Login · Register
April 18 2019 12:02:49
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti


 

 Vitajte
Úvod


Každá časť nášho tela plní nejakú funkciu.

Čo však o našom tele naozaj vieme? V čom sa mýlime a čo je pravda a čo mýtus? Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nasledujúce fakty.
1. Žmurknutie je ako mikrospánok
Žmurknutie očami mnohí spájajú najmä so zvlhčovaním očnej sliznice a jej čistením. Nie je to však jeho jediná funkcia. Žmurknutím aj nabíjame mozog a koncentrujeme svoju pozornosť. Ide o akési miniatúrne nabíjanie a posilnenie našej mozgovej energie. Mimochodom, na túto "nabíjačku" sa napájame približne 15-20 krát za minútu.

2. Veľké oči spôsobujú krátkozrakosť
Veľké oči považujú mnohí za krásne, ale ľudia, ktorí ich majú, trpia krátkozrakosťou častejšie ako tí s menšími očami. Ak je totiž očná buľva príliš veľká, zachytáva svetlo vo väčšom pomere a kým dopadne na sietnicu a tá ho spracuje, zvyčajne vzniká rozmazaný obraz.
3. Chĺpky rozpoznajú chuť
Naše nosové priechody a pľúca sú lemované jemnými chĺpkami, resp. riasami, ktoré zachytávajú nečistoty a zároveň rozpoznajú horkú chuť spôsobenú napríklad nikotínom. Keď ho zacítia, intenzívnejšie sa rozkmitajú a snažia sa takto eliminovať jeho príjem do tela.
4. Vlasy vedia, kedy spíte
Ďalšie šialené zistenie, ku ktorému sa vedci dopracovali, je fakt, že naše vlasy dokážu ukladať informácie o spánkovom režime. V bunkách, ktoré obsahujú RNA, je presne zadefinované, aký máme spánkový cyklus, či ideme spať skôr alebo neskoršie a kedy potom vstávame.
5. Vaše vlasy pomáhajú životnému prostrediu
Podľa odborníkov na životné prostredie z Missouri University of Science and Technology pohlcujú ľudské vlasy nečistoty, ktoré k nám prenikajú cez ozónovú dieru. Mastnota z pokožky hlavy ich vynikajúco absorbuje, takže ak chcete prispieť ku kvalite životného prostredia, zabudnite na šampón.
6. V chodidlách máme štvrtinu kostí
Ľudské chodidlá majú 52 kostí, 26 v každom z nich. To je takmer štvrtina všetkých kostí z celého tela. Každé z nich má zároveň 33 kĺbov a viac ako 100 svalov, šliach a väzy.
7. Žalúdočná šťava rozpúšťa žiletky
Nikdy by ste nemali prehĺtať nič okrem potravín, ale ak tak urobíte, váš žalúdok sa vďaka kyseline premení v niektorých prípadoch na hotovú drtičku. Pri teste účinkov žalúdočnej šťavy na kovové predmety bolo zistené, že v priebehu 24 hodín znížila žalúdočná kyselina hmotnosť žiletky o 63 percent. Zaujímavosťou je, že mince a povrchy bateriek zostali po tomto experimente takmer nepoškodené.
8. Kýchnutie rozpráši obsah vašich pľúc až do širokého okolia
Prieskum potvrdil, že kýchnutie dokáže rozprášiť nebezpečné baktérie z pľúc kýchajúceho až do vzdialenosti šesť metrov.
9. Ušný maz je pre ľudské telo dobrý
Nie však na jedenie! Ušný maz zadržiava nečistoty a bráni ich prenikaniu do ucha. Používanie vatových tyčiniek a jeho odstraňovanie je preto nebezpečné a otvára cestu pre infekcie a zápaly vznikajúce práve zo spomínaných nečistôt.
10. Vekom strácame približne jednu tretinu našich kostí
Rodíme sa so zhruba tristo kosťami. Počas rastu sa niektoré z nich spájajú a v čase, keď dospejeme a prestaneme rásť, ich máme ich už len 206.
11. Sami sa nedokážeme poštekliť
