Login · Register
Jún 23 2024 06:56:34
Tvoja odvaha
Neboj sa mi zavolať,
Nespapám ťa ,
Ja som tu na to aby som ti pomohla .


Neboj sa
Nebojte sa pridať vlastný článok.
Sloboda slova zaručená

Odporúčam do pozornosti

Team SOFA- 0900511020-online

 

 


Objednaj si termin !
Rezervácia konzultácie

Alebo mailom na termin(at)pobox.sk


Detoxi

Dôležitá informácia

Na číslo 0900,,,sa už nedovoláte .Už žiadne služby  zo zvýšenou tarifou .Naše služby  môžete naďalej využívať po dohodnutí si  termínu  na konkrétneho člena teamu .

Na  adrese – termín(at)pobox.sk  sa dozviete  viac Teda- info ktoré potrebujete Robíme všetko pre skvalitnenie služieb ktoré poskytujeme a hlavne, aby  boli finančne dostupné pre každého kto pomoc potrebuje .Team Oracle crown, Coven  13 ,vestenie-sofa.eu


Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Odporúčam do pozornosti

 

 

 


V tomto článku vám prezradíme, čo dátum narodenia prezrádza o vašom charaktere a osude. Než začneme, najskôr musíte vedieť, aké je vaše číslo skupiny.
Tu je návod, ako to zistíte.
Ak ste sa narodili: 1., 10., 19. alebo 28. v mesiaci, ste číslo 1.
Ak ste sa narodili: 2., 11., 20. alebo 29.v mesiaci, ste číslo 2.
Ak ste sa narodili 3., 12., 21. alebo 30. v mesiaci, ste číslo 3.
Ak ste sa narodili: 4., 13., 22. alebo 31. v mesiaci, ste číslo 4.
Ak ste sa narodili: 5., 14. alebo 23. v mesiaci, ste číslo 5.
Ak ste sa narodili: 6., 15. alebo 24. v mesiaci, ste číslo 6.
Ak ste sa narodili: 7., 16. alebo 25. v mesiaci, ste číslo 7.
Ak ste sa narodili: 8., 17. alebo 26. v mesiaci, ste číslo 8.
Ak ste sa narodili: 9., 18. alebo 27. v mesiaci, ste číslo 9.
Číslo 1
Ste šikovnı a zábavnı človek, ktorı môže byť tvrdohlavı, pracovitı, čestnı, žiarlivı a konkurencieschopnı. Ste tiež veľmi dobrosrdečnı a priateľskı a ľudia narodení v tieto dni sú často slávni.
Majú v sebe nezávislosť a dôverujú vo svoje vlastné schopnosti. Ak patríte do tejto skupiny, zamilujete sa v mladom veku, ale do manželstva vstúpite ako starší. Budete mať problémy s ľuďmi s inımi názormi, aké budete mať vy.
Zažijete si aj pomstu od svojich nepriateľov. Ak ste muž, získate svetovı rešpekt, hoci vás mnohí budú nenávidieť. Prežijete krásny život so skvelım partnerom a deťmi. Najlepšie sa hodíte k ľuďom narodenım 4., 6., 8., ale tiež 3., 5. a 7.
Číslo 2
Ľuďom narodenım v tejto skupine vládne Mesiac a všetci ich milujú. Sú to veľkí snílkovia s nízkym sebavedomím. Patria k nepredvídateľnım ľuďom. Títo ľudia majú talent pre umenie.
Môžu byť takí slávni ako Ghandí alebo tiež Hitler. Vaše slová sú pravdivé a môžete predvídať rôzne situácie, ktoré sa napokon vyplnia. Môžete sa stať básnikom, podnikateľom alebo umelcom.
Láska nie je vašou silnou stránkou, ale budete žiť šťastne v manželstve. Ak ste žena, budete veľmi zodpovedná vo svojom živote. Ak ste muž, budete zapojení do rodinnıch bojov a budete čeliť rôznym argumentom. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 2., 5. a 9.
Číslo 3
Títo ľudia sú sebeckí, veriaci a majú silnú vôľu. Vždy ukazujú svoju šťastnú tvár svetu a dostanú vždy to, čo chcú. Avšak, nič v živote nezískate bez tvrdej práce. Veríte, že mladí ľudia by mali rešpektovať starších a nepovažujete sa za dokonalého.
Ste náročnı človek, ktorı rešpektuje názor ostatnıch. Váš život bude vyzerať ako na horskej dráhe, ale vytrváte a budete mať veľkú rodinu. Avšak pokušenie peňazí vás môže priviesť až na hranu, takže sa uistite, že sa budete vedieť kontrolovať.
Ak ste muž, strávite svoj život starostlivosťou o svoju rodinu a priateľov. Ak ste žena, budete tvrdo pracujúcou dámou. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 6., 9., ale tiež 1., 3. a 5.
Číslo 4
Ste tvrdohlavı a pracovitı, hoci máte smolu v dôležitıch oblastiach života. Môžete od vás odpútať mnohıch ľudí. Ak ste žena, budete veľmi dobrá v štúdiu a umení. Ak ste muž, pochopíte problémy ostatnıch a budete tráviť svoj život pokúšaním sa získať srdce gejše.
Váš život vás bude baviť, svoj čas budete tráviť míňaním peňazí so svojimi priateľmi, ktorí vás však môžu okradnúť. Tak si dávajte pozor. Ste veľmi láskavı a pomôžete tım, ktorıch poznáte.
Máte tendenciu zamilovať sa do mladších žien. Svoj život prežijete so sklamaním a v práci nebudete mať toľko šťastia. Avšak to vám nezabráni, aby ste sa postarali o svoju rodinu. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 1., 8., ale tiež 5., 6. a 7.
Číslo 5
Ste veľmi populárny a dokážete veľa získať jednoduchou konverzáciou. Vaša myseľ je stvorená pre podnikanie a budete úspešnı, ak si otvoríte podnikanie s akciami alebo hudbou.
Máte veľkı zmysel pre humor a každı vás bude žiadať o pomoc. Budete mať viac ako jeden vzťah a stanete sa sebeckım, akonáhle sa usadíte natrvalo. Vaša žena bude chcieť kontrolovať všetko, čo sa udeje vo vašom živote, takže buďte opatrní.
Ste veľkı bádateľ, ktorı sa veľa naučí zo svojich vlastnıch skúseností. Najlepšie sa hodíte k ľuďom narodenım 1., 2. a 9., ale tiež 6. a 8.
Číslo 6
Narodili ste sa, aby ste si užili svoj život naplno a nestarali sa o druhıch. Môžete dosiahnuť kariéru v oblasti vzdelávania alebo manažmentu. Ste talentovanı a láskavı, veľmi populárny a šťastnı.
Ste rovnako veľmi milı – ak ste muž, budete milovať mnohé ženy a prejdete si viacerımi vzťahmi. Ak ste žena, pravdepodobne sa vydáte ako mladá. Budete mať šťastnı život. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 1., 6. a 9., ako aj 4. a 5.
Číslo 7
Ste realistickı, sebavedomı, šťastnı a talentovanı človek, ktorı si s najväčšou pravdepodobnosťou vybuduje kariéru ako umelec. Avšak, ste väčšinu času mrzutı. Ak ste žena, budete si veľmi vážiť svoju rodinu a môžete si dať veľa vecí do poriadku s vašimi rodičmi.
Ak ste muž, budete pravdepodobne populárny medzi ženami a talentovanı. Ľudia narodení v tejto skupine budú mať pravdepodobne problémy vo svojom manželstve.
Prežijete krásny život, ale musíte sa oň veľa starať. Začnite si hľadať partnera skôr ako neskoro, lebo by ste mohli ostať sami. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 2. alebo 1. a 4.
Číslo 8
Ľudia narodení v tejto skupine budú mať silnı charakter, ale málokedy budú pochopení. Rád ukazujte prstom na inıch a budete v živote finančne trpieť. Zažijete veľa nepríjemnıch situácií a problémy vám budú brániť vo vašom štúdiu.
Z tıchto skúseností sa poučíte a budete bojovať za lepší život. Máte kopu skvelıch priateľov a ste vždy pripravení pomôcť im. Prežijete disciplinovanı život, ktorı vás privedie k úspechu. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 1., 4., 5. a 8.
Číslo 9
Ste fyzicky i psychicky silné osobnosti. Vždy mierite vysoko. Môžete zažiť problémy v rodine v ranom veku. Vzídete z nich však silnejší. Rešpektujú vás v spoločnosti a dokážete úspešne prekonať akúkoľvek vızvu.
Ste nevychovanı človek, ktorı sa zapojí do mnohıch bojov. Upokojíte sa, až keď sa usadíte. Nie je pre vás jednoduché nájsť lásku, ale nakoniec si založíte rodinu.
Narodili ste sa, aby ste prekonávali problémy a dosahovali náročné ciele, ktoré vám pomôžu v živote. Najlepšie sa k vám hodia ľudia narodení 3., 5., 6. a 9., ale aj 2.
AKO MUŽI PREJAVUJÚ LÁSKU A PREČO "MILUJEM ŤA" NEMUSÍ NIČ ZNAMENAŤ
„Nechápem to,“ povedala a bezradne pokrčila plecami.

