Login · Register
September 23 2019 18:34:31
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti


 

  porovnávame sa?
úspech-strach
Peniaze
účinky vitamínov
Vitamín E zvyšuje riziko rakoviny
Vitamín E prospieva pokožke, očiam aj imunite. Zároveň pomáha bojovať proti voľným radikálom. Denne by sme mali prijať 1000 miligramov.

Jeho prirodzeným zdrojom sú orechy, zelená zelenina a oleje.

Niektoré výskumy ukázali, že nadmerné užívanie vitamínu E súvisí s výskytom mozgovej príhody, infarktu či rakovinou prostaty.

Veľká štúdia z roku 2008 odhalila, že tí muži, ktorí užívali vitamín E, mali väčšiu pravdepodobnosť, že sa u nich objaví rakovina prostaty.

Otrava vitamínom A môže byť smrteľná
Vitamín A pomáha zabezpečiť správne fungovanie imunity a stará sa aj o reprodukčný systém a zrak. Odporúčaná denná dávka sa pohybuje na úrovni 2000 I.U. (jednotka pre vitamíny rozpustné v tukoch).

V nadmernom množstve sa však objavujú nebezpečné vedľajšie účinky - od tráviacich ťažkostí až po smrť. Pri predávkovaní trpí najmä pečeň.

Vitamín C a vápnik zaťažia trávenie
Vitamín C sa stará najmä o náš imunitný systém a pomáha telo chrániť pred vírusmi. Horná hranica pre dospelých je 2500 miligramov. Aby ste ju prekonali, museli by ste zjesť 50 pomarančov. S je to však predávkovanie omnoho jednoduchšie.

Nadbytok vitamínu C sa prejaví žalúdočnými kŕčmi, nevoľnosťou a hnačkou.

Užívanie viac ako 2500 miligramov vápnika má podobné účinky ako pri céčku, no tu hrozí skôr zápcha. Niektoré výskumy hovoria aj o vyššom riziku vzniku obličkových kameňov.

Multivitamíny sú slabšie
V závislosti od značky sa obsah multivitamínu môže líšiť, no zvyčajne obsahuje niekoľko vitamínov skupiny B, vitamíny A, C, E, D, K a množstvo minerálov vrátane horčíka a draslíka.

Tento doplnok užívajú najmä tí, ktorí chcú zabezpečiť telu široké spektrum vitamínov a minerálov.

Tablety väčšinou obsahujú menšie dávky z každej zložka ako samostatné doplnky, aj preto je riziko predávkovania podstatne nižšie.

Pri užívaní vitamínových doplnkov treba brať do úvahy aj lieky ktoré užívate. Niektoré kombinácie sa totiž naozaj nemusia. Vždy sa preto radšej poraďte so svojim lekárom.
životná fáza