Dôvod je uložený v zadnej časti mozgu, ktorá sleduje pohyb. Takže ak sa snažíte poštekliť samých seba, mozog vás na všetko dopredu pripraví a nereaguje tak, ako keď vás šteklí niekto iný. "Na spracovaní pošteklenia sa podieľajú dve oblasti mozgu. Somatosenzorická dráha zachytáva pohyb a predná cingulárna kôra spracúva informácie," vysvetlila kardiologička Sarah-Jayne Blakemoreová z University College v Londýne. Počas výskumu zistila, že obidve tieto oblasti sú počas samo šteklenia menej aktívne ako v prípade, keď nás šteklí niekto iný.
12. Nechty rastú rýchlejšie ako kedysi
Štúdia Univerzity v Severnej Karolíne, ktorá porovnávala rast nechtov s dvoma predchádzajúcimi štúdiami zo 70. a 50. rokov potvrdila, že ich rast sa počas niekoľkých desaťročí zvýšil takmer o štvrtinu. Napríklad sa zistilo, že necht na palci na nohe narastie o viac ako dva milimetre za mesiac, v porovnaní s 1,65 mm za mesiac v 30. rokoch minulého storočia. Dôvodom môže byť naša strava bohatšia na bielkoviny.13. Chuťové poháriky vekom chabnú
13 Víno možno chutí lepšie, keď je staršie, ale s pribúdajúcim vekom ťažšie vychutnávame jednotlivé chute. Tak, ako sa znižuje funkcia zmyslových orgánov a slabne sluch a zrak, tak oslabujú svoju funkciu aj chuťové poháriky. Nemalý podiel na jej znižovaní majú okrem iného lieky. Ženy zvyčajne zažijú pokles citlivosti na chuť už pred päťdesiatkou, muži až okolo šesťdesiatky.
14. Máme jedinečné odtlačky jazyka
Nielen odtlačky prstov sú jedinečné; biometrické skenovanie jazyka potvrdilo, že aj ním aj tento ústny sval. Jeho tvary a textúry sú u každého originálne.
15. Človek je jediný živočích, ktorý plače
Zatiaľ čo mnohé zvieratá produkujú slzy ako mazivo pre svoje oči, ľudia sú jediní, ktorí plačú, keď ich k tomu doženú emócie. "Aj tí, čo plačú iba kvôli sebe a nie kvôli iným, dokazujú, že sú schopní prejaviť cit,"uviedol Thomas Dixon z University of London.
16. Váš zadok je najväčší sval
Akokoľvek veľký a trasúci sa zadok je stále najväčší sval v tele, ktorý ho udržiava vo vzpriamenej polohe, rozhýbe boky a stehná. Pri svojej práci počas chôdze intenzívne bojuje s gravitáciou a pri sedení nám zas poskytuje príjemné pohodlie.
17. Polovica sily ruky spočíva v malíčku
Ak prídete o svoj malíček na ruke, stratíte päťdesiat percent sily z celej ruky, konštatuje terapeutka Laurie Rogersová z Národnej rehabilitačnej nemocnice vo Washingtone.
18. Vaše črevo je štvornásobne dlhšie ako ste vy
Tenké črevo má dĺžku približne päť až sedem metrov. Znamená to, že keby ste ho rozložili, približne štvornásobne by vás prerástlo.
19. Máme viac ako päť zmyslov
Máme zrak, čuch, hmat, chuť a sluch. Lenže ľudia bežne disponujú aj takými schopnosťami, akými sú napríklad zmysel pre priestor, dokážu rozpoznať bolesť, udržať rovnováhu, zachytia rozdiel v teplote a vnímajú čas. Takže ak niekto hovorí o šiestom zmysle, nie je ďaleko od pravdy.
20. Telesná pozícia ovplyvňuje pamäť
Vedci zistili, že sedenie s pohľadom nadol vyvoláva negatívne spomienky, kým pri priamom sede s pohľadom nahor nastupujú spomienky pozitívne.
Preposlane- prosba
Milí priatelia ,
ďakujeme Vám za doterajšiu dôveru a vďaka i za
Vaše príspevky 2% dani z príjmu z Dani fyzických osôb za
predchádzajúce roky, Vďaka Vám sme mohli byť na pomocní
a prispievať na lieky, zdravotné pomôcky a pomoc sociálne
slabším. Opäť sa na Vás obraciame s prosbou o príspevky 2%
dani z príjmu za rok 2018 a tým sa stali naší
spolupracovníci pri pomáhaní. Ďakujeme za kolektív
Marika Achbergerová