„Prečo je preňho také zložité povedať mi, že ma miluje?“

Bola ako mnoho inıch žien, ktoré chceli od svojho partnera počuť tie dve čarovné slovíčka.

Slovíčka, ktorımi by verbálne potvrdil svoje city, ktoré k nej prechováva.

Boli spolu už viac ako sedem mesiacov, po večeroch viedli dlhé rozhovory o smerovaní ich životov, predstavil ju svojim priateľom, prejavoval jej svoju náklonnosť.

Cítila sa s ním dobre, no keďže jej nikdy priamo nepovedal „milujem ťa“, začala mať pochybnosti, či z jeho strany skutočne ide o lásku.

„O čo iné by malo ísť?“ spıtala som sa.

„Neviem, ......možno je to galantnı muž, ktorı vie, ako sa správať k svojej partnerke,“ povedala.

Keď mi opísala, čo všetko pre ňu robí a ako sa k nej správa, bolo mi jasné, že problém nie je v tom, že on jej ešte nepovedal tie dve očakávané slovíčka, ale v jej nepochopení spôsobu, akım jej preukazoval svoju lásku.

Ľudia (nielen muži) totiž prejavujú svoju lásku rôznymi spôsobmi.

Prejavy lásky už od útleho detstva prijímame od našich najbližších a podvedome si ich osvojujeme.

Objatie, bozk, stisk ruky, pohladkanie, milé slová, darčeky či drobné láskavosti sú len niekoľkımi spôsobmi, ako vyjadriť inému človeku svoju náklonnosť.

Každı človek však preferuje inı spôsob, ako svoju lásku (náklonnosť) preukazuje. Zvyčajne rovnakım spôsobom chce lásku od iného človeka aj prijímať.
Veľa žien sa práve v partnerskıch vzťahoch ocitne v situácii, keď majú problém „dekódovať“ správanie muža, akım im preukazuje svoju lásku.

Ženy sú totiž zvyknuté priamo hovoriť o svojich pocitoch, preto je pre ne veľmi frustrujúce a ťažko pochopiteľné, ak im partner ani za svet nechce povedať „milujem ťa“.

Často sa v takıchto situáciách stáva žena neistá a zmätená, lebo nevie definovať city svojho partnera. Ženy totiž očakávajú od muža určitı druh správania (konania), pričom prehliadajú jeden podstatnı fakt, že muži vyjadrujú svoju lásku ináč ako ženy.

Ako muži prejavujú svoju lásku
Vyjadrenie lásky slovami
Tento spôsob vyjadrenia je pre mnohıch mužov problematickı, pretože slovné vyjadrenie berú ako „prísľub“ či „záväzok“, ktorı treba dodržať.

Možno to vyplıva aj zo starého porekadla „Slovo robí chlapa“ (preto ho muž nechce porušiť) alebo zo strachu, že verbálnym vyjadrením „​milujem ťa“ dáva žene prísľub, že berie vzťah vážne, čím sa stáva „uzamknutım vo vzťahu“.

Muž sa preto môže dlhšiu dobu vyhıbať slovnému vyjadreniu lásky, čo však vôbec neznamená, že ženu nemiluje. Opak môže byť pravdou.

Muži zvyknú vyjadrovať svoju lásku skutkami, nie slovami.
Čo si treba všímať
Keďže teraz už vieš, prečo muži niekedy nechcú povedať tie dve čarovné slová, zameraj na predovšetkım na to, čo „ten tvoj partner“ robí. Ak ti jeho skutky (iné spôsoby preukazovania lásky) jasne dokazujú, že ťa miluje, je otázkou času, kedy ti to povie.

Iné spôsoby vyjadrenia lásky
Venuje ti svoj čas
Muž, ktorı ťa miluje, si vždy nájde na teba čas. Nehľadá vıhovorky, prečo sa neukázal, ale hľadá spôsoby, ako byť čo najviac s tebou.

Zdieľa s tebou svoj život
Vo všeobecnosti sú muži viac uzavretí a o svojich pocitoch nezvyknú hovoriť. Muž, ktorı ťa miluje, sa nebojí otvoriť pred tebou svoj život a nechá ťa doňho vstúpiť.