Ak práve prechádzate nešťastnou životnou fázou a zdá sa vám, že nič nefunguje ako má, nezúfajte.
Práve keď máte pocit, že ste narazili na dno, všetko začína do seba zapadať presne tak, aby ste sa mohli znova odraziť. Tu je 5 dôležitých signálov, že váš život sa čoskoro zvrtne k lepšiemu.
1. Všetko vás vytáča
Všimli ste si na sebe, že v ostatnom čase vás vie nahnevať čoraz viac vecí? Vrčíte na ľudí, trieskate dvermi – aj keď nie naozaj, tak aspoň máte sto chutí to urobiť? Vec sa má tak, že za vaším hnevom nie je žiaden konkrétny dôvod. Dôvodom je samotný hnev, ktorý v sebe nosíte. Jeho zdrojom je nespokojnosť. Je to pre vás signál, aby ste začali viac skúmať svoje pocity a spravili zásadnú zmenu sama za seba bez čakania na iných.
2. Neviete, ako ďalej
Herec Willem Dafoe povedal vetu: „Najprv sa musíte stratiť, aby ste sa mohli znovu nájsť.“ Aj keď to vyzerá na prvý pohľad hlúpo, je v tom viac pravdy ako si myslíte. Ak máte zrazu pocit, že ste bez cieľa, urobte krok dozadu, získajte odstup a nadhľad a premýšľajte, čo v živote naozaj chcete. Ak sa naladíte na svoje priania, ukážu vám cestu z bludného kruhu.
3. Vyhýbate sa ľuďom
Ak prechádzate ťažkým obdobím, je normálne, že sa z vás stane načas pustovník a nemáte potrebu stretávať sa s ľuďmi. Tráviť čas sama so sebou, aby ste si niektoré veci v sebe ujasnili, je rovnako dôležité, ako byť spoločenská. Aj keď to možno znie depresívne, je to prirodzená súčasť životného rytmu. Stiahnuť sa na čas „do seba“ môže byť veľmi prospešné pre vaše ďalšie smerovanie.2brázky vo
4. Cítite sa neisto
Keď pominie obdobie izolácie, zatúžite spoznávať a skúšať nové veci. Zrazu sa vám zdá všetko veľmi vzrušujúce, ale ešte stále sa cítite trochu neisto a nemotorne a bojíte sa tomu naplno oddať. Aj toto obdobie, keď sa nevyznáte vo vlastných pocitoch, má veľký význam. Znamená to, že ste sa znova otvorili svetu, už len nabrať viac odvahy.
5. Všade samé náhody
Všetko sa deje z nejakého dôvodu! Zrazu si uvedomíte, že sa vám dejú samé krásne veci, až sa vám nechce veriť, že to môže byť pravda. To je jasné znamenie, že vesmír sa pripravuje na váš úspech. Budú k vám prichádzať drobné znamenia v podobe rôznych náhod, ktoré vám potvrdia, že ste na správnej ceste. Jedno z takýchto znamení je číslica 5, ktorá je číslom rovnováhy. Zrazu si ju začnete všímať viac ako inokedy. To je potvrdenie toho, že váš život má správny smer.
Je mi zle zo zvrátenosti a pohľadu na dnešný svet.Vieš toto zmeniť ? vieš to sám?
cherofobia
Na svete skutočne existujú ľudia, ktorí sa boja byť šťastní. Psychológovia to nazvali cherofóbia, čo znamená strach zo zábavných či príjemných aktivít.
Názov vznikol z gréckeho slova chero, teda "radujem sa". Ide o fóbiu, pri ktorej sa ľudia boja prežívať pocity radosti a šťastia. Znie to veľmi zvláštne, no za irelevantnou úzkosťou sa ukrýva zložitý proces.

Väčšinou to nie je šťastie samotné, ktorého sa trpiaci touto poruchou boja. Obávajú sa toho, čo príde potom. Myslia si, že šťastie nemôže trvať večne a zaručene bude viesť k nejakej tragédii či katastrofe. Často majú pocit, že ak si dovolia na chvíľu vypnúť a zabaviť sa, stratia kontrolu nad ostatnými stránkami ich života a ak príde nejaký problém, nebudú naňho pripravení.
zdroj: pixabey

"Ak nedokážete prežiť pocit šťastia, zrejme za tým stojí nejaká traumatická udalosť," vysvetľuje psychiatrička Carrie Barron, "neznamená to však, že žijete v neustálom smútku. Jednoducho udalosti ako povýšenie, oslava alebo vyriešenie nejakých problém vo vás miesto radosti, vyvolávajú úzkosť," hovorí.

Cherofóbia zatiaľ neexistuje ako samostatná diagnóza, no odborníci ju vnímajú ako určitý typ úzkosti. Miesto toho, aby sa ľudia tešili z úspechu, môžu ich vyľakať povinnosti, ktoré sú s ním spojené napríklad pri povýšení. Alebo si automaticky začnú nahovárať, že na to nie sú dosť dobrí. Očakávajú, že niečo pokazia a bude to viesť iba k ďalšiemu nešťastiu. Takto sa ľudia bránia pred prežívaním radosti, ktorú vnímajú iba ako cestu ku sklamaniu.