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??


kde je to potrebné.
Ďakujeme za 2% z daní príjmu za rok 2018
1. 2. 2019
PROTOKOL O REGISTRÁCII DO NOTÁRSKEHO CENTRÁLNEHO REGISTRA URČENÝCH PRÁVNICKÝCH OSÔB (NCRPO)

Podľa § 50 Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení noviel bola vykonaná registrácia nasledovných údajov do Notárskeho centrálneho registra určených právnických osôb:

Dátum registrácie: 28.11.2018 Dátum poslednej zmeny: 28.11.2018

Číslo registrácie NCRpo: 7243/2018

Názov organizácie:

Cesta osobného poznania a pomoci

Právna forma: Občianske združenie

IČO: 42253578

SID: Sídlo organizácie

Ulica: Vyšehradská 3013/19

Mesto: Bratislava - Petržalka -

PSČ:85106 - Okres: Bratislava V -Štát:Slovenská republika IBAN

SK5975000000004013854 425

Názov banky: Ceskoslovenskáobchodná banka, a.s.

Ziadatel svojím podpisom potvrdzuje správnosť zaregistrovaných údajov a súhlasí so zaradením organizácie do zoznamu prijímateľov podľa § 50 Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení noviel.

Zároveň si je vedomý, že zaregistrované údaje budú po ukončení zákonom stanoveného registračného obdobia nezmeniteľné a v nezmenenom tvare záväzné pre správcu dane na poukázanie podielu zaplatenej dane. V prípade, že z dôvodu chybných údajov správca dane nebude môcť poukázať podiel zaplatenej dane, následná oprava chybných údajov, či následné poukazovanie podielu zaplatenej dane nebude možné!

Dalej si je vedomý, že ak organizácia nesplnila zákonom stanovenú povinnosť podľa $ 50 ods. 13 Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení noviel, Notárska komora SR nezaradi organizáciu do zoznamu prijímateľov podľa § 50 ods. 14 toho istého zákona ani v tom prípade, ak bola registrácia u notára vykonaná.

Protokol zo dňa: 28.11.2018 Podpis žiadateľa o registráciu (zástupca registrovanej organizácie):
Možno budete ľutovať, že ste ho nepoznali skôr.
Nikdy však nie je neskoro na to, aby ste ho začali používať. A ak tak urobíte, sami sa presvedčíte o tom, že naozaj funguje — a to priam dokonale.
Uzkosti a čoraz menej radosti.
Na svete ešte nikdy nežilo toľko ľudí trpiacich úzkosťou, koľko ich je dnes. Štatistiky WHO uvádzajú, že od roku 1990 sa ich počet zdvojnásobil. Je to ako kráčať po sklenených črepoch, človek je neustále v napätí a má strach, že sa prihodí niečo zlé. Boj s úzkosťou je behom na dlhú trať a je náročný, tieto citáty vám ju však pomôžu lepšie pochopiť a možno jej aj predísť.
„Strach zmysly zostrí, kým úzkosť ich otupí.“ – Kurt Goldstein
Strach má v našom živote význam a plní funkciu akéhosi alarmu. Keď nás niečo ohrozuje, pripravuje nás na adekvátnu reakciu, či už únik alebo útok. Úzkosť však takúto funkciu nemá a keď ňou človek trpí, stáva sa skôr paralyzovaným a neschopným.
Farby

