Login · Register
April 18 2019 11:45:05
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti


 

 Rozdiely medzi súrodencami. Prečo ich rodičia robia?

Veta "Ja mám všetky svoje deti rovnako rád/rada" rodičia používajú veľmi často. Ak by sme sa však spýtali ich detí, či je tomu naozaj tak, nejedno by tvrdilo opak.


Rodičia si zvyčajne neuvedomujú, že preferujú viac jedno dieťa ako tie ostatné. A nikdy to ani nepriznajú. Je to spôsobené zvyčajne tým, že rodičia chcú, aby sa všetky ich deti mali rovnako dobre a tak najviac pomáhajú a "nadržiavajú stranu" tomu menej šikovnému či pomalšiemu. Chybou rodičov je to, ak si myslia, že práve takéto dieťa, ktoré preferujú, podstrkujú ho dopredu a "vyšliapavajú" mu cestičku sa bude viac snažiť a vyrovná sa tak šikovnejšiemu súrodencovi. Pravdou je to, že deti, ktoré dostávajú od rodičov neustále pomoc, si jednoducho na takúto situáciu zvyknú a to vedie paradoxne k lenivosti a zaostávaniu dieťaťa. Navyše, takýto model budú pokladať za normálny a očakávať ho i v dospelosti.

Robíte rozdiely medzi deťmi? Nečakajte, že sa ich vzťahy v dospelosti upravia.
Dieťa či deti, ktoré v rodine nie sú tak preferované to samozrejme cítia ako krivdu, aj keď im rodičia vravia, že sú viac životaschopné ako ich súrodenec a preto ich pomoc nepotrebujú. Omyl! Podľa odborníkov by každé dieťa, bez ohľadu na to aké je šikovné, malo dostať rovnako pozornosti a lásky ako ich súrodenec. Inak sa totiž môže stať nielen to, že dieťa bude žiarliť na pozornosť a lásku rodičov, ale i to, že sa medzi súrodencami nebude vyvíjať žiadny vzťah. Ak si myslíte, že v dospelosti si k sebe nájdu cestu, mýlite sa. Často sa totiž stáva, že takéto deti majú k sebe "vlažný" vzťah či sa dokonca nenávidia. A to len preto, že rodičia pochybili vo výchove.

Kto dostal viac?
Nič samozrejme nie je čierno-biele a tak sa nedá povedať, ktoré z detí z toho vyťaží najviac. Preferovaný súrodenec dostáva síce viac pozornosti, lásky a možno i finančnej podpory v dospelosti, ale častokrát sa z neho stáva nesamostatný jedinec, ktorý sa bez mamy a otca nedokáže o seba postarať. Neraz býva u nich ešte i v dospelosti a ony mu pomáhajú zo všetkých síl. V prípade smrti rodičov však nastávajú tomuto dieťaťu veľké existenčné problémy. Ak nič iné, minimálne sa mu odstrihne tok peňazí z rodičovského účtu. Naopak, dieťa, ktoré dostávalo menej (či už lásky, pozornosti alebo peňazí) sa s tým už od detstva naučilo žiť (aj keď to vždy cíti ako krivdu) a spolieha sa iba na seba a svoje schopnosti. Vie sa v živote "obracať", hospodáriť s rodinným rozpočtom aj v čase nepriaznivej finančnej situácie či komunikovať na úradoch. Paradoxne, tomuto dieťaťu dali rodičia viac. Naučili ho žiť a prebíjať sa životom bez pomoci druhých.

Text: -kk- pre oŽene.skBýk 2019
Býk 2019

Co vás čeká v důležitých oblastech vašeho života:

Práce

Čeká vás úspěšný začátek roku. Bude se vám dařit a zažijete velké výhry, občas i menší ztráty, ale celkově budete úspěšní. Na přelomu března a dubna si dejte pozor na rozepře a nespravedlivé obvinění. Máte tendenci se zastávat všech lidí kolem sebe, ale někdy to nebudete vidět zcela reálně a může vám to ublížit. Na jaře najdete svoji stabilitu. V létě je čas na odpočinek – a ten si opravdu zasloužíte. Konec roku bude už klidnější, ale stále úspěšný. Možná nedosáhnete na vyšší postavení, ale budete mít dobře nakročeno. Práce pro vás tento rok bude výhrou.

