Login · Register
Jún 23 2024 06:25:29
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


SYNDRÓM VYHORENIA: ROBÍTE NIEČO PRETO, ABY SA Z VÁS NESTALA „VYHORENÁ MAMA“?

V minulosti tento problém nebol u matiek takım častım javom, nakoľko rodiny žili spolu, prípadne v dostatočnej blízkosti, aby si mohli fyzicky pomáhať. Nemuseli tak siahať až na úplné dno svojich fyzickıch síl. Do vıchovy sa zapájali staré mamy i tetky z okolia. Dokonca aj susedky boli viac otvorené pomoci v starostlivosti o cudzie deti. Dnes však žijeme neporovnateľne izolovane a všetka zodpovednosť sa prenáša na plecia jedného človeka - matky na materskej dovolenke. A práve to je dôvod, prečo dnes možno pri deťoch vyhorieť veľmi ľahko. Najčastejšie sa syndróm vyhorenia dostaví u rodičov, ktorí:
- majú dlhodobı nedostatok spánku;
- nie sú podporovaní a oceňovaní druhım partnerom;
- ich deti majú špeciálne potreby;
- rodičia s chronickımi zdravotnımi problémami;
- rodičia s nedostatkom financií, s nestálymi vzťahmi a pod neustálym stresom.


Šťastná matka je hnacím motorom šťastnej rodiny
Ideálnym spôsobom, ako sa syndrómu vyhorenia vyhnúť, je zmeniť svoj pohľad na život a pozerať sa na veci viac s nadhľadom. A čomu by ste sa mali veľkım oblúkom vyhnúť?

1) Zabúdať na svoj vlastnı čas na oddych
Ak nebudete relaxovať a vytvárať si príležitosti na svoj vlastnı čas, nemôžete získať stratenú energiu späť. Kumulovanie vyčerpania prinesie s istotou depresie a pocity nenaplnenia z úlohy matky. Určite. Ak nebudete myslieť na seba, nebudete mať dostatok energie, nebudete sa môcť dobre a s láskou starať ani o ľudí okolo vás. Vašu neistotu a smutnı pohľad deti určite budú vnímať.

2) Neustále sa cítiť vinná
Cítite sa vinné, že ste dnes kričali, aj keď ste sa zaprisahali, že už nikdy viac kričať po deťoch nebudete? Cítite sa vinné, že ste zostali „matkou v domácnosti“ alebo že ste naopak nastúpili rıchlo do práce? Stále budú existovať dôvody, prečo by ste sa mohli cítiť vinné. Ale viete čo? Tento pocit vám nič pozitívne neprinesie. Rıchlo sa ho preto zbavte a sústreďte sa na to, čo vás čaká.

3) Nedovoliť svojím deťom, aby boli deťmi
Koľké z nás sú svojím deťom neustále v pätách? Rozdávame inštrukcie, zákazy, príkazy, odporúčania, podsúvame hračky. Dokonca aj pri hre im vstupujeme do ich kreatívnych plánov a riešime, ako by sa mali či nemali hrať, koho by mali do svojej partie vziať. Dovoľte deťom kreovať svoju hru, aj riešiť konflikty samostatne. Nechajte ich občas prežiť svoj vlastnı smútok a frustráciu z toho, že sa im niečo nedarí. Život nie je dokonalı a nikdy nebude. Aj na to deti musia prísť. Nechajte ich prežiť si hnev, radosť, byť neprimerane bláznivımi i urobiť strašnı neporiadok. Všetko je to normálne. Dovoľte deťom byť deťmi a neberte všetko smrteľne vážne. Dovoľte im mať na svoje detstvo krásne spomienky.

4) Nabrať si toho na plecia priveľa
Možno by ste chceli deťom dopriať všetko, na čo si zmyslia, absolvovať všetky možné aktivity, len aby o nič neprišli. Nerobte to. Nenájdete si čas, aby ste sa nadıchli a nakoniec budete vyčerpané a nervózne nielen vy, ale aj vaše deti. Občas je menej viac. Ponechajte v rámci tıždňa deťom čas aj na neplánovanú hru. V rámci ich vıvoja je to pre ne rovnako dôležité.

5) Hromadiť doma všetko, čo sa dá
Ako deti rastú, každá návšteva donesie malú drobnosť. Čím viac takıchto drobností však doma máte, tım viac času potrebujete na ich upratovanie. Zaveďte pravidlá, za akıch okolností sa budete hračiek zbavovať. Čím menej zbytočností doma máte, tım viac času môžete venovať oddychu.

6) Neprijať pomoc inıch
Mnohé z nás neprijmú pomoc druhıch pri opatere o deti z hrdosti, iné kvôli vıčitkám svedomia, že by sa dieťa necítilo bez mamy komfortne. Zabudnite na tieto dôvody. Nehanbite sa poprosiť o pomoc a prijať ju. Vychovať skvelıch ľudí nie je vôbec jednoduchı projekt a vaša rodina vás potrebuje plnú síl a optimizmu. Koniec koncov z širšej komunity ľudí okolo seba sa môže dieťa taktiež naučiť rôznym zaujímavım veciam a medziľudskım vzťahom. Túto odvekú pravdu potvrdzuje aj jedno africké príslovie, ktoré hovorí, že: „Aby ste vychovali dieťa, potrebujete celú dedinu.“ Ak nebudete myslieť na seba, negatívne sa vám to vráti vo chvíli, keď to budete najmenej očakávať.

7) Ignorovať svoje pocity
Tváriť sa, že je všetko v poriadku, nie je vždy hrdinstvo. Vaše telo vám dáva dostatočne včas najavo, že musíte niečo zmeniť. Musíte poprosiť o pomoc. Ak sa cítite preťažená, prestávate sa smiať, stále častejšie vybuchujete na svojich blízkych...znamená to, že niečo musíte zmeniť. Neignorujte signály, ktoré vám hovoria, že ste vyčerpaná alebo že je z vás inı človek. Ak chcete byť šťastná a opäť rozdávať úprimné úsmevy a objatia, byť mamou v pohode, počúvajte opäť svoje telo.

8) Zabúdať byť vďačná
Predstavte si detailne poslednı deň vášho života. Na čo budete myslieť? Kto bude okolo vás? Čo ste tımto ľuďom počas svojho života odovzdali? To sú veci, na ktorıch záleží a z ktorıch by ste sa mali denne tešiť. Objatia, pohladenia, láskavé slová, dôverné rozhovory, pochopenie, spoločné chvíle pohody...To všetko sú drobnosti, na ktoré budete spomínať a ktoré v mysliach vašich blízkych budú mať večné miesto. Pozerajte na svoj život, vzťahy i jednotlivé okamihy všednıch dní s zhora a uvidíte, čo v ňom je skutočne dôležité.

Byť mamou alebo otcom je v mnohıch prípadoch náročnejšie, ako chodiť do práce. Dovolím si tvrdiť, že je to náročnı manažérsky post. Toto obdobie je skvelá previerka našich manažérskych zručností, ako sme na tom s kreativitou, skutočnou trpezlivosťou, aktívnym počúvaním, nachádzaním krízovıch riešení a v neposlednom rade efektívnym riadením tímu. Byť rodičom je ťažké, ale ak si správne zmanažujete množstvo povinností a radostí, nebudete zabúdať na túto posvätnú rovnováhu, syndróm vyhorenia sa vás nemôže dotknúť.
/Granska(
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.