Častokrát za takýmto stavom stojí aj zlá skúsenosť z minulosti. Z niečoho sme sa veľmi tešili, no hneď potom prišla traumatická, tragická udalosť. Tieto pocity potom ľudia prežívajú znova a znova.

Takýmto iracionálnym strachom trpí aj blogerka Stephanie Yeboah. "Najprv ma liečili na depresiu, no ja nemám depresiu. Je to niečo úplne iné a liečba mi nepomáhala," hovorí, "neexistuje veľa materiálov, z ktorých by som si o svojej situácii mohla niečo naštudovať. Skrátka sa s tým snažím vyrovnať po svojom a veľmi na to nemyslieť."

Cherofóbia sa dá liečiť určitými typmi terapie, no psychológovia vedia o tejto poruche ešte príliš málo na to, aby bola liečba efektívna.

Trpiaci sa často boja zúčastňovať sa rôznych spoločenských udalostí, osláv. Vyhýbajú sa v podstate čomukoľvek, čo vyzerá ako zábava.

Príležitosti, ktoré majú potenciál priniesť nejaké pozitívne zmeny do ich života, akoby vôbec nevnímali. Boja sa totiž, že miesto radosti, im prinesú iba smútok. Sú si istí, že sa skôr či neskôr sa stane niečo zlé. sa

V hlave majú zakódovanú akúsi rovnicu: "Ak budem šťastný, stane sa niečo nedobré," ktorá sa iba ťažko dá zmeniť nejakými logickými argumentami. Nehovoriac o tom, že aj ak by sa niekedy šťastnými cítili, veria, že by to ľudia nemuseli pochopiť a odcudzili by si priateľov či známych.

V konečnom dôsledku považujú radosť aj tak za obyčajnú stratu času.
ZDROJ: independent.co.uk
HOTOVÉ NOČNÉ MORY! POZOR, TIETO SNY NEVEŠTIA NIČ DOBRÉ

Padanie z výšky, útek, neschopnosť nadýchnuť sa, bolesti či dokonca vlastná smrť sú najčastejšie nočné mory, ktoré úzko súvisia s naším životom.

Pád
Pády znamenajú neistotu, či strach pred vecami, ktoré je potrebné v živote čo najskôr vyriešiť. Zamyslite sa nad spôsobmi, ako začať efektívne riešiť svoje problémy - či už ide o dlhy, ťažké skúšky alebo zanedbané a toľko ignorované zdravie.

Bolesť

Cítiť bolesť v snoch znamená skutočnú fyzickú bolesť, ktorú si nemusíte počas dňa uvedomovať. Ruku na srdce, kedy ste boli naposledy na preventívnej prehliadke?
Smrť
Smrť sa viaže k ukončeniu istej životnej etapy. Častokrát tieto sny smrť aj skutočne predpovedajú, no môžu tiež znamenať nový-šťastný začiatok.
Vo všeobecnosti sa sny dešifrujú len veľmi ťažko. Možno si to neuvedomujete, no vo vašej pamäti sa spomienky ukrývajú desiatky rokov. Všetky zabudnuté vzťahy, rozchody, zdravotné problémy môžu byť aj po rokoch príčinou hororu, ktorý sa odohráva vo vašej spálni. Návšteva psychológa nie je hanba. Čím skôr sa rozhodnete uľaviť svojej unavenej a zmätenej mysli, tým lepšie.
Máte deň pod psa? Tak si skúste vytlačiť tieto citáty a prilepte si ich na chladničku.
Dodajú vám viac energie, než by ste čakali.
Všetci potrebujeme raz za čas počuť slová, ktoré nás vytrhnú z letargie. Sú rána či dokonca dni, týždne alebo mesiace, kedy sa nevieme pohnúť z miesta. Aj na prvý pohľad „obyčajný“ citát však môže spôsobiť kvantové zmeny vo vašom živote. Veď často nás k zmene nakopne práve jediná veta..

#1 Nedovoľ nikomu, kto neurobil nič prospešné pre seba ani pre spoločnosť, aby ti hovoril, ako máš žiť svoj život.