Peníze

Finanční stabilitu vám přinese jak začátek roku, tak celý další půlrok. Bude se vám dobře dařit a můžete i utrácet víc než jiné roky. S pracovním úspěchem vám finance přinesou i pocit jistoty. Možná ta jistota bude tak velká, že úplně zapomene být obezřetní. Nikomu nepůjčujte peníze, hlavně ne na konci roku, jinak se vaše finanční situace radikálně zhorší. Peníze totiž na konci roku budete potřebovat kvůli koupi nějaké nemovitosti nebo něčeho hodnotnějšího. Finance se k vám budou celý rok vracet.

Zdraví

Imunita je pro vás tento rok tím hlavním, co budete řešit. Začne to nejdříve kašlem a rýmou a z toho se tak snadno nedostanete. Může se vám to i vracet. Na vině je vaše snížená imunita; když ji posílíte, vyhnete se veškerým nepříjemnostem. Zažívací problémy vás zastihnou vždy, když přijde stres. Vyhněte se mu a zažívání se vůbec neozve. Když si přes léto odpočinete, budete na konci roku zdraví jako rybičky.

Láska a vztahy

Na začátku roku si s partnerem budete vzájemně vyměňovat láskyplná objetí a bude vám spolu dobře. Tento láskyplný vztah vám vydrží až do dubna, ale už si pomalu začnete uvědomovat, že tento partner není ten pravý. Pochopíte, že vás svedlo dohromady něco, v čem jste se vzájemně zrcadlili. Jenže vy jste už to vyřešili, a tak vám to najednou na vašem partnerovi začne vadit. Přes léto už budete trávit více času každý zvlášť. A na podzim se můžete rozejít, protože vás okouzlí někdo, kdo vás bude fascinovat a bude splňovat vše, o čem jste kdy snili.

Důležitá data pro vás na rok 2019: 2. 3., 1. 6., 19. 9., 5. 11.

Váš šťastný měsíc pro rok 2019: únor

Na co si dát pozor v roce 2019:

Láska je pro vás opravdu důležitá. Občas jste tak zamilovaní, že nevidíte realitu takovou, jaká opravdu je. Změny ve vztazích vás děsí, ale jsou pro vás většinou vysvobozením.

Co vám rok 2019 přináší:

Tento rok se můžete přestěhovat a to vám přinese pocit bezpečí, po kterém už delší dobu toužíte. Upravte si domov dle vašich představ.

Co je pro vás v roce 2019 nejdůležitější:

Nejdůležitější bude pro vás letos stabilita, kterou získáte na základě své pracovitosti a úspěšnosti. Budete i finančně úspěšní a můžete si vybudovat stabilní domov.

Nepříznivý měsíc pro rok 2019:

Červen – boj ve všech oblastech, nejvíce ve vašem partnerství. Budete bojovat i sami se sebou.

Rada pro vás na rok 2019: Vesmírný posel stojí často přímo před vámi a vy jej posíláte zpět, protože nemáte odvahu vydat se novým směrem. Když však zůstáváte na starých cestách, nesmíte se divit, když se nedostanete na nové místo.

Kámen pro vás na rok 2019 (amulet): ametyst

Vaše šťastná čísla pro rok 2019: 1, 22, 80, 90, 95, 96

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2019

Leden – čekají vás nové začátky. Nejen nový rok, ale i jiné oblasti pro vás budou nové.

Únor – měsíc plný vášně a energie. Vše, na co sáhnete, vám půjde od ruky a budete mít úspěch.

Březen – stěhování a přesuny jsou pro vás tento měsíc aktuální. Nebojte se, bude to pozitivní.

Duben – časté schůzky a setkání s přáteli jsou pro vás prioritou a budete si to užívat.

Květen – ukončíte nějakou záležitost, kterou jste řešili delší dobu. Ukončení bude impulzivní, možná by bylo vhodnější ještě chvilku počkat.

Červen – čeká vás boj. Budete bojovat se všemi a se vším. Náročný měsíc, pokuste se být víc v klidu.

Červenec – čeká vás měsíc opatrného našlapování a určitého politikaření. Někdo s vámi bude manipulovat a vy nebudete vědět, jak z toho ven.