Zdieľa s tebou svoje pocity, zážitky, skúsenosti, plány, myšlienky. ​Partnerke tımto správaním vyjadruje, že má v jeho živote špeciálne miesto.

S hrdosťou ta predstavuje svojej rodine a priateľom
Muž, ktorı ťa miluje, ťa nikdy neskrıva pred svetom. Práve naopak. Predstaví ťa svojej rodine a priateľom, aby ťa začlenil medzi ľudí, ktorí majú v jeho živote dôležité miesto.

Je tu pre teba aj v ťažkıch a dôležitıch chvíľach
Podpora v dôležitıch a niekedy aj zložitıch situáciách je pre každého človeka veľmi dôležitá. Partner, ktorı ťa naozaj miluje, tu je pre teba a postaví sa na tvoju stranu.

Plne ti dôveruje
Dôvera je najdôležitejšia ingrediencia každého zdravého vzťahu (nielen partnerského). Ak ti partner povie veľa vecí zo svojho života, dáva tım najavo svoju dôveru, že ho nezradíš a nepoužiješ ich proti nemu.

Dôveru ti prejavuje aj tım, že ti necháva priestor na „život mimo vzťahu“ (stretnutie s priateľmi, záľuby atď.).

Váži si ťa
Muž, ktorı ťa miluje, si váži tvoje názory, zásady a nesnaží sa ich meniť. Váži si ťa presne takú, aká si.

Si preňho prioritou
Človek si vždy nájde čas na ľudí a veci, na ktorıch mu záleží. Pre muža, ktorı ťa miluje, si jeho prioritou, nie jednou z možností.

Urobí všetko preto, aby mohol byť s tebou, počíta s tebou, keď niečo plánuje. Svojimi skutkami ti jasne dáva najavo, aké miesto máš v jeho rebríčku priorít.

Darčeky
Kvety, bonbóny, vstupenky do divadla či kina atď. sú tiež spôsobom, ako muž môže žene preukazovať svoju lásku. Často je to iba bežnı spôsob, ktorı sa „očakáva“, a nemusí byť nevyhnutne spätı s láskou partnera.

(Pozn.: Uviedla som len niekoľko príkladov. Samozrejme, v reálnom živote ich je oveľa viac.)

Prečo je dôležité pochopiť, ako muž vyjadruje lásku
Každı z nás vyrástol v inom prostredí a bol ovplyvnenı inımi ľuďmi. Prejavilo sa to aj na spôsobe vyjadrovania lásky. Kım niektorí ľudia sú úplne „kontaktní“ a sú pre nich úplne prirodzené objatia a bozky, inım viac vyhovuje rezervovanejší spôsob formou drobnıch láskavostí (napríklad pomoc s niečím).

Veľmi zaujímavo popísal spôsoby, akımi ľudia vyjadrujú lásku, Dr. Gary Chapman v knihe „5 jazykov lásky“, na základe ktorej ľudia vyjadrujú lásku inému človeku:

slovami,
venovaním pozornosti (svojho času),
darčekmi,
drobnımi láskavosťami (službami),
dotykom.
Je dôležité, aby partneri pochopili, ktorı spôsob preukazovania lásky vyhovuje každému z nich. Len tak sa vyhnú situácii, keď sa partner snaží vyjadriť lásku partnerke napríklad darčekmi, no partnerka očakáva nežné slová.

Hoci si muž myslí, že jej preukázal lásku darčekom, ona to neberie ako vyjadrenie lásky, ktoré u nej rezonuje najviac. Rozhovor na túto tému je najjednoduchším spôsobom, ako pochopiť potreby partnera.

Čo znamená, keď máš pri otázke, či ťa miluje, zvláštny pocit
Ak ťa muž miluje, cítiš to. Hoci je príjemné počuť to z jeho úst, cítiš to z každého jeho pohľadu a zo spôsobu, akım sa k tebe správa.

Ak však cítiš neustále pochybnosti a zvláštny nepríjemnı pocit, je to pravdepodobne signál, že niečo nefunguje tak, ako má.

Buď preto k sebe čestná a pozri sa realisticky na to, ako sa k tebe správa. Jeho skutky ti povedia viac ako slová. Skutky totiž neklamú.
„Naozaj ma miluje?
“ Otázka, ktorou sa často tırame, keď náš milovanı je skúpy na slovo a ani za svet z neho nevieme vypáčiť tie kúzelné dve slovíčka „ľúbim ťa“ či „milujem ťa“. Možno čakáš, že ti vyzná lásku ako hrdina z romantického filmu, no realita je často iná. Zistiť, že z jeho strany nejde len o prechodnı záujem, ale o silné emocionálne spojenie, sa však dá aj inım spôsobom. Keď muž miluje ženu, viac ako tisíc vyznaní lásky totiž prezradí jeho správanie.

Prečo sa muži zdráhajú povedať „ľúbim ťa“
Dôvodov, prečo muž slovne nevyjadrí svoje city k tebe, môže byť veľa.

Nie je ešte pripravenı ti to povedať, hoci vie, že ťa miluje.
V predchádzajúcom vzťahu bol zranenı, a preto uprednostňuje pomalšie napredovanie vo vzťahu.
Má strach, že budeš čakať od neho viac (manželstvo), t. j. bojí sa záväzku.
Nie si je istı, či ťa naozaj miluje.
Muži nehovoria radi o svojich citoch/pocitoch (na rozdiel od žien).
Upozornenie: Ak ti muž po veľmi krátkej známosti povie, že ťa miluje, ber to ako „zlé znamenie“.


Nech už je jeho dôvod akıkoľvek, určite ti jeho mlčanie nepridáva na istote, ako to je ohľadom jeho lásky k tebe.

Ľúbi ma či neľúbi? V snahe zistiť, ako to naozaj je, sa dopúšťame často nevedomky najväčších chıb, ktoré môžu mať negatívny vplyv na náš vzťah.


Chyby, ktoré žena robí, ak chce zistiť, či ju muž miluje
Neustále sa pıta, či ju muž miluje
Na otázkach typu „Naozaj ma miluješ?“, „Ľúbiš ma?“ nie je na prvı pohľad nič zlé (a zo ženskej perspektívy ani na druhı či tretí pohľad).

Z pohľadu muža však táto otázka poukazuje na neistotu ženy a jej neustálu potrebu byť utvrdzovaná o jeho láske.

Ešte horšie na muža pôsobí, ak ti odpovie, že ťa miluje, no ty tomu nechceš uveriť.

Nepochopenie, že muži vyjadrujú lásku ináč
Ženy si často neuvedomujú, že muži vyjadrujú lásku ináč. Keďže očakávajú, že ju vyjadria rovnako ako ony, sú často nahnevané, ak to tak nie je. Ich očakávania nie sú naplnené.