Možno si to ani neuvedomujete, no aj farby môžu mať obrovský vplyv napríklad na to, akú máte náladu alebo ako sa cítite. Navyše, mnoho obrovských spoločností využíva práve psychológiu farieb, aby čo najlepšie zapôsobili na svojich potenciálnych zákazníkov. Dobrou správou však je, že presne túto psychológiu farieb môžete využiť aj vy vo vašom vlastnom vzťahu a vo váš prospech. Nie je to nič zložité.
Modrá = začiatok komunikácie
Možno ste si nespájali modrú farbu práve napríklad s tým, že by to mohla byť farba „príťažlivosti“, no podľa odborníkov je modrá dobrá v tom, že reprezentuje komunikáciu, vyvoláva v nás otvorenosť a je symbolom hĺbky, dôvery a lojality. Takže byť obklopený modrou farbou môže pomôcť k lepšej a úprimnejšej komunikácii.
Fialová = upokojenie
Fialová dodáva pocit pokoja a vernosti. Je to vhodná farba do vašej spálne, najmä ak chcete posilniť puto s vaším partnerom. Tento pocit pokoja môže posilniť dôverné rozhovory a pomôže vám jednoduchšie si poradiť aj so zložitými problémami.


Zelená = proces zotavovania
Zelená je známa ako farba závisti, no taktiež vám môže pomôcť spracovať všetky pocity o vašom partnerovi či o vzťahu. Nosenie zelenej farby zotrvanie v zelenej miestnosti môže byť presne to, čo potrebujete na zahojenie rán z minulosti. Zelená tiež upokojuje, takže ak chcete, aby vám svitalo na lepšiu budúcnosť, viete, čo máte urobiť.
Krémová a jemne hnedá = nový začiatok
Ak si vo vzťahu v poslednom čase prechádzate naozaj ťažkým obdobím, krémová či jemne hnedá farba môžu znázorňovať nový začiatok. Nesmiete však zabudnúť na to, že farby nefungujú samé od seba a zázraky sa nebudú diať len vďaka nim. Musíte tomu pomôcť aj vy.
Oranžová a žltá = skvelá konverzácia
Prostredie so žiarivým teplými tónmi, ako napríklad oranžová alebo žltá, môže podľa odborníkov vyvolať nezabudnuteľné rozhovory. Sú to farby, ktoré vyvolávajú pocit hravosti a taktiež budete vďaka nim doslova žiariť.
Ružová a purpurová = väčšia príťažlivosť vo vzťahu
Ružová farba sa spája s jemnosťou a ľahkosťou. Môže vo vás dokonca vyvolať impulz, ktorý vás spolu s partnerom dostane do tej správnej nálady. Odborníci tvrdia, že mäkké ružové tóny taktiež podporujú rovnováhu.
Červená = farba vášne
Nie je žiadnym tajomstvom, že práve červená je považovaná za farbu lásky či farbu vášne. Okrem toho však reprezentuje aj dôveru, vitalitu, vzrušenie či energiu. Takže ak hľadáte niečo, čo by toto všetko prinieslo do vášho vzťahu, potom červené prostredie je tým správnym trikom.
Na koniec je dôležité si zapamätať, že nie je to všetko len o farbách. Farby vám môžu pomôcť k pozdvihnutiu nálady alebo k vyvolaniu určitých pocitov, no aj vy na tom musíte mať svoje zásluhy. A pokiaľ neurobíte nič, farby to za vás neurobia.
Pranostiky na mesiac december
Blatnatý december, blatnatý celý rok.
Mierny december, mierna celá zima.
Keď je december studený, je vždy s úrodným rokom spojený.
Aká zima v decembri, také teplo v júni.
Čo v decembri nespravíš, v januári nedohoníš.
Aké veľké sú cencúle v decembri, také dlhé budú rúrky z kukurice.
Keď v decembri mrzne a sneží, úrodný rok nato beží.
Keď zima dobre drží v decembri a v januári, bude pekný rok.
Mrazy, ktoré v decembri rýchlo opadnú, znamenajú miernu zimu.
Na suchý december nasleduje suchá jar.
V studenom decembri zem snehom prikrytá dáva budúceho roku hodne žita.
Zelené Vianoce - biela Veľká noc.

4. december:
Aké je počasie na Barboru, také býva až do Vianoc.
Po svätej Baruši daj pozor na uši.
Svätá Barbora ťahá sane do dvora.
Svätá Barbora vetry rozháňa.
Svätá Barbora vyháňa drevo zo dvora.