Srpen – přichází velká změna, na kterou máte nastartováno už půl roku. Přijměte ji a nebraňte se.

Září – konečně odpočinek… A zase budete pracovat na tom, jak se mít rádi a užívat si života – a půjde vám to.

Říjen – máte tolik sil, že můžete skály lámat. Teď je čas na vyřešení všech problémů, půjde vám to skvěle.

Listopad – vaše finanční situace se stabilizovala, a tak si užíváte klid a pohodu, a to i rodinnou.

Prosinec – uzavíráte rok a vnímáte svou finanční stabilitu a jistotu. Je vám dobře, měli jste úspěšný rok.
porovnávame sa?
úspech-strach
Peniaze
účinky vitamínov
Vitamín E zvyšuje riziko rakoviny
Vitamín E prospieva pokožke, očiam aj imunite. Zároveň pomáha bojovať proti voľným radikálom. Denne by sme mali prijať 1000 miligramov.

Jeho prirodzeným zdrojom sú orechy, zelená zelenina a oleje.

Niektoré výskumy ukázali, že nadmerné užívanie vitamínu E súvisí s výskytom mozgovej príhody, infarktu či rakovinou prostaty.

Veľká štúdia z roku 2008 odhalila, že tí muži, ktorí užívali vitamín E, mali väčšiu pravdepodobnosť, že sa u nich objaví rakovina prostaty.

Otrava vitamínom A môže byť smrteľná
Vitamín A pomáha zabezpečiť správne fungovanie imunity a stará sa aj o reprodukčný systém a zrak. Odporúčaná denná dávka sa pohybuje na úrovni 2000 I.U. (jednotka pre vitamíny rozpustné v tukoch).

V nadmernom množstve sa však objavujú nebezpečné vedľajšie účinky - od tráviacich ťažkostí až po smrť. Pri predávkovaní trpí najmä pečeň.

Vitamín C a vápnik zaťažia trávenie
Vitamín C sa stará najmä o náš imunitný systém a pomáha telo chrániť pred vírusmi. Horná hranica pre dospelých je 2500 miligramov. Aby ste ju prekonali, museli by ste zjesť 50 pomarančov. S je to však predávkovanie omnoho jednoduchšie.

Nadbytok vitamínu C sa prejaví žalúdočnými kŕčmi, nevoľnosťou a hnačkou.

Užívanie viac ako 2500 miligramov vápnika má podobné účinky ako pri céčku, no tu hrozí skôr zápcha. Niektoré výskumy hovoria aj o vyššom riziku vzniku obličkových kameňov.

Multivitamíny sú slabšie
V závislosti od značky sa obsah multivitamínu môže líšiť, no zvyčajne obsahuje niekoľko vitamínov skupiny B, vitamíny A, C, E, D, K a množstvo minerálov vrátane horčíka a draslíka.

Tento doplnok užívajú najmä tí, ktorí chcú zabezpečiť telu široké spektrum vitamínov a minerálov.

Tablety väčšinou obsahujú menšie dávky z každej zložka ako samostatné doplnky, aj preto je riziko predávkovania podstatne nižšie.

Pri užívaní vitamínových doplnkov treba brať do úvahy aj lieky ktoré užívate. Niektoré kombinácie sa totiž naozaj nemusia. Vždy sa preto radšej poraďte so svojim lekárom.
životná fáza