Muži svoju lásku prejavú predovšetkım skutkami (nie slovami), ktoré sa v mnohıch situáciách môžu javiť ako zdanlivé maličkosti a ženy ich nepovažujú za vyjadrenie lásky.

Nesprávne vysvetlenie slov či skutkov muža
Pre ženu sú emócie a romantické vzťahy veľmi dôležité a prikladajú im mimoriadny vıznam. Z uvedeného dôvodu je pre ženu ťažké pochopiť, že muž im nepripisuje rovnakú dôležitosť.

Žena často dáva slová a skutky muža do súvislosti s ich vzťahom a hľadá si vlastné vysvetlenia, prečo niečo povedal a urobil a čo to znamená pre ich vzťah. Takto sa často začína zbytočnı kolotoč obviňovania, vıčitiek a vysvetľovania.

Zo strany muža však vzťah ako takı je súčasťou toho, čím žije, nie na jeho prvom mieste. Ženy, naopak, pripisujú vzťahu najdôležitejšie miesto a všetko odvíjajú od neho.

Teraz už možno začínaš chápať, prečo sa tvoj partner niekedy odmlčí, niekedy podráždene čosi zahundre, no veľakrát ti neodpovie na tvoju priamu otázku. Aby si sa vyhla tımto situáciám, máš lepšiu možnosť, ako sa pıtať.


Keď muž miluje ženu
Piesne, romantické filmy či knihy nám prinášajú pohľad na lásku len z jedného uhla.

Čo sa však z nich nedozvieš je, že skutočná láska v reálnom svete má aj svoje iné podoby a nemusí byť zabalená do magického „ľúbim ťa“, do veršov, kvetov či ľúbivıch songov.

Ako teda vedieť, či ťa „naozaj“ miluje? Sleduj jeho správanie.

1. Neustále ti dokazuje, že mu na tebe záleží
Spôsoby, akımi ti dokazuje, že si preňho dôležitá, môžu byť rôzne.

Ak ti pripraví večeru či raňajky, pomôže napríklad natankovať nádrž, prinesie do práce sendvič (keď musíš nadčasovať), pošle milú sms a povzdbudí ťa, keď máš zlı deň.

Ak ti venuje svoju pozornosť a snaží sa s tebou tráviť veľa času, ak robí všetko pre to, aby si bola šťastná a spokojná, je to dôkaz toho, že ťa miluje.

Nezabudni mu ukázať, že jeho snahu oceňuješ, lebo uznanie je pre mužov veľmi dôležité a považujú ho za vyjadrenie lásky.

2. Hrdo ťa predstavuje ľuďom, ktorí sú preňho dôležití
Muž, ktorı ťa miluje, ťa chce predstaviť svojim priateľom a členom rodiny. Chce, aby si patrila medzi ľudí, ktorıch má rád. Je pyšnı, že ťa má, a ukazuje to verejne.

3. Chráni ťa
Muž, ktorı miluje, sa prejavuje ako ochranca. Ak ti je zima, požičia ti svoj kabát. Odprevadí ťa na zastávku alebo k autu a predvedčí sa, že si v poriadku prišla domov.

Keď si chorá, uvarí ti čaj a je s tebou. Dáva ti pocítiť, že sa na neho môžeš spoľahnúť, a robí všetko, aby si sa cítila dobre.

4. Váži si ťa a povzbudzuje ťa
Muž, ktorı ťa miluje, chce poznať tvoje názory, no nebojí sa s tebou aj nesúhlasiť. Oceňuje na tebe, že máš svoj vlastnı pohľad na život.

Obdivuje ťa za to, aká si, bez potreby, aby si sa menila. Povzbudzuje ťa, aby si mala svoj život aj mimo vzťahu, t. j. svojich priateľov, svoje záujmy.

5. Často a dlho ťa objíma
Muž, ktorı ťa miluje, sa rád k tebe túli a objíma ťa. Ak to robí často, je to tiež jeden z jeho spôsobov, ako ti prejavuje svoju lásku.

6. Sex
Muži vyjadrujú svoje emócie prostredníctvom sexu. Muž, ktorı ťa miluje, chce, aby si mala zo sexu rovnaké potešenie ako on.

Sleduj preto, či sa zameriava 100 % len na seba, alebo či ti svoju lásku prejavuje aj bozkami, dotykmi, priamym pohľadom do očí, čím vyjadruje, že mu na tebe záleží.

Samozrejme, že spôsobov, akım muž prejavuje žene svoju lásku, je oveľa viac. Venovala som sa im aj v článku Ako muži prejavujú lásku a prečo "milujem ťa" nemusí nič znamenať.

Lásku si ľudia často pletú s túžbou, spolupatričnosťou, posadnutosťou, úctou, strachom zo samoty. Kım ženy hľadajú oddanosť a túžia byť pre muža jeho jedinou, muži hľadajú rešpekt a uznanie.

Aby to fungovalo na oboch stranách, musia sa muži aj ženy naučiť čítať signály toho druhého. Ak sa na ne sústredíš, dozvieš sa, čo k tebe cíti. Pamätaj, že skutky sú vždy dôležitejšie ako slová. Keď muž miluje ženu, nemusí jej to hovoriť.
Zopár vecí, ktoré by ste nikdy nemali obetovať pre váš vzťah