6. december:
Keď je na svätého Mikuláša počasie peknô, v januári pole je bielo.
Keď na deň Mikuláša sneží, bude požehnaný rok.
Na svätého Mikuláša už je zima celá naša.

13. december:
Aké sú od Lucie do Vianoc dni, také budú aj mesiace.
Keď príde Lucia, nájde ju už zima.
Keď si Lucia na mena háby zablatí, v januári si ich prať bude.
Od Lucie do Vianoc každá noc má svoju moc.
Svätá Lucia je kráľovnou zimy.

21. december:
Na svätého Tomáše zima sa nám rozpáše.
Tomáš s oceľou (mráz) znamená, že bude v nastávajúcom roku zrno plné.

24. december:
Aký je čas na Adama a Evy, také budú nasledujúce dni.
Biele Vianoce, zelená Veľká noc.
Do Vianoc - hoj, od Vianoc - joj!
Do Vianoc dlhá nitka, krátky deň, po Vianociach krátka nitka, dlhší deň.
Jasné Vianoce, mnoho vína a ovoce.
Keď je hus na Vianoce na blate, na Jozefa bude na ľade.
Keď je na Štedrý deň večer mnoho hviezd, je mnoho zemiakov.
Keď je na Štedrý deň veľa hviezdičiek, na budúci rok je veľa kureniec.
Keď je na Štedrý večer mlha, bude plané počasie.
Keď je vianočná noc tmavá (nesvieti mesiac), bude tma v záčine (miesto na odkladanie potravín, úrody)
Keď na Narodenie Krista pršať začne, za štyri týždne počasie bude mračné.
Koľko sa ukáže prvý sneh pred Vianocami, toľko bude trvať po Vianociach.
Lahodný a teplý čas na Vianoce je znamením, že zima bude dlho trvať.
Lepšie Vianoce treskúce nežli tekúce.
Na Vianoce - po gágorče (po hrdlo, dosýtosti), na Velikú noc - moc, na Ducha - do pol brucha, Na Trojicu - len za užicu (lyžicu).
Štedrý večer jasný každému je milý, dá vraj pánboh vína, požehná v obilí.

25. december:
Na Vianoce blato, na Veľkú noc sneh.

26. december:
Ak sa vetry na svätého Štefana spolu chytia, veliké priekopy a záveje narobia.
Keď duje vietor na Štefana, bude víno budúceho roku plané.
Keď svätý Štefan blato vyfúkal, bude pekná jar.
Na svätého Štefana nesmie už byť barina.
Pekná chvíľa na Štefana Kráľa sľubuje radostné oberačky.

27. december:
Sivý svätý Ján veští dobrý rok.

28. december:
O Mláďatkách i deň sa omladzuje.

31. december:
Keď je na starý rok jasno, bude v maštaliach prázdno.
Který anděl nad vámi drží ochrannou ruku?
Západní tradice nám dává řadu asociací pro čtyři z archandělů - Michaela, Gabriel, Rafaela a Uriela. Můžeme je podle jejich vlastností přiřadit ke čtyřem světovým stranám a čtyřem astrologickým prvkům.
OHEŇ
Pro Berana, Lva a Střelce – váš archanděl je Michael. Jeho jméno znamená "Kdo je jako Bůh." Michael je svatý bojovník, ochránce. Je přímým ztělesněním vášně. I přes to, že je často vyobrazován s mečem v ruce, přináší na zem nebeskou dobrotu a štědrost. Podle některých západních tradic střeží Michael jižní nebeskou bránu.

