Login · Register
April 18 2019 11:13:49
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti


 

 pokora
To, co jich naučil jejich profesor, nenajdou v žádné knize... Moudrý člověk!

Na školách a univerzitách bychom se neměli učit jenom praktické zručnosti a teoretické poznatky, ale dbát i na dobré hodnoty. Je to tak ale v praxi? Ukazuje se, že všechno záleží od učitele! Jeden profesor medicíny se rozhodl ukázat svým studentům, jak by se měli v budoucnosti chovat ke svým pacientům a dalším lidem, které v životě potkají.
To, co nenávidí snad každý student je neočekávaný test. Jistý profesor University Medicíny miloval překvapení tohoto typu, ale při tomto testu položil ještě jednu neobvyklou otázku. Chtěl po studentech, aby napsali... jak se jmenuje žena, která uklízí přednáškové místnosti. Reakce studentů byly různé. Někteří na otázku hleděli s nedůvěrou a velice pochybovali o tom, že za něco tak banálního by jim byly strhnuté body. Druzí se divili, proč jim profesor zadal takovou otázku a další se dokonce začali smát. Nejsmělejší ze studentů se profesora nahlas zeptal: „Poslední otázka je nějaký vtip, že ano?“ Odpověď profesora všechny zaskočila.


Profesor s přísným výrazem odvětil, že otázka v žádném případě vtip není a můžou za ni získat body. Pak dal svým studentům za vyučenou a řekl:

„Během výkonu vašeho povolání potkáte mnoho lidí. Každý člověk bude svým způsobem důležitý. Každý si zaslouží uznání, hezké přivítání a úsměv.“

Je důležité, abychom nikdy nezapomínali na to, že každý si zaslouží slušné jednání. Příliš často zapomínáme například popřát hezký den člověku, který myje schodiště nebo například listonošovi.

PS. Uklízečka se jmenovala Maria. Uhodněte, kolik studentů napsalo správnou odpověď.

Taková lekce pokory by byla dobrá pro všechny, nemyslíte?
V ktorom mesiaci ste sa narodili? Zistite, aké choroby vás najviac ohrozujú

Možno ste to netušili, ale mesiac, v ktorom ste sa narodili, ovplyvňuje nielen osobnosť, ale aj váš zdravotný stav!

čitaj viac,,,
Máte už dosť motivačných citátov? Skúste si náladu zlepšiť týmito...
Život nie je ľahký. Veľakrát nás vystaví situáciám či emóciám, na ktoré nie sme pripravení. Presne v týchto chvíľach potrebuje človek „nakopnúť“, alebo si len niečím zlepšiť náladu. Ak motivačné citáty nie sú práve to, čo by ste potrebovali ku šťastiu, skúste niečo iné. Napríklad sarkastické citáty. Vitajte v realite.
#1 Nekráčaj za mnou, pretože nedokážem viesť. Nekráčaj predo mnou, pretože nedokážem nasledovať. No nekráčaj ani vedľa mňa, pretože tvoju prítomnosť jednoducho nedokážem vystáť.
________________________________________
#2 Cesta dlhá tisíce kilometrov začína pokazeným chladičom a defektom.
________________________________________
#3 Nikdy nezabúdaj na to, že si jedinečný. Presne tak, ako zvyšných 7 miliárd ľudí.
________________________________________
#4 Keď si myslíš, že na tebe už nikomu nezáleží, skús jeden mesiac nezaplatiť účty.
________________________________________
#5 Daj človeku rybu a bude ju jesť celý deň. Nauč ho, ako sa ryba chytá a on bude celý deň sedieť na lodi a piť pivo, aby potlačil hlad.
________________________________________
#6 Každý vyzerá normálne, pokiaľ ho nespoznáš bližšie.
________________________________________
#7 Nikdy nepremárni skvelú príležitosť byť ticho.
________________________________________
#8 Si výsledkom evolúcie, ktorá trvala niekoľko miliárd rokov. Skús sa podľa toho správať.
________________________________________
#9 To, že majú legíny schopnosť natiahnuť sa neznamená, že sú určené pre každého.
________________________________________
#10 Človek, ktorý nechce počuť sarkastickú odpoveď, by nemal klásť hlúpe otázky.
________________________________________
#11 Ak si na svojej životnej ceste ešte nestretol diabla, neteš sa. Znamená to totiž len to, že idete rovnakým smerom.
________________________________________
#12 Keď niečo povieš a ľudia prekrútia očami, nezúfaj. Možno len hľadajú svoj mozog.
________________________________________
#13 Nič tak nerozžiari miestnosť, ako neprítomnosť niektorých ľudí.
Odpovedzte si s niekým na týchto 36 otázok a je takmer isté, že sa do seba zaľúbite