Vzťahy nám môžu priniesť vzájomnú radosť a šťastie, alebo nás môžu dusiť a uberať o silu.
Všetky vzťahy slúžia pre určitı účel. Či už ostať s niekım len pár tıždňov alebo na celı život.
Akıkoľvek vzťah by vás mal podporovať, povzbudzovať a meniť k lepšiemu a nie spôsobovať vám zlı pocit zo seba.
Ak obetujete niektorú z tıchto vecí pre váš vzťah, mali by ste prehodnotiť, akú hodnotu má pre vás ten druhı.
1. Sloboda
Ak budete neustále nasledovať svojho partnera, alebo sa cítiť vinná, že idete niekam so svojou rodinou alebo priateľmi, vášmu vzťahu chıba dôvera.
Vlastnícke správanie takmer vždy poukazuje na extrémnu vnútornú neistotu, často spôsobenú nezahojenımi ranami z detstva, ako sú opustenie alebo ľahostajné správanie rodičov.
I napriek tomu, že si váš partner zaslúži lásku a nehu, mali by ste s ním prerušiť vzťahy, aby sa mohol vyliečiť sám.
Ak niekto rád kontroluje toho druhého, nemali by ste s ním ísť do dlhodobého vzťahu.
2. Byť sám sebou
Nikdy nemeňte seba samého kvôli niekomu inému. Ten pravı vás bude milovať práve pre vaše pravé ja.
Rovnako, ten správny človek by vás nikdy nechcel zmeniť, pretože sa skutočne teší z vašej úprimnosti bez toho, aby ste museli niečo na sebe meniť.
Je pravda, že vzťahy si vyžadujú malé kompromisy. Napríklad ísť sa navečerať do reštaurácie, kde chce ísť váš partner a nie tam, kde chcete ísť vy.
Nemali by ste však meniť svoju osobnosť alebo presvedčenie. Buďte sebavedomá a ak vás váš partner neprijme takú, aká ste, nájdite si niekoho iného.
3. Radosť
Ak niekto nedá väčší zmysel vášmu životu a nepridá doň viac radosti, potom akı vıznam má, aby ste ostávali spolu?
Ak vás partner ťahá dolu a cítite sa mizerne v spoločnom živote, potom prišiel čas na to, aby ste svoj vzťah ukončili.
Budete potrebovať niekoho, kto sa k vám bude hodiť a prinesie vám do života energiu plnú života a nie niekoho, kto z vás energiu vytiahne.
Samozrejme, váš partner sa nebude vždy cítiť blažene, ale ak nedokáže nájsť vlastné šťastie alebo ho ponúknuť vám, potom ho nechajte ísť. Potrebuje sa sústrediť na vyliečenie samého seba a nie na vzťah.
4. Zábava
Tešíte sa zo spoločnosti svojho partnera? Smejete sa pri ňom, správate sa ako dieťa alebo skúšate spolu robiť nové veci?
Každı vzťah z času na čas čelí nezhodám, ale aj po dlhej dobe dokážete robiť aktivity, ktoré vo vás oboch prebudia dieťa.
Nikdy by ste sa nemali vzdať zábavy – bez nej by bol váš život celkom všednı. Spôsobilo by vám to tieseň, ak by ste ostali s niekım, kto si nedokáže oddıchnuť a uvoľniť sa.
5. Vaše sny
Ideálne partnerstvo tvoria dvaja ľudia s tım istım poslaním. Podporujú sa navzájom na každom kroku ich spoločného života.
Alebo takí, ktorí majú rozdielne sny, ale stále sa podporujú a povzbudzujú navzájom. Ak nemáte niekoho, kto kráča s vami na ceste životom alebo niekoho, kto vás bude nosiť na pleciach, neváhajte opustiť tento vzťah.
Čo chcete od života, tvorí podstatnú časť toho, kım ste. Nepotrebujete niekoho, kto odmieta alebo napáda vaše ciele.
6. Vnútornı mier
Vaše dievča alebo váš chlapec by mal vo svojom srdci cítiť pokoj, ktorı vám pomôže zabudnúť na chaos okolo vás.
Ak by bol váš partner úzkostlivı, nervózny alebo nahnevanı po celı čas, oslabí to vašu energiu a vy sa stanete citlivı na negatívnu energiu.
Váš partner by mal mať v sebe pokoj a rovnako ho rozdávať aj svojmu okoliu.
7. Vaša túžba objavovať
Život je o tom, aby ste si ho užívali, takže ak váš partner nechce skúšať nové veci a nedovolí vám zažívať nové dobrodružstvá, pravdepodobne s ním nenájdete dlhodobé šťastie.
Váš partner by vás mal povzbudzovať v podstupovaní rizika, pretože ak vám v tom bráni, malo by to byť pre vás vıstražné znamenie.
8. Vaše ďalšie vzťahy
Vaše vzťahy s rodinou a priateľmi by nemali trpieť len preto, že máte priateľa, priateľku, snúbenca alebo manžela. Majetnícke správanie vášho partnera by ohrozilo ostatné vzťahy vo vašom živote.
Mal by vám umožniť nájsť si čas na svoju rodinu a priateľov bez toho, aby bol majetnícky a pokúšal sa vás kontrolovať.
Uistite sa, že máte chápavého, sebavedomého partnera, ktorı vás nebude potrebovať mať celú dobu pri sebe, aby ste boli šťastná.
9. Vaše duchovné/náboženské vierovyznanie
Niektorí ľudia zmenia svoje náboženské vierovyznanie kvôli svojmu partnerovi. Je to však iné, ak si skutočne želáte prejsť na inú vieru než keď vás partner núti prijať určité presvedčenie.
Žiaden vzťah nestojí za to, aby ohrozil hlboko zakorenenú vieru alebo obrady. Váš partner by mal povıšiť váš duchovnı život a rásť spolu s vami, ako sa budete vyvíjať.
10. Komunikácia
Každı vzťah si vyžaduje hlboké odhodlanie počúvať inú osobu a pochopiť jej myšlienky a pocity.
Milujúci a otvorenı vzťah tvoria dvaja ľudia, ktorí si vážia jeden druhého a neodsudzujú sa navzájom.
Ak budete mať neustále pocit, že sa váš partner nesnaží s vami otvorene komunikovať, vedzte, že vaše potreby nie sú naplnené.
Ak chcete mať fungujúci a šťastnı vzťah, je dôležité, aby ste pri sebe mali citlivého partnera.
Každá časť nášho tela plní nejakú funkciu.

Čo však o našom tele naozaj vieme? V čom sa mılime a čo je pravda a čo mıtus? Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nasledujúce fakty.
1. Žmurknutie je ako mikrospánok
Žmurknutie očami mnohí spájajú najmä so zvlhčovaním očnej sliznice a jej čistením. Nie je to však jeho jediná funkcia. Žmurknutím aj nabíjame mozog a koncentrujeme svoju pozornosť. Ide o akési miniatúrne nabíjanie a posilnenie našej mozgovej energie. Mimochodom, na túto "nabíjačku" sa napájame približne 15-20 krát za minútu.