#2 Život je ako echo. Čo pošleš, to sa ti vráti. Čo dáš, to dostaneš. Čo zaseješ, to budeš žať. Čo ti vadí na ostatných, to je aj v tebe. – Zig Ziglar

#3 Ľudia premrhajú príležitosť, pretože je neraz oblečená v obyčajných šatách. A volá sa práca. – Thomas Alva Edison

#4 Všetci môžeme byť slobodní. Možno nie navonok, možno nie systémom, v ktorom sa nachádzame. Ale slobodu, ktorú máme v duši, nám nikto nezoberie.

#5 Všímaj si ľudí, ktorí sa tešia z tvojho šťastia a smútia vtedy, keď smútiš aj ty. Na tých by ti malo najviac záležať.
________________________________________
#6 Staň sa tým, kým chceš byť, nie tým, koho chcú z teba urobiť tí ostatní.
________________________________________
#7 Aj tá najdlhšia cesta začína obyčajným krokom.
________________________________________
#8 Buď silnejší ako tvoje výhovorky.
________________________________________
#9 V skutočnosti slnko nesvieti na nás. Ono žiari vnútri nás.
________________________________________
#10 Najväčšie víťazstvo je to, pri ktorom sa vyhneš boju.
________________________________________
#11 Zlyhanie je modrina, nie tetovanie. – John Sinclair

________________________________________
#12 Čím viac vieš, čo chceš a kam smeruješ, tým menej vecí ťa rozčúli.
________________________________________
#13 Kreativita je inteligencia zabalená do zábavy.
________________________________________
#14 Každý deň sa rozhodnem byť šťastný. Je to vedomá voľba, ktorú by mal každý z nás spraviť každé ráno, keď vstane z postele.
________________________________________
#15 Vzdať sa, to je tá najjednoduchšie na svete. Odvaha bojovať a nevzdať sa je však znakom skutočnej sily.
________________________________________
#16 Nech sa deje čokoľvek, skús aspoň NIEČO. – Franklin D. Roosevelt
________________________________________
#17 Nájdi radosť aj v celkom obyčajných veciach.

________________________________________
#18 Potom, čo som sa naučila milovať samú seba, sa mi zlepšil vzťah aj s ostatnými.
________________________________________
#19 Na každom dni nájdi niečo pozitívne. Je to jednoduchšie, ako sa to zdá.
________________________________________
#20 Aký je rozdiel medzi mať rád a milovať? Budha to vystihol dokonale: „Ak máš rád kvetinu, odtrhneš ju. Ak ju miluješ, budeš ju každý deň zalievať.“
________________________________________
#21 Nedrží ťa späť to, kým si, ale kým si myslíš, že si. To ťa najviac blokuje.
________________________________________
#22 Zhlboka sa nadýchni a užívaj si život.

nenechajte sa ničiť
Keď vás permanentne rozčuľuje nejaká kamarátka či niekto známy, je to jednoduché – vypustíte ho zo svojho života. Keď je to ale nejaký člen rodiny, všetko sa komplikuje. Rodina je predsa rodina.
Je to kdesi v nás, že tým, s ktorými nás spája rodinné puto, tolerujeme omnoho viac, než ostatným. Niekedy aj na úkor seba samých. Odísť sa vždy nedá, no to neznamená, že proti toxickému členovi rodiny sa nemôžete nijak brániť. Toxickým nemusí byť len človek závislý na alkohole, ale aj ten, kto je uštipačný, závistlivý, prehnane zvedavý, nafúkaný či závidiaci. Už asi viete, čo máme na mysli.
Prv, než vám poradíme konkrétne stratégie zvládania, by sme chceli poukázať na zopár vecí. Veľa ľudí prežíva vnútorný konflikt preto, že si myslí, že priznať pravdu znamená už viac nemilovať. To však nie je pravda. Priznať si svoj názor o niekom môže byť prvým krokom k tomu, aby ste mu pomohli. Pokojne sa môže stať, že niekto sa navonok správa veľmi nepríjemne, len aby zakryl to, že práve čelí veľkým problémom.