Ak práve prechádzate nešťastnou životnou fázou a zdá sa vám, že nič nefunguje ako má, nezúfajte.
Práve keď máte pocit, že ste narazili na dno, všetko začína do seba zapadať presne tak, aby ste sa mohli znova odraziť. Tu je 5 dôležitých signálov, že váš život sa čoskoro zvrtne k lepšiemu.
1. Všetko vás vytáča
Všimli ste si na sebe, že v ostatnom čase vás vie nahnevať čoraz viac vecí? Vrčíte na ľudí, trieskate dvermi – aj keď nie naozaj, tak aspoň máte sto chutí to urobiť? Vec sa má tak, že za vaším hnevom nie je žiaden konkrétny dôvod. Dôvodom je samotný hnev, ktorý v sebe nosíte. Jeho zdrojom je nespokojnosť. Je to pre vás signál, aby ste začali viac skúmať svoje pocity a spravili zásadnú zmenu sama za seba bez čakania na iných.
2. Neviete, ako ďalej
Herec Willem Dafoe povedal vetu: „Najprv sa musíte stratiť, aby ste sa mohli znovu nájsť.“ Aj keď to vyzerá na prvý pohľad hlúpo, je v tom viac pravdy ako si myslíte. Ak máte zrazu pocit, že ste bez cieľa, urobte krok dozadu, získajte odstup a nadhľad a premýšľajte, čo v živote naozaj chcete. Ak sa naladíte na svoje priania, ukážu vám cestu z bludného kruhu.
3. Vyhýbate sa ľuďom
Ak prechádzate ťažkým obdobím, je normálne, že sa z vás stane načas pustovník a nemáte potrebu stretávať sa s ľuďmi. Tráviť čas sama so sebou, aby ste si niektoré veci v sebe ujasnili, je rovnako dôležité, ako byť spoločenská. Aj keď to možno znie depresívne, je to prirodzená súčasť životného rytmu. Stiahnuť sa na čas „do seba“ môže byť veľmi prospešné pre vaše ďalšie smerovanie.2brázky vo
4. Cítite sa neisto
Keď pominie obdobie izolácie, zatúžite spoznávať a skúšať nové veci. Zrazu sa vám zdá všetko veľmi vzrušujúce, ale ešte stále sa cítite trochu neisto a nemotorne a bojíte sa tomu naplno oddať. Aj toto obdobie, keď sa nevyznáte vo vlastných pocitoch, má veľký význam. Znamená to, že ste sa znova otvorili svetu, už len nabrať viac odvahy.
5. Všade samé náhody
Všetko sa deje z nejakého dôvodu! Zrazu si uvedomíte, že sa vám dejú samé krásne veci, až sa vám nechce veriť, že to môže byť pravda. To je jasné znamenie, že vesmír sa pripravuje na váš úspech. Budú k vám prichádzať drobné znamenia v podobe rôznych náhod, ktoré vám potvrdia, že ste na správnej ceste. Jedno z takýchto znamení je číslica 5, ktorá je číslom rovnováhy. Zrazu si ju začnete všímať viac ako inokedy. To je potvrdenie toho, že váš život má správny smer.
Je mi zle zo zvrátenosti a pohľadu na dnešný svet.Vieš toto zmeniť ? vieš to sám?
cherofobia
Na svete skutočne existujú ľudia, ktorí sa boja byť šťastní. Psychológovia to nazvali cherofóbia, čo znamená strach zo zábavných či príjemných aktivít.
Názov vznikol z gréckeho slova chero, teda "radujem sa". Ide o fóbiu, pri ktorej sa ľudia boja prežívať pocity radosti a šťastia. Znie to veľmi zvláštne, no za irelevantnou úzkosťou sa ukrýva zložitý proces.

Väčšinou to nie je šťastie samotné, ktorého sa trpiaci touto poruchou boja. Obávajú sa toho, čo príde potom. Myslia si, že šťastie nemôže trvať večne a zaručene bude viesť k nejakej tragédii či katastrofe. Často majú pocit, že ak si dovolia na chvíľu vypnúť a zabaviť sa, stratia kontrolu nad ostatnými stránkami ich života a ak príde nejaký problém, nebudú naňho pripravení.
zdroj: pixabey

"Ak nedokážete prežiť pocit šťastia, zrejme za tým stojí nejaká traumatická udalosť," vysvetľuje psychiatrička Carrie Barron, "neznamená to však, že žijete v neustálom smútku. Jednoducho udalosti ako povýšenie, oslava alebo vyriešenie nejakých problém vo vás miesto radosti, vyvolávajú úzkosť," hovorí.

Cherofóbia zatiaľ neexistuje ako samostatná diagnóza, no odborníci ju vnímajú ako určitý typ úzkosti. Miesto toho, aby sa ľudia tešili z úspechu, môžu ich vyľakať povinnosti, ktoré sú s ním spojené napríklad pri povýšení. Alebo si automaticky začnú nahovárať, že na to nie sú dosť dobrí. Očakávajú, že niečo pokazia a bude to viesť iba k ďalšiemu nešťastiu. Takto sa ľudia bránia pred prežívaním radosti, ktorú vnímajú iba ako cestu ku sklamaniu.