Existuje štúdia psychológa Arthura Arona (a ďalších), ktorá skúma, či sa intimita medzi dvoma cudzincami môže urýchliť tým, že sa navzájom vypracujú špecifickú sériu osobných otázok.
Otázok je 36 a sú rozdelené do troch skupín, pričom každá skupina je navrhnutá tak, aby skúmala partnera hlbšie než predchádzajúce. Tento test skúšali aj postavy Penny a Sheldon v populárnom seriáli The Big Bang Theory (Teória veľkého tresku) v 8 sérií, 16. časti. Ak neveríte, že tento test má niečo do seba, dajte mu šancu a vyskúšajte ho. Ktovie, ako dopadne 37. otázka.

čítaj viac,,,
Dozvedieť sa o sebe niečo viac nikdy nie je na zahodenie...
Ľudstvo žije na tejto planéte nejaký ten piatok. Človek však nie je jediný druh na Zemi, i keď sa tak niekedy správa a v dôsledku egoizmu ničí všetko navôkol. Od živočíchov sa líši niečím podstatným. Je to práve schopnosť myslieť spôsobom, ktorý je pre človeka charakteristický. A naša myseľ môže ovplyvniť naše správanie, ktoré sa snaží pochopiť psychológia.

čitaj viac,,,
Sníva sa vám často? Toto je 20+ najčastejších snov a ich význam
Či si to už uvedomujete alebo nie, sníva sa vám. Každú noc. Pochopte, aj váš mozog si potrebuje vyčistiť hlavu a oddýchnuť. Robí to práve cez sny.
Niekedy sú také príjemné, že by sme sa najradšej nezobudili, inokedy ich musíme predýchavať ešte pár minút po prebudení. Sny sú zvláštne a už odpradávna ľudí fascinujú a nútia premýšľať nad tým, aký je ich význam.
Tieto sny majú ľudia najčastejšie a ich význam je takýto…

čitaj viac...
Milujete ho z celého srdca, no napriek tomu ste sa s ním rozišli. A viete, že je to to najlepšie, čo ste mohli urobiť.
Možno si myslíte, že v tom chýba akákoľvek logika. Prečo by sme sa mali rozchádzať s niekým, koho milujeme najviac na svete? Ľudia, ktorí opúšťajú svojich partnerov, majú však na svoje konanie dôvod. Neveríte? Presvedčíme vás o opaku.
Dnes vám ukážeme 6 prípadov, kedy je rozchod napriek láske to najlepšie riešenie. Určite však aj vy nájdete vo svojom okolí zopár podobných príkladov.
#1 Nevera
čitaj viac,,,
ako spoznáte hlupáka?
Prvou a neklamnou známkou hlúposti je nedostatok hanby.
Sigmund Freud
Aká si? podla mesiaca narodenia
1-januar-Leden
Dámy narozené v tomto měsíci jsou konzervativní a vážné. Jsou ale také velice ambiciózní. Dokáží být velice kritické a ve většině případů se snaží vyhnout mluvení o svých pocitech. Můžete se s nimi sblížit, když máte stejný pohled na život a když jste na stejné intelektuální úrovni jako on

2-februar-Únor
S ženami narozenými v únoru musí mít okolí trpělivost. Jsou velice romantické a často mění své nálady. Většina lidí je zcela nechápe, jelikož myslí abstraktně. Jsou absolutně neoblomné a neodpouštějí, když jsou podvedeny.