ZEMĚ
Pro Býka, Panny a Kozoroha – váš archanděl je Uriel. Jeho jméno znamená "Boží světlo". Je často vyobrazován, jak drží zářící lucernu. Uriel vede lidi k naplnění jejich osudu, a probouzí v nich umělecké vlohy a nadání, ať už jde o malování, poezii, anebo jiné věci, které nás udržují civilizované a v míru. Podle některých západních tradic střeží Uriel severní nebeskou bránu.
VZDUCH
Pro Blížence, Váhy a Vodnáře – váš archanděl je Rafael. Jeho jméno znamená "Bůh léčí". Rafael je schopný léčit rekuperačními energiemi všeho druhu. Zároveň dohlíží na vytváření a následování tradic. Podle některých západních tradic střeží Rafael východní nebeskou bránu.
VODA
Pro Raka, Štíra a Ryby – váš archanděl je Gabriel. Jeho jméno znamená "síla Boží". Jeho moc je skrytá ve zprávách, které Gabriel přináší. Gabriel přináší světu spravedlnost, nebeskou moc, a zjevuje velké tajemství. Podle některých západních tradic střeží Gabriel západní nebeskou bránu.
Východní pravoslavná církev věnovala každé pondělí v roce výhradně andělům. Někteří lidé věří, že máme každý svého anděla, který nad námi bdí, a hlídá naše kroky. Jiní se přiklání k tomu, že andělé zasahují jen ve chvílích, kdy je jich nejvíce potřeba. Ať už je pravda jaká chce, samotná myšlenka, že je někdo, kdo na nás dohlíží, nám může dodat potřebný pocit klidu a vyrovnanosti v obdobích, kdy nám zrovna nejsou hvězdy nakloněny.
Partnerské vztahy podle živlů
Náš živel hraje velkou roli v naší schopnosti vyjít s ostatními, a to zejména se svými nejbližšími. Zjistěte si, zda se přirozeně shodujete, nebo máte téměř katastrofálně opačnou energii.
Země: Býk, Panna, Kozoroh
Vzduch: Blíženci, Váhy, Vodnář
Oheň: Beran, Lev, Střelec
Voda: Rak, Štír, Ryby
Oheň a oheň
Velmi hořlavá kombinace, která činí každý vztah velmi intenzivním. V jednu chvíli je vztah plný vášně, v další vítězí ohnivé hádky, střety a bitvy o to, kdo má větší ego. Ovšem všechno bez zloby. Mezi ohněm a ohněm nebývá nenávist a bývají k sobě upřímní. Žádný z partnerů se nenudí. Celkově si dodávají energii a to je naprosto v pořádku.
Oheň a země
Jedná se o velmi stabilní spojení, pokud je dostatek zájmu o jeho udržení. Živel země zklidňuje dynamickou povahu ohně, a ohnivý partner může naopak rozdmýchat zemitého jedince. Pozitivní na tom je, že by to mohlo být velmi kreativní. Oheň nepřijme předvídatelnou rutinu. Zemi se nelíbí příliš mnoho změn. Citelná frustrace může vyvolávat napětí.
Oheň a vzduch
Tito dva prostě neví, kdy přestat. Vzdušný partner fouká do ohně, takže jsou pak oba nabuzení a unavení z přemíry snahy o udržení jejich vztahu. Tato kombinace není vůbec uzemněna. Oba partneři se mohou nakonec dostat do problémů a trpí všemi druhy podivných neduh, které vznikají hlavně kvůli jejich neschopnosti zapustit kořeny.
Oheň a voda
Toto je další zvláštní prolnutí. Pokud jsou ostatní faktory vyrovnané, mohou se dohodnout i nesouhlasit. Ale pokud ne, mohlo by být těžké sladit rozdíly. Ohnivý partner je pro vodního partnera příliš citově vyčerpávající. Vodní partner může působit jako tlumič pro ducha ohně.