Žiaľ, sú aj ľudia, ktorí si neuvedomujú, že konajú zle, že ich správanie ubližuje iným, a že sú príliš egoistickí. Im sa dá len veľmi ťažko pomôcť – oni predsa pomoc „nepotrebujú“. Je len na vás, aby ste sa s takouto situáciou vyrovnali a akceptovali ich postoj. Môžete odísť, no nie vždy sa to dá. V tom prípade vám navrhujeme týchto 5 spôsobov, ako zvládnuť správanie toxického člena rodiny…
Neberte to osobne
Nezaslúžené urážky či výčitky od blízkej osoby sa nás vedia hlboko dotknúť. Vie to poriadne zabolieť a je náročné nebrať to osobne, no práve to je spôsob, ako to prekonať. Uvedomte si, že títo ľudia si slovnou agresiou väčšinou vybíjajú svoju zlosť, frustráciu alebo nespokojnosť. To, ako sa správajú k vám je odrazom toho, aký vzťah majú sami so sebou. Preto radšej nereagujte a neberte si ich slová príliš k srdcu.
Zastaňte sa samých seba
Rodina – nerodina, svoje si treba vedieť obrániť. Keď do vás niekto ustavične rýpe, alebo sa vás snaží využívať, je na mieste povedať „Dosť!“. Rovnako ako iní, i vy máte svoju dôstojnosť, svoju slobodu a svoje práva. To, že to niekto nechce pochopiť a rešpektovať, už nie je váš problém.
Odpúšťajte, ale nezabúdajte
Nezabúdať nie v zmysle túžby po pomste, ale skôr v zmysle, aby ste neboli naivní a v budúcnosti rátali s tým, čo môžete od konkrétnej osoby čakať. Akoby ste celú situáciu brali celkom racionálne, bez veľkých emócií. Nemá zmysel sa na nikoho hnevať, aj tak tým škodíte hlavne sebe.
Priatelia
Priatelia sú vraj rodina, ktorú si vyberáme sami. Iste ste už zažili, že toto porekadlo platí. Ak to máte doma husté, trávte viac času s priateľmi – s tými ozajstnými. Lebo len tí sa vás budú snažiť úprimne pochopiť a pomôcť vám najlepšie, ako budú môcť. Nezabúdajte ani na ostatných členov rodiny a kvôli jednému si nenechajte skaziť všetky vzťahy.
Nechajte pôsobiť dôsledky
Keď vám niekto ublíži, odpustite mu a zároveň zaujmite k jeho správaniu stanovisko. Rozdiel medzi týmto a pomstou či hnevom je v tom, že vy svoje správanie meníte ako dôsledok správania sa niekoho iného a nie preto, že mu chcete na revanš ublížiť tiež. Možno keď uvidí dôsledky, uvedomí si, v čom spravil chybu a napraví sa.
Na záver, malá rada: Vo vzťahoch, najmä tých v rodine, potrebujete zo všetkého najviac trpezlivosť – s inými i so sebou samým.
mesmerizingwords
Dá sa zákon príťažlivosti použiť aj na vašu spriaznenú dušu?
Odpoveď znie - áno.
Zákon príťažlivosti je často skloňovaný termín, ktorý funguje na princípe našich myšlienok. Ako? Veľmi jednoducho – to, na čo myslíme, to v konečnom dôsledku aj dostaneme. Ak teda myslíme pozitívne, aj náš život bude potom plný zázrakov. Naopak, ak si v mysli udržiavame najmä negatívne myšlienky, nič dobré sa nám nemôže stať. A čo je ešte lepšie – tento zákon sa dá aplikovať na všetko, tak prečo nie napríklad aj na nájdenie spriaznenej duše?
Ak ste ešte nepočuli o zákone príťažlivosti , tak by ste to mali veľmi rýchlo napraviť. Naše vlastné myšlienky dokážu byť naozaj mocné. Dokonca oveľa mocnejšie, než by sa nám na prvý pohľad mohlo zdať. A práve z tohto dôvodu by sme ich nemali podceňovať. Totiž, len silou myšlienok si dokážete do života priniesť mnoho krásnych, alebo aj zlých vecí.
Je preto naozaj dôležité myslieť pozitívne. Áno, znie to ako poriadne klišé, ale naozaj to funguje. Pozitívna myseľ plná pozitívnych myšlienok a nápadov vám zaručí pozitívny a šťastný život. Naopak, ak si budete hlavu plniť zlou a negatívnou energiou, nakoniec skončíte s depresiou, budete smutní, zúfalí a nič sa vám v živote nebude dariť. Fakt, že taká navonok nepodstatná vec akou je naša myšlienka dokáže tak veľmi ovplyvniť celý náš život, je naozaj úsmevný.
Samozrejme, je jasné, že sem-tam do našej mysle zablúdia aj tie zlé myšlienky, ale pokiaľ ich vieme kontrolovať, vieme sa ich rýchlo zbaviť a nenecháme ich, nech nás ovládnu, potom je všetko v najlepšom poriadku. Musíte pochopiť, že to vy sami ste strojcami svojho osudu, svojho života.
Ako získať spriaznenú dušu pomocou zákona príťažlivosti?
Ako sme už v úvode spomínali, najväčšou výhodou tohto zákona je to, že sa dá využiť naozaj na všetko. Dokonca si pomocou neho dokážete pritiahnuť do vášho života napríklad aj spriaznenú dušu. Ako?
Tak napríklad, nabudúce, keď budete umývať riad, skúste si predstavovať vášho partnera, ktorý stojí pri vás a utiera ho. Alebo vás popri umývaní objíma s rukami obmotanými okolo vášho tela. Alebo vám začína masírovať krk a vy umývanie riadu ani nedokončíte, pretože sa z toho stane úplne iná činnosť. Predstavujte si naozaj čokoľvek.
A popritom cíťte, ako veľmi vás miluje. Cíťte, ako veľmi milujete vy jeho. Cíťte, aké skvelé je mať niekoho takého pri sebe. Cíťte, ako vaše a jeho srdce bijú rovnakým rytmom. Cíťte ten unikátny moment tak, akoby bol skutočný a v prvom rade buďte presvedčení o tom, že takéto niečo sa už čoskoro stane aj v reálnom svete.
Nasledujte svoj vnútorný hlas, dôverujte si a bavte sa. A hlavne pamätajte na to, aby ste nepodcenili silu myšlienok, pretože to, na čo myslíte, to aj dostanete.
Psych.
Detoxi