3-marec-Březen
Charisma a šarm jsou specifickými vlastnostmi pro ženy narozené v březnu. Březnové ženy jsou loajální a oddané. Je pro ně však velice těžké se skutečně zamilovat. Pokud váš život bude právě s ženou narozenou v březnu, budete velikým šťastlivc
Charisma a šarm jsou specifickými vlastnostmi pro ženy narozené v březnu. Březnové ženy jsou loajální a oddané. Je pro ně však velice těžké se skutečně zamilovat. Pokud váš život bude právě s ženou narozenou v březnu, budete velikým šťastlivcem.

4-apríl-Duben
Ženy dubnu dokážou navázat konverzací prakticky s kýmkoliv. Často se litují. Když je vidíte naštvané, ztratťe se. Pokud se do ženy narozené v dubnu zamilujete, budete nejšťastnějším mužem na planetě. Získejte si jejich důvěru a ony vám za odměnu oddají svou duši a srdce.

5-máj-Květen
Dámy narozené v květnu jsou neodbytné a loajální svým zvykům a morálce. V lásce dokáží být nebezpečné, což je jedním z hlavních důvodů, proč vryjí do paměti a člověk na ně nikdy nezapomene.

6-jun-Červen
Ženy měsíce června jsou kreativní, zvídavé a komunikativní. Jejich špatnou vlastností je, že mluví dříve než myslí. Vždy vám řeknou krutou pravdu do obličeje, nikdy o vás však nebudou mluvit za vašimi zády

7-júl-Červenec
Dámy narozené v červenci jsou krásné, upřímné, citlivé, tajemné a inteligentní. Jsou ke všem vždy milí a slušní. Vzdalují se od problémů a konfliktů. Když je podvedete, ztratíte je navždy. Jen tak totiž neodpouštějí.

8-august-Srpen
Ženy narozené v srpnu mají laskavé srdce a zároveň bývají dost sebestředné, což je zvláštní kombinace. Měli byste s nimi být opatrní a vyhýbat se konfliktům, protože vždy vyhrávají. Žena narozená v tomto měsíci nemají rády, když jsou středem posměchu. Mají skvělý smysl pro humor. Nehledají pozornost mužů, ale užívají si být centrem všeobecné pozornosti. Muži v jejich přítomnosti ztrácí hlavou.

9-septenber-Září
Ženy disciplíny, krásné a milé, ale když je zradíte, není cesty zpět. Budou si to pamatovat navždy a pokud jim ublížite, čekejte na sladkou pomstu. Dámy září mají radši dlouhé vztahy, mají vysoká očekávání a mohou být hodně kritické ke svému okolí.

10-oktober-Říjen
Ženy silného charakteru, to je charakteristika těch, co se narodily v říjnu. Nikdy před nikým neplakají, ale jsou plné emocí. Jsou nedůvěřivé, a proto své pravé já neukazují jen tak někomu.

11-november-Listopad
Dámy listopadu snadno poznají, kdy jim lžete. Jsou vždy o krok napřed. Nikdy si s nimi nehrajte a ony vám na oplátku vždy řeknou pravdu a nebudou nikdy lhát.

12-december. Prosinec
Ženy narozené v prosinci dokážou být velice netrpělivé. I přesto však na konci vždy vyhrávají. Dokážou vám zvednout náladu a mají srdce plná lásky. Věci se jich velice snadno dotknou a člověk, který jim ublíží, dostane to, co si od nich zaslouží
kniha pre zdravie
file:///C:/Users/Asus/Downloads/Kniha-rad-pro-zdravi-i-krasu2.pdf
Čo depresia znamená na Slovensku alebo prečo umelci nevedia čo od dobroty?