Častokrát za takýmto stavom stojí aj zlá skúsenosť z minulosti. Z niečoho sme sa veľmi tešili, no hneď potom prišla traumatická, tragická udalosť. Tieto pocity potom ľudia prežívajú znova a znova.

Takýmto iracionálnym strachom trpí aj blogerka Stephanie Yeboah. "Najprv ma liečili na depresiu, no ja nemám depresiu. Je to niečo úplne iné a liečba mi nepomáhala," hovorí, "neexistuje veľa materiálov, z ktorých by som si o svojej situácii mohla niečo naštudovať. Skrátka sa s tým snažím vyrovnať po svojom a veľmi na to nemyslieť."

Cherofóbia sa dá liečiť určitými typmi terapie, no psychológovia vedia o tejto poruche ešte príliš málo na to, aby bola liečba efektívna.

Trpiaci sa často boja zúčastňovať sa rôznych spoločenských udalostí, osláv. Vyhýbajú sa v podstate čomukoľvek, čo vyzerá ako zábava.

Príležitosti, ktoré majú potenciál priniesť nejaké pozitívne zmeny do ich života, akoby vôbec nevnímali. Boja sa totiž, že miesto radosti, im prinesú iba smútok. Sú si istí, že sa skôr či neskôr sa stane niečo zlé. sa

V hlave majú zakódovanú akúsi rovnicu: "Ak budem šťastný, stane sa niečo nedobré," ktorá sa iba ťažko dá zmeniť nejakými logickými argumentami. Nehovoriac o tom, že aj ak by sa niekedy šťastnými cítili, veria, že by to ľudia nemuseli pochopiť a odcudzili by si priateľov či známych.

V konečnom dôsledku považujú radosť aj tak za obyčajnú stratu času.
ZDROJ: independent.co.uk
HOTOVÉ NOČNÉ MORY! POZOR, TIETO SNY NEVEŠTIA NIČ DOBRÉ

Padanie z výšky, útek, neschopnosť nadýchnuť sa, bolesti či dokonca vlastná smrť sú najčastejšie nočné mory, ktoré úzko súvisia s naším životom.

Pád
Pády znamenajú neistotu, či strach pred vecami, ktoré je potrebné v živote čo najskôr vyriešiť. Zamyslite sa nad spôsobmi, ako začať efektívne riešiť svoje problémy - či už ide o dlhy, ťažké skúšky alebo zanedbané a toľko ignorované zdravie.

Bolesť

Cítiť bolesť v snoch znamená skutočnú fyzickú bolesť, ktorú si nemusíte počas dňa uvedomovať. Ruku na srdce, kedy ste boli naposledy na preventívnej prehliadke?
Smrť
Smrť sa viaže k ukončeniu istej životnej etapy. Častokrát tieto sny smrť aj skutočne predpovedajú, no môžu tiež znamenať nový-šťastný začiatok.
Vo všeobecnosti sa sny dešifrujú len veľmi ťažko. Možno si to neuvedomujete, no vo vašej pamäti sa spomienky ukrývajú desiatky rokov. Všetky zabudnuté vzťahy, rozchody, zdravotné problémy môžu byť aj po rokoch príčinou hororu, ktorý sa odohráva vo vašej spálni. Návšteva psychológa nie je hanba. Čím skôr sa rozhodnete uľaviť svojej unavenej a zmätenej mysli, tým lepšie.
Máte deň pod psa? Tak si skúste vytlačiť tieto citáty a prilepte si ich na chladničku.
Dodajú vám viac energie, než by ste čakali.
Všetci potrebujeme raz za čas počuť slová, ktoré nás vytrhnú z letargie. Sú rána či dokonca dni, týždne alebo mesiace, kedy sa nevieme pohnúť z miesta. Aj na prvý pohľad „obyčajný“ citát však môže spôsobiť kvantové zmeny vo vašom živote. Veď často nás k zmene nakopne práve jediná veta..

#1 Nedovoľ nikomu, kto neurobil nič prospešné pre seba ani pre spoločnosť, aby ti hovoril, ako máš žiť svoj život.