Země a vzduch
Tyto dva spojuje praktičnost s rozumovým myšlením. To může fungovat, pokud jsou oba partneři připraveni na vztah. Je-li vztah produktivní, může to být velmi zdravý vztah, ale pokud vzdušný a intelektuální partner začne kritizovat ostatní, stáhne zemitého partnera ke dnu. Zemský partner frustruje vzdušného partnera mnohem méně a pomaleji.
Země a země
Tyto dvě mohou v sobě najít velkou útěchu. Chápou, odkud každý z nich pochází, a ví, kde má každý z nich místo. Mohou postupovat vlastním tempem a mají tendenci se neustále po celý život pohybovat. To může být velmi uklidňující a pohodová kombinace, která podporuje vnitřní klid. Problémy mohou nastat, pokud je jeden nebo oba dva pesimisté - pak by se mohli vzájemně stahovat ke dnu.
Země a voda
Skvělá směs energie, které může dobře fungovat a podporovat zdravé a vyvážené partnerství. Voda zklidňuje a zavlažuje Zemi, a Země dává koryta vodě. Může to být velmi kreativní kombinace, která tvoří skvělý tým. Souhra mezi těmito dvěma naznačuje, že jsou dobrými partnery pro své okolí i pro všechny ostatní a nejlépe se cítí, když jsou spolu.
Voda a voda
Tato kombinace může být buď velmi dobrá, nebo velmi špatná. Pokud voda představuje emoce, pak dvě vody se můžou buď pozvednout nahoru a umožnit vztahu prospívat, nebo se můžou přetahovat navzájem a utápět se kvůli tomu v záporech. Zevnějšek je pro ně všechno. Tato směs energií by mohla inspirovat a být naplněna pohádkovou chemií, anebo ne.
Voda a vzduch
Zatímco voda ráda ponechává všemu volný průběh, a všechno nechává plynout jemně podél toku ve svém vlastním čase a tempu, vzduch bude chtít cítit pohyb a změnu věcí. Tito dva mohou skončit tak, že se nakonec nebudou mít až tak rádi, jako na začátku. Co se zdálo být vzrušující, může upadnout do intenzivního emocionálního úpadku, a to by mohlo opakovat děj znovu a znovu do kola tak, jako se opakují časté bouře na moři.
Vzduch a vzduch
Tyto dvě mohou donekonečna mluvit - hodiny a hodiny, a nedostat se nikam. Mohou šeptat sladké nic, a přesto nedokážou rozpohybovat navzájem svá srdce. Tato směs energie nemusí být tak dobrá, protože se mohou oba dva vyčerpat z nepřestávajících rozhovorů, pomluv a sarkastických poznámek. Mezi vzduchem a vzduchem je malá nestálost a nebude se jim spolu nikdy dařit tak, jak by se jim mohlo dařit každému zvlášť.
Symboly Čínské astrologie
Čínská astrologie je o něco systematičtější, než astrologie Západní. Je založená také na dvanácti znameních, které jdou jedno po druhém v jakémsi uzavřeném, přesně stanoveném kruhu. Rozdíl je v tom, že rozlišují období, kterým znamení vládne, hned několika způsoby. Každé znamení čínského zvěrokruhu ovládá jeden celý rok, konkrétní měsíc a přesně určené dvě hodiny z každého dne.
Obecně pak platí, že:
• zvíře, které vládne roku, je zhmotněním toho, jací jsme navenek
• zvíře, které vládne měsíci, je zhmotněním vztahů
• zvíře, které vládne hodině, je zhmotněním toho, jací jsme uvnitř
... a pro jednotlivá znamení:
• Koza – 2015
poddajná, přitažlivá, sebevědomá