Už týždeň ubehol od samovraždy speváka Chestera Benningtona a ako sa očakávalo, opäť sa spustila vlna názorov po internetoch. Keďže sledujem rovnako slovenské ako i zahraničné médiá, všímala som si závažný rozdiel v reakciách, ktoré sa samozrejme líšili najmä v ľuďoch, ktorým tento spevák a jeho život boli ľahostajný a vedeli len toľko, že sa zabil slávny otec 6 detí.
Fanúšikovia súcítili so spevákom, keďže v mnohých prípadoch išlo o ľudí, ktorí sami prežívali mentálne problémy a Chesterova hudba im dokázala pomôcť v ťažkých časoch, čo stovky ľudí podrobne opisovali v o svojich príspevkoch.
Život Benningtona, nad ktorým toľkí lámajú palicu, si môže každý naštudovať, ale v krátkosti: Bennington bol od svojich 7 až po 13 rokov, čiže 6 dlhých rokov sexuálne obťažovaný jedným zo svojich len o pár rokov starších kamarátov. Po rozvode rodičov sa dostal do opatery svojho otca, ktorý bol paradoxne policajtom špecializovamým na zločiny sexuálneho charakteru, avšak neskôr odišiel k svojej matke, ktorá pracovala ako sestrička. Ona ho však následne po tom, že prišla na to, že Chester berie drogy, vyhnala. Chesterova kariéra sa začala nakrátko po tomto. Problémy s alkoholom a drogami pretrvávali s dlhšími i kratšími pauzami. V dobe smrti u neho nenašli drogy, jedine poloprázdnu fľašu alkoholu, ktorá však bola ďaleko od jeho tela. Na výsledky toxikológie sa ešte čaká. Chester zanechal za sebou 6 detí.
Totožnosť svojho násilíka však nikdy neprezradil.
Je jedno že je niekto bohatý, milióny ho milujú a má krásnu rodinu a veľa detí. Depresia si nevyberá. Nemá žiadne kritétiá výberu. Na Slovensku je táto choroba stále chápaná ako nejaký výmysel, ale depresia a úzkosť sú na rovnakej úrovni, ak nie horšie, ako fyzické choroby. Dokonca to môžeme brať aj z fyziologickej perspektívy kde dochádza k chemickej nerovnováhe v mozgu, ale pravda je, že problém je od toho ďaleko komplexnejší.
Chybná regulácia nálady mozgu, genetická zraniteľnosť, stresujúce životné udalosti, lieky a zdravotné problémy a najmä kombinácia týchto dokáže vyústiť do depresie.
Človek, ktorý spácha samovraždu má úplnú inú myseľ a fungovanie mozgu od svojho zdravého stavu alebo iného mentálne zdravého človeka. Preto argumenty typu “mal 6 detí, je sebec” v tomto prípade neobstoja. Je to ako keby ste niekoho s rakovinou nazvali sebcom. Táto analógia je pre mnohých nepochopiteľná pokiaľ sa s depresiou sami nestretnú, ale žiaľ je to tak kvôli vyššie uvedeným dôvodom.
Myšlienku nad samovraždou a samotnú samovraždu delí od seba len pár zlých myšlienok a ešte menej sekúnd.
Len si spomeňme, že keď to dokázalo zabiť takého velikána ako Robina Williamsa ktorý však okrem depresie taktiež trpel demenciou, tak zrejme to nebude prostý výmysel.
Zobrať si život je ultimátne a extrémne rozhodnutie.
Online sa vysmievať niekomu, kto sa o samovraždu pokúšal; hovoriť, že sa niekto len prefetoval, že je sebec, je to najhoršie, čo niekto môže napísať. Človek s takýmto prejavom je súčasťou celého problému. Vychádzam z komentárov, ktoré ľudia zverejňovali. V zahraničí si to málokto dovolí napísať, ale na Slovensku je veľa hrdinov za klávesnicou. Teda až kým nebudú mať v rodine niekoho, kto týmto trpí…
Je niekoľko bodov, v ktorých sa väčšina mýlila, tieto by som rovno zaradila medzi klasické stigmy, ktoré sa objavujú, keď sa kombinuje depresia a samovražda slávneho človeka. Rada by som ich teda týmto vyvrátila.
1. Bohatý človek nevie, čo má robiť od dobroty
