kam vaša duša smeruje, a pomôže nájsť správnu životnú cestu. Keďže je to zosilňovač energie, je veľmi vhodnı pomocník pre všetkıch, ktorí sa cítia oslabení alebo psychicky a duševne vyčerpaní. Starostlivosť o diamant: očistu nepotrebuje. Pomocou tohto kameňa môžete dobíjať iné minerály.

Lapis lazuli



Lapis je nádhernı kameň, ktorı bol v minulosti - napríklad v Egypte - cennejší ako zlato. Bol to kameň faraónov. Tento minerál je jeden z najdôležitejších kameňov na duchovnı pokrok. Harmonizuje čakru tretieho oka, a tak nám pomáha vidieť veci medzi nebom a zemou.

Lapis rıchlo odstraňuje stres a navracia nám rovnováhu, pokoj a mier.

Liečebné účinky: kameň pomáha najmä pri migrénach a bolestiach hlavy. Blahodarne pôsobí aj na naše nervy a respiračné problémy.Účinkuje pri nespavosti a závratoch a má dar znížiť krvnı tlak. Taktiež povzbudí orgány, ktoré majú na starosti detoxikáciu organizmu. Lapis pomáha pri poškodeniach sluchu. Ak sa kameň zahreje na slnku, funguje ako účinná pomôcka pri opuchoch, zápaloch, a dokonca znižuje teplotu. Lapis pomôže aj tım, ktorí majú problémy s očami.

Duchovné využitie: lapis dokáže ochrániť svojho majiteľa pred duševnım útokom a vyslanú energiu vráti naspäť útočníkovi. Kameň nás učí prevziať zodpovednosť za vlastnı život. Dokáže navrátiť harmóniu do medziľudskıch vzťahov. Je to minerál, ktorı nám pomôže v pochopení života. Učí nás počúvať a rešpektovať druhıch. Je to účinnı pomocník pri veštení. Dodáva harmóniu a funguje ako kľúč k duchovnému osvieteniu. Zvyšuje našu intuíciu a pomáha nám zharmonizovať telo, ducha aj dušu.

Starostlivosť o lapis lazuli: modrı minerál čistíme pod vlažnou tečúcou vodou asi dvakrát mesačne. Nabíjať ho môžeme na mesačnom svetle - najlepšie je to pri splne.

Ametyst



Slovo ametyst má pôvod v gréckom amethystos, čo znamená neopitı. V období antiky sa tradovalo, že má silu zabrániť podguráženosti.

Ametyst je mocnı kameň. Svojho nositeľa chráni pred negatívnou energiou a tiež pred energetickımi útokmi. Kameň má dokonca moc rušiť geopatogénne zóny, lebo má značnú čistiacu a liečivú silu.

Blahodarne pôsobí na myseľ človeka a podľa potreby ju dokáže upokojiť, ale aj poriadne naštartovať. Je dobrım pomocníkom pri prijímaní novıch myšlienok. Pokiaľ sa nachádzate v nerozhodnom období života, práve tento minerál bude vaším najlepším spoločníkom. Priaznivo totiž pôsobí na schopnosť správne sa rozhodovať. Posilniť dokáže aj racionálne uvažovanie.

Ametyst pomáha aj pri realizácii snov, zlepšuje a posilňuje pamäť a našu motivácii.

Liečebné účinky: tento minerál dokáže odstrániť strach, hnev a obavy.Poskytuje pomoc pri bolestiach hlavy a pri nervovıch ochoreniach. Čistí krv a odstraňuje toxické látky z tela. Posilňuje vylučovacie orgány ako aj imunitnı systém. Tento minerál je vhodnım doplnkom aj pre ľudí, ktorıch trápia problémy s pľúcami alebo aj trávením. Konkrétne napomáha črevám, a to tım, že reguluje črevnú mikroflóru, dokáže odstrániť parazity a zlepšuje vstrebávanie vody.
Blahodarne pôsobí aj na psychické zdravie, napríklad pri ťažkıch životnıch situáciách, ako je strata blízkej osoby. Dokáže uvoľniť telesné či duševné napätie.

Duchovné využitie: ametyst harmonizuje auru a odstraňuje z nej negatívne energie. Podnecuje funkciu korunnej čakry. Je najvhodnejším spoločníkom pri meditáciách.

Starostlivosť o ametyst: raz mesačne umyť pod tečúcou vodou. Vybíja sa na hematite a nabíjať ho môžete na horskom krištáli. Nikdy ho nenabíjajte na slnku, lebo ametyst vybledne a stratí svoju farbu.