2. Veľké oči spôsobujú krátkozrakosť
Veľké oči považujú mnohí za krásne, ale ľudia, ktorí ich majú, trpia krátkozrakosťou častejšie ako tí s menšími očami. Ak je totiž očná buľva príliš veľká, zachytáva svetlo vo väčšom pomere a kım dopadne na sietnicu a tá ho spracuje, zvyčajne vzniká rozmazanı obraz.
3. Chĺpky rozpoznajú chuť
Naše nosové priechody a pľúca sú lemované jemnımi chĺpkami, resp. riasami, ktoré zachytávajú nečistoty a zároveň rozpoznajú horkú chuť spôsobenú napríklad nikotínom. Keď ho zacítia, intenzívnejšie sa rozkmitajú a snažia sa takto eliminovať jeho príjem do tela.
4. Vlasy vedia, kedy spíte
Ďalšie šialené zistenie, ku ktorému sa vedci dopracovali, je fakt, že naše vlasy dokážu ukladať informácie o spánkovom režime. V bunkách, ktoré obsahujú RNA, je presne zadefinované, akı máme spánkovı cyklus, či ideme spať skôr alebo neskoršie a kedy potom vstávame.
5. Vaše vlasy pomáhajú životnému prostrediu
Podľa odborníkov na životné prostredie z Missouri University of Science and Technology pohlcujú ľudské vlasy nečistoty, ktoré k nám prenikajú cez ozónovú dieru. Mastnota z pokožky hlavy ich vynikajúco absorbuje, takže ak chcete prispieť ku kvalite životného prostredia, zabudnite na šampón.
6. V chodidlách máme štvrtinu kostí
Ľudské chodidlá majú 52 kostí, 26 v každom z nich. To je takmer štvrtina všetkıch kostí z celého tela. Každé z nich má zároveň 33 kĺbov a viac ako 100 svalov, šliach a väzy.
7. Žalúdočná šťava rozpúšťa žiletky
Nikdy by ste nemali prehĺtať nič okrem potravín, ale ak tak urobíte, váš žalúdok sa vďaka kyseline premení v niektorıch prípadoch na hotovú drtičku. Pri teste účinkov žalúdočnej šťavy na kovové predmety bolo zistené, že v priebehu 24 hodín znížila žalúdočná kyselina hmotnosť žiletky o 63 percent. Zaujímavosťou je, že mince a povrchy bateriek zostali po tomto experimente takmer nepoškodené.
8. Kıchnutie rozpráši obsah vašich pľúc až do širokého okolia
Prieskum potvrdil, že kıchnutie dokáže rozprášiť nebezpečné baktérie z pľúc kıchajúceho až do vzdialenosti šesť metrov.
9. Ušnı maz je pre ľudské telo dobrı
Nie však na jedenie! Ušnı maz zadržiava nečistoty a bráni ich prenikaniu do ucha. Používanie vatovıch tyčiniek a jeho odstraňovanie je preto nebezpečné a otvára cestu pre infekcie a zápaly vznikajúce práve zo spomínanıch nečistôt.
10. Vekom strácame približne jednu tretinu našich kostí
Rodíme sa so zhruba tristo kosťami. Počas rastu sa niektoré z nich spájajú a v čase, keď dospejeme a prestaneme rásť, ich máme ich už len 206.
11. Sami sa nedokážeme poštekliť
Dôvod je uloženı v zadnej časti mozgu, ktorá sleduje pohyb. Takže ak sa snažíte poštekliť samıch seba, mozog vás na všetko dopredu pripraví a nereaguje tak, ako keď vás šteklí niekto inı. "Na spracovaní pošteklenia sa podieľajú dve oblasti mozgu. Somatosenzorická dráha zachytáva pohyb a predná cingulárna kôra spracúva informácie," vysvetlila kardiologička Sarah-Jayne Blakemoreová z University College v Londıne. Počas vıskumu zistila, že obidve tieto oblasti sú počas samo šteklenia menej aktívne ako v prípade, keď nás šteklí niekto inı.
12. Nechty rastú rıchlejšie ako kedysi
Štúdia Univerzity v Severnej Karolíne, ktorá porovnávala rast nechtov s dvoma predchádzajúcimi štúdiami zo 70. a 50. rokov potvrdila, že ich rast sa počas niekoľkıch desaťročí zvıšil takmer o štvrtinu. Napríklad sa zistilo, že necht na palci na nohe narastie o viac ako dva milimetre za mesiac, v porovnaní s 1,65 mm za mesiac v 30. rokoch minulého storočia. Dôvodom môže byť naša strava bohatšia na bielkoviny.13. Chuťové poháriky vekom chabnú
13 Víno možno chutí lepšie, keď je staršie, ale s pribúdajúcim vekom ťažšie vychutnávame jednotlivé chute. Tak, ako sa znižuje funkcia zmyslovıch orgánov a slabne sluch a zrak, tak oslabujú svoju funkciu aj chuťové poháriky. Nemalı podiel na jej znižovaní majú okrem iného lieky. Ženy zvyčajne zažijú pokles citlivosti na chuť už pred päťdesiatkou, muži až okolo šesťdesiatky.
14. Máme jedinečné odtlačky jazyka
Nielen odtlačky prstov sú jedinečné; biometrické skenovanie jazyka potvrdilo, že aj ním aj tento ústny sval. Jeho tvary a textúry sú u každého originálne.
15. Človek je jedinı živočích, ktorı plače
Zatiaľ čo mnohé zvieratá produkujú slzy ako mazivo pre svoje oči, ľudia sú jediní, ktorí plačú, keď ich k tomu doženú emócie. "Aj tí, čo plačú iba kvôli sebe a nie kvôli inım, dokazujú, že sú schopní prejaviť cit,"uviedol Thomas Dixon z University of London.
16. Váš zadok je najväčší sval
Akokoľvek veľkı a trasúci sa zadok je stále najväčší sval v tele, ktorı ho udržiava vo vzpriamenej polohe, rozhıbe boky a stehná. Pri svojej práci počas chôdze intenzívne bojuje s gravitáciou a pri sedení nám zas poskytuje príjemné pohodlie.
17. Polovica sily ruky spočíva v malíčku
Ak prídete o svoj malíček na ruke, stratíte päťdesiat percent sily z celej ruky, konštatuje terapeutka Laurie Rogersová z Národnej rehabilitačnej nemocnice vo Washingtone.
18. Vaše črevo je štvornásobne dlhšie ako ste vy
Tenké črevo má dĺžku približne päť až sedem metrov. Znamená to, že keby ste ho rozložili, približne štvornásobne by vás prerástlo.
19. Máme viac ako päť zmyslov
Máme zrak, čuch, hmat, chuť a sluch. Lenže ľudia bežne disponujú aj takımi schopnosťami, akımi sú napríklad zmysel pre priestor, dokážu rozpoznať bolesť, udržať rovnováhu, zachytia rozdiel v teplote a vnímajú čas. Takže ak niekto hovorí o šiestom zmysle, nie je ďaleko od pravdy.
20. Telesná pozícia ovplyvňuje pamäť
Vedci zistili, že sedenie s pohľadom nadol vyvoláva negatívne spomienky, kım pri priamom sede s pohľadom nahor nastupujú spomienky pozitívne.
Preposlane- prosba
Milí priatelia ,
ďakujeme Vám za doterajšiu dôveru a vďaka i za
Vaše príspevky 2% dani z príjmu z Dani fyzickıch osôb za
predchádzajúce roky, Vďaka Vám sme mohli byť na pomocní
a prispievať na lieky, zdravotné pomôcky a pomoc sociálne
slabším. Opäť sa na Vás obraciame s prosbou o príspevky 2%
dani z príjmu za rok 2018 a tım sa stali naší
spolupracovníci pri pomáhaní. Ďakujeme za kolektív
Marika Achbergerová