• Opice – 2016
společenská, se smyslem pro humor, chytrá

• Kohout – 2017
spolehlivý, vládce, ochránce

• Pes – 2018
společenský, věrný, spolehlivý

• Prase – 2019
vstřícné, vášnivé, stálé

• Krysa – 2020
čistotná, pečlivá, inteligentní

• Býk – 2021
chápavý, přesný, s vlastním názorem

• Tygr – 2022
bojovný, divoký, statečný

• Králík – 2023
bojácný, rychlý, opatrný

• Drak – 2024
silný, úspěšný, dominantní

• Had – 2025
rafinovaný, proměnlivý, zákeřný

• Kůň – 2026
stratil/a si motiváciu?
V myšlienkach je obrovská sila, pričom sú to práve negatívne myšlienky, ktoré mnohým ľuďom bránia v dosahovaní cieľov. Dobrou správou ale je, že rovnako silné je aj pozitívne myslenie. Ak sa budete niekedy cítiť bez motivácie, stačí aplikovať niektorú z nasledujúcich 15 myšlienok. Verte, že vám dodajú energiu!

1. Dokážem robiť čokoľvek – skvelá jednoduchá fráza, ktorá ti pomôže pripomenúť, že dokážeš všetko, na čo sa upriami tvoja myseľ. Ako povedal Henry Ford: Ak si myslíš, že to dokážeš, máš pravdu. Ak si myslíš, že to nedokážeš, tiež máš pravdu.

2. Zaslúžim si viac – zaslúžiš si lepší život, viac peňazí, zdravšie telo či lepšiu prácu. Mysli na to a pracuj na tom.

3. To je dôvod, prečo to dokážem – namiesto udávania dôvodov, prečo by si to nemohol dosiahnuť, sa zameraj na dôvody, prečo je to možné.

4. Mám plnú kontrolu nad svojim životom – je iba na tebe a tvojich rozhodnutiach, kým sa chceš stať a aký život chceš žiť. Tvoj život je produktom tvojich činov a rozhodnutí.

5. Za to riziko to stojí – ako sa hovorí, kto nič neriskuje, nič nezíska. Je dobré uvedomovať si riziko a vedieť, čo môžeš získať

6. Viem, čo chcem – nezabúdaj na svoje ciele. Musíš ich mať stále pred očami a vizualizovať si to, čo chceš dosiahnuť

7. Nikdy nie je príliš neskoro – bez ohľadu na to, koľko máte rokov alebo koľko príležitostí vám ušlo, nikdy nie je neskoro na nový začiatok.

8. Vždy tu budú problémy – bez ohľadu na to, čo v živote robíte, vždy vás postretnú nejaké prekážky. Dôležité je, aby ste sa upriamili na cieľ a nevzdali to pri dočasnom zakopnutí

9. Neexistuje problém, ktorý sa nedá prekonať – všetko sa dá buď vyriešiť, alebo jednoducho obísť a netrápiť sa tým

10. Zlyhanie je dočasné – chyby sú dôkazom toho, že niečo robíte a snažíte sa posúvať. Väčšina úspechov prichádza až po niekoľkých zlyhaniach

11. Zvládol som ťažšie veci – ste silnejší, než si myslíte. Spomeňte si na časy, kedy ste uspeli aj napriek mnohým prekážkam

12. Keď uspejem, odmením sa – nemusí ísť o veľké veci, aj malé odmeny môžu byť pre vás veľkým motivátorom

13. Nepotrebujem nikoho súhlas – začali ste pracovať na svojom sne a ľudia si myslia, že ste blázon? No a čo!

14. Najlepšie lekcie pochádzajú zo skúseností – ak niečo nedopadne tak, ako ste očakávali, spomeňte si, že ste práve získali cennú skúsenosť. A tie sú na nezaplatenie!

15. Nič veľké nevzniklo cez noc – nech sa deje čokoľvek, vytrvaj! Práca a trpezlivosť sú tvojimi priateľmi, nezabúdaj, že veľké veci nevznikajú zo dňa na deň
Detoxi

Detoxi

Sú jedinéčná veštba, ktorá Vás naučí pretvárať pravidlá. 

Ukáže Vám tajné zbrane nepriateľou, ale aj priateľov. 

Posunie Vás ďalej, keď to potrebujete Vy, ake aj Vaši priatelia. Viac o detoxoch... 

Viac info: 

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m

Shoutbox
You must login to post a message.

26-03-2019 04:14
Used college girl Ashton Please come in, and perceive free to fuck me Loaded, youthful and horny Girl-on-girl coworkers Karlie Montana Banks Huge titted blondie http://www.google.
tm/url?q=www.tubeo

22-03-2019 02:50
Rubdown for a small Princess Clean gash lezzies Vanda Violette Youthfull fledgling stunner group-fucked by several soldiers My friend's my was fucked by me in rear end Alexis is sexy after reading

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.Vrelo doporučujem
DAGNAR BATTHYANY
CD
http://www.dagmarbatthyany.sk


alebo info o cenách na [email protected]
 
Ak si sám Ak sa chceš pobaviť Porozprávaj sa s Ludvikom