#2 Život je ako echo. Čo pošleš, to sa ti vráti. Čo dáš, to dostaneš. Čo zaseješ, to budeš žať. Čo ti vadí na ostatných, to je aj v tebe. – Zig Ziglar

#3 Ľudia premrhajú príležitosť, pretože je neraz oblečená v obyčajných šatách. A volá sa práca. – Thomas Alva Edison

#4 Všetci môžeme byť slobodní. Možno nie navonok, možno nie systémom, v ktorom sa nachádzame. Ale slobodu, ktorú máme v duši, nám nikto nezoberie.

#5 Všímaj si ľudí, ktorí sa tešia z tvojho šťastia a smútia vtedy, keď smútiš aj ty. Na tých by ti malo najviac záležať.
________________________________________
#6 Staň sa tým, kým chceš byť, nie tým, koho chcú z teba urobiť tí ostatní.
________________________________________
#7 Aj tá najdlhšia cesta začína obyčajným krokom.
________________________________________
#8 Buď silnejší ako tvoje výhovorky.
________________________________________
#9 V skutočnosti slnko nesvieti na nás. Ono žiari vnútri nás.
________________________________________
#10 Najväčšie víťazstvo je to, pri ktorom sa vyhneš boju.
________________________________________
#11 Zlyhanie je modrina, nie tetovanie. – John Sinclair

________________________________________
#12 Čím viac vieš, čo chceš a kam smeruješ, tým menej vecí ťa rozčúli.
________________________________________
#13 Kreativita je inteligencia zabalená do zábavy.
________________________________________
#14 Každý deň sa rozhodnem byť šťastný. Je to vedomá voľba, ktorú by mal každý z nás spraviť každé ráno, keď vstane z postele.
________________________________________
#15 Vzdať sa, to je tá najjednoduchšie na svete. Odvaha bojovať a nevzdať sa je však znakom skutočnej sily.
________________________________________
#16 Nech sa deje čokoľvek, skús aspoň NIEČO. – Franklin D. Roosevelt
________________________________________
#17 Nájdi radosť aj v celkom obyčajných veciach.

________________________________________
#18 Potom, čo som sa naučila milovať samú seba, sa mi zlepšil vzťah aj s ostatnými.
________________________________________
#19 Na každom dni nájdi niečo pozitívne. Je to jednoduchšie, ako sa to zdá.
________________________________________
#20 Aký je rozdiel medzi mať rád a milovať? Budha to vystihol dokonale: „Ak máš rád kvetinu, odtrhneš ju. Ak ju miluješ, budeš ju každý deň zalievať.“
________________________________________
#21 Nedrží ťa späť to, kým si, ale kým si myslíš, že si. To ťa najviac blokuje.
________________________________________
#22 Zhlboka sa nadýchni a užívaj si život.

Detoxi

Detoxi

Sú jedinéčná veštba, ktorá Vás naučí pretvárať pravidlá. 

Ukáže Vám tajné zbrane nepriateľou, ale aj priateľov. 

Posunie Vás ďalej, keď to potrebujete Vy, ake aj Vaši priatelia. Viac o detoxoch... 

Viac info: 

[email protected]

 alebo 

0900 511 020

Pred uskutočnením hovoru zaznie hláška- "číslo je zo zvýšenou tarifou" číslo nie je audiotextové !! ale prémiové inteligentné. Je to znak serióznosti a pre vás dôkaz, že po ukončení hovoru nie ste nič dlžný. Som zatiaľ bezkonkurenčne najlacnejšie médium - 1,19€/m

Shoutbox
You must login to post a message.

26-03-2019 04:14
Used college girl Ashton Please come in, and perceive free to fuck me Loaded, youthful and horny Girl-on-girl coworkers Karlie Montana Banks Huge titted blondie http://www.google.
tm/url?q=www.tubeo

22-03-2019 02:50
Rubdown for a small Princess Clean gash lezzies Vanda Violette Youthfull fledgling stunner group-fucked by several soldiers My friend's my was fucked by me in rear end Alexis is sexy after reading

Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.Vrelo doporučujem
DAGNAR BATTHYANY
CD
http://www.dagmarbatthyany.sk


alebo info o cenách na [email protected]
 
Ak si sám Ak sa chceš pobaviť Porozprávaj sa s Ludvikom