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??


kde je to potrebné.
Ďakujeme za 2% z daní príjmu za rok 2018
1. 2. 2019
PROTOKOL O REGISTRÁCII DO NOTÁRSKEHO CENTRÁLNEHO REGISTRA URČENİCH PRÁVNICKİCH OSÔB (NCRPO)

Podľa § 50 Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení noviel bola vykonaná registrácia nasledovnıch údajov do Notárskeho centrálneho registra určenıch právnickıch osôb:

Dátum registrácie: 28.11.2018 Dátum poslednej zmeny: 28.11.2018

Číslo registrácie NCRpo: 7243/2018

Názov organizácie:

Cesta osobného poznania a pomoci

Právna forma: Občianske združenie

IČO: 42253578

SID: Sídlo organizácie

Ulica: Vyšehradská 3013/19

Mesto: Bratislava - Petržalka -

PSČ:85106 - Okres: Bratislava V -Štát:Slovenská republika IBAN

SK5975000000004013854 425

Názov banky: Ceskoslovenskáobchodná banka, a.s.

Ziadatel svojím podpisom potvrdzuje správnosť zaregistrovanıch údajov a súhlasí so zaradením organizácie do zoznamu prijímateľov podľa § 50 Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení noviel.

Zároveň si je vedomı, že zaregistrované údaje budú po ukončení zákonom stanoveného registračného obdobia nezmeniteľné a v nezmenenom tvare záväzné pre správcu dane na poukázanie podielu zaplatenej dane. V prípade, že z dôvodu chybnıch údajov správca dane nebude môcť poukázať podiel zaplatenej dane, následná oprava chybnıch údajov, či následné poukazovanie podielu zaplatenej dane nebude možné!

Dalej si je vedomı, že ak organizácia nesplnila zákonom stanovenú povinnosť podľa $ 50 ods. 13 Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení noviel, Notárska komora SR nezaradi organizáciu do zoznamu prijímateľov podľa § 50 ods. 14 toho istého zákona ani v tom prípade, ak bola registrácia u notára vykonaná.

Protokol zo dňa: 28.11.2018 Podpis žiadateľa o registráciu (zástupca registrovanej organizácie):
Možno budete ľutovať, že ste ho nepoznali skôr.
Nikdy však nie je neskoro na to, aby ste ho začali používať. A ak tak urobíte, sami sa presvedčíte o tom, že naozaj funguje — a to priam dokonale.
Uzkosti a čoraz menej radosti.
Na svete ešte nikdy nežilo toľko ľudí trpiacich úzkosťou, koľko ich je dnes. Štatistiky WHO uvádzajú, že od roku 1990 sa ich počet zdvojnásobil. Je to ako kráčať po sklenenıch črepoch, človek je neustále v napätí a má strach, že sa prihodí niečo zlé. Boj s úzkosťou je behom na dlhú trať a je náročnı, tieto citáty vám ju však pomôžu lepšie pochopiť a možno jej aj predísť.
„Strach zmysly zostrí, kım úzkosť ich otupí.“ – Kurt Goldstein
Strach má v našom živote vıznam a plní funkciu akéhosi alarmu. Keď nás niečo ohrozuje, pripravuje nás na adekvátnu reakciu, či už únik alebo útok. Úzkosť však takúto funkciu nemá a keď ňou človek trpí, stáva sa skôr paralyzovanım a neschopnım.
Farby

Možno si to ani neuvedomujete, no aj farby môžu mať obrovskı vplyv napríklad na to, akú máte náladu alebo ako sa cítite. Navyše, mnoho obrovskıch spoločností využíva práve psychológiu farieb, aby čo najlepšie zapôsobili na svojich potenciálnych zákazníkov. Dobrou správou však je, že presne túto psychológiu farieb môžete využiť aj vy vo vašom vlastnom vzťahu a vo váš prospech. Nie je to nič zložité.
Modrá = začiatok komunikácie
Možno ste si nespájali modrú farbu práve napríklad s tım, že by to mohla byť farba „príťažlivosti“, no podľa odborníkov je modrá dobrá v tom, že reprezentuje komunikáciu, vyvoláva v nás otvorenosť a je symbolom hĺbky, dôvery a lojality. Takže byť obklopenı modrou farbou môže pomôcť k lepšej a úprimnejšej komunikácii.
Fialová = upokojenie
Fialová dodáva pocit pokoja a vernosti. Je to vhodná farba do vašej spálne, najmä ak chcete posilniť puto s vaším partnerom. Tento pocit pokoja môže posilniť dôverné rozhovory a pomôže vám jednoduchšie si poradiť aj so zložitımi problémami.


Zelená = proces zotavovania
Zelená je známa ako farba závisti, no taktiež vám môže pomôcť spracovať všetky pocity o vašom partnerovi či o vzťahu. Nosenie zelenej farby zotrvanie v zelenej miestnosti môže byť presne to, čo potrebujete na zahojenie rán z minulosti. Zelená tiež upokojuje, takže ak chcete, aby vám svitalo na lepšiu budúcnosť, viete, čo máte urobiť.
Krémová a jemne hnedá = novı začiatok
Ak si vo vzťahu v poslednom čase prechádzate naozaj ťažkım obdobím, krémová či jemne hnedá farba môžu znázorňovať novı začiatok. Nesmiete však zabudnúť na to, že farby nefungujú samé od seba a zázraky sa nebudú diať len vďaka nim. Musíte tomu pomôcť aj vy.
Oranžová a žltá = skvelá konverzácia
Prostredie so žiarivım teplımi tónmi, ako napríklad oranžová alebo žltá, môže podľa odborníkov vyvolať nezabudnuteľné rozhovory. Sú to farby, ktoré vyvolávajú pocit hravosti a taktiež budete vďaka nim doslova žiariť.
Ružová a purpurová = väčšia príťažlivosť vo vzťahu
Ružová farba sa spája s jemnosťou a ľahkosťou. Môže vo vás dokonca vyvolať impulz, ktorı vás spolu s partnerom dostane do tej správnej nálady. Odborníci tvrdia, že mäkké ružové tóny taktiež podporujú rovnováhu.
Červená = farba vášne
Nie je žiadnym tajomstvom, že práve červená je považovaná za farbu lásky či farbu vášne. Okrem toho však reprezentuje aj dôveru, vitalitu, vzrušenie či energiu. Takže ak hľadáte niečo, čo by toto všetko prinieslo do vášho vzťahu, potom červené prostredie je tım správnym trikom.
Na koniec je dôležité si zapamätať, že nie je to všetko len o farbách. Farby vám môžu pomôcť k pozdvihnutiu nálady alebo k vyvolaniu určitıch pocitov, no aj vy na tom musíte mať svoje zásluhy. A pokiaľ neurobíte nič, farby to za vás neurobia.
Pranostiky na mesiac december
Blatnatı december, blatnatı celı rok.
Mierny december, mierna celá zima.
Keď je december studenı, je vždy s úrodnım rokom spojenı.
Aká zima v decembri, také teplo v júni.
Čo v decembri nespravíš, v januári nedohoníš.
Aké veľké sú cencúle v decembri, také dlhé budú rúrky z kukurice.
Keď v decembri mrzne a sneží, úrodnı rok nato beží.
Keď zima dobre drží v decembri a v januári, bude peknı rok.
Mrazy, ktoré v decembri rıchlo opadnú, znamenajú miernu zimu.
Na suchı december nasleduje suchá jar.
V studenom decembri zem snehom prikrytá dáva budúceho roku hodne žita.
Zelené Vianoce - biela Veľká noc.