Pravda je taká, že depresia si nevyberá medzi chudobnými a bohatými. Na svete je cca. 300–350 miliónov ľudí, ktorí trpia depresiou bez ohľadu na vek, pohlavie, národnosť, náboženstvo. Depresia si nájde každého, dôvody sú rôzne. Dokonca predpoklad na depresiu je dedičný, čo málokto u nás vie. Zdôrazňujem, že to, že ľudia si spájajú depresiu len s elitou je z toho jednoduchého dôvodu, že ich majú pred sebou v telke, v novinách, v rádiu. Každý 16. človek na svete trpí depresiou, čiže tie čísla medzi prominentnými ľuďmi nie sú vôbec prehnané oproti bežným ľuďom. Akurát viac bijú do očí, lebo Robina Williamsa poznala polovica sveta, ale Vašu susedu o dva bloky ďalej, ktorej sa ani len nezdravíte, nie.
Ľudia u nás si však myslia, že ak je niekto milionár, je priamo úmerne aj šťastnejší človek, čo vďak pravdou nie je. Po určitej hranici príjmu sa miera šťastia nezvyšuje. Podľa nositeľa Nobelovej ceny Angusa Deatona na základe štúdie na Princeton univerzite je $75,000/rok ideálnym zárobkom, samozrejme to bol priemer a toto číslo sa líši od štátu k štátu, ale napr. v štáte Missisipi (cenami blízky k Slovensku) by to bolo $65,850, čo by bolo 56 469 EUR/rok. Stále je to niečo, čo zarába malý počet Slovákov, ale píšem to len preto, aby si ľudia nemysleli, že milionár musí byť priamo úmerne 20x šťastnejší ako manažér na Slovensku… alebo inžinier v Nemecku. Dokonca ani títo ľudia si za uvedenou finančnou hranicou nemusia nájsť útočisko proti depresii.
2. Sex, drugs & Rock 'n' Roll…a depresia
Tieto veci chodia ruka v ruke, pod drogami nemusia stáť klasické drogy ako ich poznáme, ale i lieky dostupné na predpis.
Všeobecne platí ze depresia vyvoláva závislosť na alkohole a/alebo drogách, ale samozrejme po požití týchto látok sa depresia prehlbuje, čiže sa človek dostáva do stále väčšieho problému. Je to začarovaný kruh, ktorý málokto dokáže sám pretrhnúť. Ľudia argumentujú, že celebrity fetujú jedna radosť, lebo na to majú peniaze, ale úprimne povedané ak niekto hľadá ľudí s problémom závislosti, zväčša nemusí ísť ďalej ako širšia rodina alebo kruh známych a priateľov.
Bennington po sebe zanechal 6 detí, čo vyvovalo v ľuďoch nenávistné príspevky najviac. Človek s depresiou si veľmi často myslí, že je na obtiaž svojmu okoliu a samovražda vychádza ako najpriamejšia cesta k odľahčeniu bremena.
3. Prečo sa na Slovensku nebavíme o depresii a mentálnom zdraví tak ako na západe?
To je dobra otázka. Depresia na Slovensku raritou nie je, ale je celkom možné, že zatracovanie tohto problému pochádza z veľkého počtu ďalších socio-ekonomickych problémov, s ktorými aktuálne naša spoločnosť bojuje.
Ľudia na západe sa však aj viac venujú mentálnemu zdraviu, stále je to však nedostatočný počet.

ćitaj via,,,
Detoxi

Detoxi

Sú jedinéčná veštba, ktorá Vás naučí pretvárať pravidlá. 

Ukáže Vám tajné zbrane nepriateľou, ale aj priateľov. 

Posunie Vás ďalej, keď to potrebujete Vy, ake aj Vaši priatelia. Viac o detoxoch... 

Viac info: 

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m

Shoutbox
You must login to post a message.

26-03-2019 04:14
Used college girl Ashton Please come in, and perceive free to fuck me Loaded, youthful and horny Girl-on-girl coworkers Karlie Montana Banks Huge titted blondie http://www.google.
tm/url?q=www.tubeo

22-03-2019 02:50
Rubdown for a small Princess Clean gash lezzies Vanda Violette Youthfull fledgling stunner group-fucked by several soldiers My friend's my was fucked by me in rear end Alexis is sexy after reading

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.Vrelo doporučujem
DAGNAR BATTHYANY
CD
http://www.dagmarbatthyany.sk


alebo info o cenách na [email protected]
 
Ak si sám Ak sa chceš pobaviť Porozprávaj sa s Ludvikom