Detoxi -domáca samo veštba

Sú jedinéčná veštba, ktorá Vás naučí pretvárať pravidlá. 

Ukáže Vám tajné zbrane nepriateľou, ale aj priateľov. 

Posunie Vás ďalej, keď to potrebujete Vy, ake aj Vaši priatelia. Viac o detoxoch... 

Viac info: 

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m

Shoutbox
You must login to post a message.

21-08-2019 08:29
????? #????? |????? ???????? ?????? ? ??????? ???????? hd |?????-????????-??
??? | ????? ???????? [url=http://star-t
.ru/film/NvVBdZ2e/
][img]https://i.im
gur

20-08-2019 16:04
?2 ????????????? #?2 ????????????? |?2 ????????????? ?????? ? hd ???????? ???????? ?????? |?2`?????????????`
-????????-?2`?????
????????` | [b]?2

20-08-2019 15:42
?????? #?????? |?????? ???????? ???? ?????? ? hd ???????? |??????-????????-?
????? | ?????? ???????? [url=http://star-t
.ru/film/qbXp06bp/
]???????

19-08-2019 22:57
???? ??????? #???? ??????? |???? ??????? ???????? ?????? ? ???????? hd 720 |????`???????-????
????-????`??????? | ???? ??????? [b]????????[

19-08-2019 22:47
??????? ????? #??????? ????? |??????? ????? ???? ? hd ???????? ???????? ?????? |???????`?????-???
?????-???????`????
? | ??????? ????? [b]


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.