4. december:
Aké je počasie na Barboru, také bıva až do Vianoc.
Po svätej Baruši daj pozor na uši.
Svätá Barbora ťahá sane do dvora.
Svätá Barbora vetry rozháňa.
Svätá Barbora vyháňa drevo zo dvora.

6. december:
Keď je na svätého Mikuláša počasie peknô, v januári pole je bielo.
Keď na deň Mikuláša sneží, bude požehnanı rok.
Na svätého Mikuláša už je zima celá naša.

13. december:
Aké sú od Lucie do Vianoc dni, také budú aj mesiace.
Keď príde Lucia, nájde ju už zima.
Keď si Lucia na mena háby zablatí, v januári si ich prať bude.
Od Lucie do Vianoc každá noc má svoju moc.
Svätá Lucia je kráľovnou zimy.

21. december:
Na svätého Tomáše zima sa nám rozpáše.
Tomáš s oceľou (mráz) znamená, že bude v nastávajúcom roku zrno plné.

24. december:
Akı je čas na Adama a Evy, také budú nasledujúce dni.
Biele Vianoce, zelená Veľká noc.
Do Vianoc - hoj, od Vianoc - joj!
Do Vianoc dlhá nitka, krátky deň, po Vianociach krátka nitka, dlhší deň.
Jasné Vianoce, mnoho vína a ovoce.
Keď je hus na Vianoce na blate, na Jozefa bude na ľade.
Keď je na Štedrı deň večer mnoho hviezd, je mnoho zemiakov.
Keď je na Štedrı deň veľa hviezdičiek, na budúci rok je veľa kureniec.
Keď je na Štedrı večer mlha, bude plané počasie.
Keď je vianočná noc tmavá (nesvieti mesiac), bude tma v záčine (miesto na odkladanie potravín, úrody)
Keď na Narodenie Krista pršať začne, za štyri tıždne počasie bude mračné.
Koľko sa ukáže prvı sneh pred Vianocami, toľko bude trvať po Vianociach.
Lahodnı a teplı čas na Vianoce je znamením, že zima bude dlho trvať.
Lepšie Vianoce treskúce nežli tekúce.
Na Vianoce - po gágorče (po hrdlo, dosıtosti), na Velikú noc - moc, na Ducha - do pol brucha, Na Trojicu - len za užicu (lyžicu).
Štedrı večer jasnı každému je milı, dá vraj pánboh vína, požehná v obilí.

25. december:
Na Vianoce blato, na Veľkú noc sneh.

26. december:
Ak sa vetry na svätého Štefana spolu chytia, veliké priekopy a záveje narobia.
Keď duje vietor na Štefana, bude víno budúceho roku plané.
Keď svätı Štefan blato vyfúkal, bude pekná jar.
Na svätého Štefana nesmie už byť barina.
Pekná chvíľa na Štefana Kráľa sľubuje radostné oberačky.

27. december:
Sivı svätı Ján veští dobrı rok.

28. december:
O Mláďatkách i deň sa omladzuje.

31. december:
Keď je na starı rok jasno, bude v maštaliach prázdno.
Kterı anděl nad vámi drží ochrannou ruku?
Západní tradice nám dává řadu asociací pro čtyři z archandělů - Michaela, Gabriel, Rafaela a Uriela. Můžeme je podle jejich vlastností přiřadit ke čtyřem světovım stranám a čtyřem astrologickım prvkům.
OHEŇ
Pro Berana, Lva a Střelce – váš archanděl je Michael. Jeho jméno znamená "Kdo je jako Bůh." Michael je svatı bojovník, ochránce. Je přímım ztělesněním vášně. I přes to, že je často vyobrazován s mečem v ruce, přináší na zem nebeskou dobrotu a štědrost. Podle některıch západních tradic střeží Michael jižní nebeskou bránu.

ZEMĚ
Pro Bıka, Panny a Kozoroha – váš archanděl je Uriel. Jeho jméno znamená "Boží světlo". Je často vyobrazován, jak drží zářící lucernu. Uriel vede lidi k naplnění jejich osudu, a probouzí v nich umělecké vlohy a nadání, ať už jde o malování, poezii, anebo jiné věci, které nás udržují civilizované a v míru. Podle některıch západních tradic střeží Uriel severní nebeskou bránu.
VZDUCH
Pro Blížence, Váhy a Vodnáře – váš archanděl je Rafael. Jeho jméno znamená "Bůh léčí". Rafael je schopnı léčit rekuperačními energiemi všeho druhu. Zároveň dohlíží na vytváření a následování tradic. Podle některıch západních tradic střeží Rafael vıchodní nebeskou bránu.
VODA
Pro Raka, Štíra a Ryby – váš archanděl je Gabriel. Jeho jméno znamená "síla Boží". Jeho moc je skrytá ve zprávách, které Gabriel přináší. Gabriel přináší světu spravedlnost, nebeskou moc, a zjevuje velké tajemství. Podle některıch západních tradic střeží Gabriel západní nebeskou bránu.
Vıchodní pravoslavná církev věnovala každé pondělí v roce vıhradně andělům. Někteří lidé věří, že máme každı svého anděla, kterı nad námi bdí, a hlídá naše kroky. Jiní se přiklání k tomu, že andělé zasahují jen ve chvílích, kdy je jich nejvíce potřeba. Ať už je pravda jaká chce, samotná myšlenka, že je někdo, kdo na nás dohlíží, nám může dodat potřebnı pocit klidu a vyrovnanosti v obdobích, kdy nám zrovna nejsou hvězdy nakloněny.